SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3-dniowy domowy trening FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4621

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

60

Wzrost

180

Cel treningowy

Przybranie masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

bieganie 2-3x w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztangielki (2x10kg) drążek

Dieta

2600kcal białko 1,8g/kg mc. tłuszcze (20-30%) węglowodany (reszta kalorii)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Kofeina w tabletkach dawka 200mg na pół godziny przed treningiem,koncentrat białka serwatkowego

Ostatnio przerabiany plan

https://www.budujmase.pl/trening/trening-na-mase/trening-mase-domu.html

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przez ostatnie trzy lata trenowałem dość regularnie ok.3 razy w tygodniu,jednak przez ostatnie pół roku zupełnie przestałem,straciłem ok. 15kg wagi i prawie wszystkie mięśnie.Do treningu powróciłem miesiąc temu i obecnie trenuję 3 dniowe FBW na siłowni,a z racji iż zbliżają się wakacje będę miał możliwość ćwiczyć tylko w domu.

Sprawdzałem dzisiaj i okazało się że potrafię podciągnąć się jeden pełny raz podchwytem.Włączać drążek do swojego planu treningowego,czy na razie skupiać się na wiosłowaniu i przejść do podciągania z czasem ?

Czy warto w wolnej chwili zrobić kilka serii opuszczając się negatywnie na drążku ?
Czy przed takim małym treningiem konieczna jest rozgrzewka i rozciąganie,czy może lepiej wykonywać go tuż przed/po treningu siłowym.Bardzo zależy mi na tym by zacząć się podciągać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Możesz robić na drązku negatywy, bo z jednego powtórzenia zbyt dużych zysków nie bedzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli zastąpić wiosłowanie czterema seriami negatywów ? czy jakoś inaczej proponujecie to wpleść do treningu siłowego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Może tak być. Ewentualnie dodaj negatywy jako osobne ćwiczenie i zostaw te 2-3 serie wiosłowania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowałem się dodać 2 serie wioseł po podciąganiu,ponieważ te negatywy już dość mocno mnie męczą,z czasem może dodam jeszcze serię.

Warto do tego planu dorzucić mięśnie łydek jeśli biegam tygodniowo min. 20km i planuję stopniowo zwiększać kilometraż ?

Jakiś czas temu zakupiłem Kreatynę.Posiadam także kofeinę w tabletkach w dawce 200g oraz Koncentrat Białka Serwatkowego.

Kiedy najlepiej spożyć dawkę kofeiny ? Dodam że białko spożywam zwykle po treningu,lub jako dodatek do omleta.

Mimo iż przygotowuję się do maratonu zależy mi na przyroście 4-5kg masy mięśniowej w dłuższej perspektywie czasu.Czy warto już teraz zacząć stosować kreatynę jeśli ćwiczę już dłużej niż miesiąc,czy może lepiej jeszcze poczekać ?

Dodam że dieta jest dopięta.


Zmieniony przez - wrobeladam31 w dniu 2018-05-31 16:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Jedno ćwiczenie na łydki można dodać.


Kofeinę spożywaj do godziny przed treningiem. W dni wolne zbedna. Tyle że jeśli nie potrzebujesz stymulacji to bez sensu ją stosować. Zwykła kawa wystarczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź,ponawiam pytanie odnośnie zasadności stosowania kreatyny w moim przypadku.
Czy stosowanie jej nie pogorszy mojej wytrzymałości ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Nie pogorszy ale zostawiłbym ją na późniejszy okres treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niedawno zacząłem fizyczną pracę podczas zbioru truskawek (10h dziennie) .
Już po pierwszym dniu pracy odpuściłem sobie trening siłowy,ponieważ nie czułem się wypoczęty.
Czy w takiej sytuacji zmniejszyć liczbę treningów w tyogdniu np. do pięciu odpuszczając jeden trening siłowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Tak. Słuchaj organizmu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw AB 5x5 do oceny

Następny temat

Trening- redukowanie się

WHEY premium