SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ashwaganda - jak stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 24 lat Na forum 361 dni Przeczytanych tematów 317
Witam, chciałem się dopytać o ashwagande, a dokładnie czy można stosować dzienne dawki 1800mg, nie jest to moja 1 styczność z tym suplementem ale troche wyczytalem że większe dawki są lepsze i chcę się profesionalistów dopytac tutaj, i też czy warto rozłożyc to na 2 czyli 1 tabletka {667mg} rano i 2 wieczorem czy lepiej 3 wieczorem bo też słyszałem że po ashwagandzie gdy się wezmie rano można być sennym w ciągu dnia. Z góry dzięki za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaka jest optymalna dawka ashwagandhy, ponieważ zależy ona od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, cel stosowania czy forma suplementu. W badaniach klinicznych stosowano różne dawki, od 50 mg do 6 g dziennie. Niektóre źródła podają, że bezpieczna dawka dla dorosłych wynosi od 300 mg do 1200 mg dziennie, podzielona na dwie lub trzy porcje. Sugeruj się przede wszytskim tym, aby dostarczac okolo 30 mg witanolidow na dobe

Co do pory przyjmowania ashwagandhy, to zależy to od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz poprawić swoją koncentrację i wydajność w ciągu dnia, możesz wziąć ją rano lub przed południem. Jeśli chcesz się zrelaksować i poprawić jakość snu, możesz wziąć ją wieczorem lub przed snem.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Musisz sprawdzić jaka masz te swoją ashwagande tzn z jaką standaryzacją, bo sama ilość jaka podajesz mało znaczy ważne ile witaniloidow jest w jednej porcji/kapsułce/tabletce. Na opakowaniu powinieneś mieć podany przez producenta procent standaryzacji i wtedy bym celował w dostarczanie 20-30mg witanoloidów dziennie.
Ja osobiście ashwagande przyjmuje wieczorem jakiś czas po ostatnim posiłku i tak około godziny pół przed snem, wydaje mi się że bardzo fajnie na mnie działa, że w ogólnym rozrachunku jestem spokojniejszy, ale pamiętaj że ashwagande musisz przyjmować przez długi czas żeby odczuć jej działanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie należy zgodzić się z wypowiedziami kolegów powyżej. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Szczególnie w sytuacji, gdy podajesz ilości rośliny, bez jakiegokolwiek wiedzy na temat tego, ile jest w niej składników aktywnych, czyli w tym przypadku,. między innymi witanolidów. Ogólnie zaleca się około 30-40 miligramów przed snem. Nie jest jednak wykluczone, że mniejsza dawka nie pomoże, lub też większa pomoże mniej.

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Leksykon_suplementacji:_Ashwagandha-a682.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy - początkujący

Następny temat

Spalacz tłuszczu a refluks żołądkowy

WHEY premium