SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1976 - Psoriasis - Maksymalna forma od początku.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Problem z definicją kulturystyki, rekreacyjna i prawidłowo trenowana jest jednym z najzdrowszych sportów, jak yoga. Wyczynowa, jak każdy sport niezdrowa. Sterydy są powszechne, ale nawet zalegalizowane nigdy dla zdrowych ludzi nie będą zdrowe. Coś co narusza naturalną homeostazę nie będzie zdrowe, pytanie może być jedynie o stopień szkodliwości. Nawet zioła uwielbiane, jako prozdrowotne mogą nieźle zaszkodzić. Kawa też szkodzi w zasadzie. Osobiście nie jestem wrogiem dopingu, tatuaży, LGBT, aborcji, czy trawy. To, że ja nie akceptuję to jedno, ale nie zależy mi, aby innym zabraniać. Chce ktoś jego sprawa, oby tylko innym nie szkodził.
Tylko muay thai nie trenowałem, ale jujitsu, kung-fu i Systemę jeszcze trenowałem, ponad 30 lat wszystko razem. Fajne czasy były. W jujitsu byłem wicemistrzem Śląska.


Zmieniony przez - olotraper w dniu 2020-07-12 19:22:32

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12144 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131115
Bogusz - forma rośnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety, Ojan, jestem potwornie przemęczony. Chaos, bieganina, walka z materią. Mechanicy tak spierdzielili mi auto, że muszę wszystko poprawiać i reklamować remont. A to pojazd prymitywny jak Ursus, Land Rover '96. Jestem miesiąc i kilka tysięcy w plecy. Nie poddaję się oczywiście, bo nie wolno. Nigdy. Dziś ostatni dzień rehabilitacji, potem z placówki idę na siłownię - 5 minut spacerkiem. Znalazłem czas na zbrojenia i środki. Min. przeprosiłem się z tworzywami sztucznymi - moja skóra, nie wiem czy ze względu na łuszczycę, czy na przemrożenie w młodości (np. nocowanie w młodości w Wilczym Szańcu w zimie ponad 20 lat temu tydzień, czy pobyty w ekstremalnych warunkach survivalowych na biegunie zimna polskim - w Suwałkach) reaguje paskudnie na spocenie się na treningu, męczy mnie to potwornie - reakcja jest jakby oblewał mnie ktoś lodowata wodą między seriami, kiedy np. jest otwarte okno i przewiew. Zainwestowałem więc w koszulkę z długim rękawem z tworzyw sztucznych Under Armour, i spodnie z lumpeksu z jakiś sztucznym materiałów. Zbrojenia ruszyły też na polu suplementacji. W tej chwili trenuję FBW intuicyjnie, diety wciąż nie udaje mi się w pełni realizować. Ale jem dużo zdrowiej.

























Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-27 11:10:53

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-27 11:12:20

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-27 11:13:04
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolejny nabytek. Od dziś wszystkie wypychania czy ugięcia stojąc robię w pasie.






Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-27 13:50:24

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-27 13:50:39
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Mam dwa pasy jeden rozszerzony na plecach, jak Twój, a drugi wąski około 12 cm i w tym drugim lepiej mi się ćwiczy, i jakby lepiej lędźwia trzymał.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12144 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131115
.Bogusz - wiem, że żyjesz
Męczysz się bardziej niż ja?
Bo ja ledwo żyję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ha, może jestem jedynie kreacją AI z sieci. Ale w sumie to też może być życie, Ojan. Jeszcze tego nie wiemy ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12144 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131115
Nie całkiem rozumiem pierwsze zdanie.
Jeśli chcesz coś zmienić w swoim ciele to musisz poddawać je treningowi siłowemu.
Nie jest to łatwe i chwile zwątpienia ciągle temu towarzyszą. Ostatnio trochę za dużo wątpię co wpływa na brak wyników!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś w końcu usystematyzuję trening. Na razie plan, przyszły tydzień dogram obciążenia. Mam nadzieję, że już w końcu uda mi się wdrożyć dietę od poniedziałku. Odpuszczam walkę z Land Roverem, być może znalazłem w końcu warsztat godzien zaufania, pójdę w stronę zarabiania środków na remont. Nie da się po prostu mając nieuregulowaną aktywność zawodową, pracując ciężko fizycznie przy aucie i ucząc się mechaniki na bieżąco, do tego dbając o tę moją przypadłość trzymać się priorytetów treningowych w 100%. A do tego pies, który ma 18 lat, o którego trzeba dbać bardzo, i inne sprawy akurat rodzinne. Coś trzeba poświęcić. Treningu nie poświęcę.

Tryb treningu: FBW
Ukierunkowanie: siła i spalenie tkanki tłuszczowej

Trening A (poniedziałek)

Barki - wyciskanie sztangi żołnierskie 4 s
Klatka - wyciskanie sztangi na płaskiej 4 s
Plecy - ściąganie drążka na wyciągu do klatki 4 s
Bicepsy - uginanie ramienia w oparciu o kolano 3 s
Triceps - ściąganie drążka stojąc 3 s
Biodra/Pośladki - unoszenie bioder/spięcie leżąc 4 s
Czworogłowe - wyprosty na maszynie siedząc 4 s (wiem, że to jest urazogenne ćwiczenie)
Łydki - spięcia na maszynie 2 s

Stretching.


Trening B (środa)

Barki - unoszenie hantli na boki stojąc 4 s
Klata - wyciskanie hantli z rotacją leżąc płasko 4 s
Plecy - wiosłowanie w oparciu na maszynie 4 s
Bicepsy - uginanie sztangi łamanej stojąc 3 s
Tricepsy - wyciskanie sztangi łamanej wąskim chwytem leżąc płasko 3 s
Kaptury - szrugsy stojąc hantlami 3 s
Czworogłowe - suwnica 4 s
Łydki - spięcia na maszynie 2 s

Stretching.


Trening C (piątek)

Barki - unoszenie naprzemianstronne hantli do przodu 4 s
Klatka - wyciskanie sztangi na ławeczce skośnej 4 s
Plecy - spięcia odcinka lędźwiowego leżąc z hantlami i obciążeniem nóg 3 s
Bicepsy - uginanie ramion z hantlami chwytem młotkowym stojąc 3 s
Triceps - prostowanie ramion siedząc, z hantlem zza głowy 3 s
Kaptury - szrugsy ze sztangą z tyłu, z pochyloną głową
Czworogłowe - wykroki z hantlami 4 s
Łydki - spięcia na maszynie 2 s

Stretching.



Dwugłowe muszę na razie odpuścić, uginanie na maszynie w leżeniu niestety powoduje odczuwalne napięcia w kręgosłupie lędźwiowym.
Barki idą na początek treningu, ponieważ wtedy jest najwięcej siły i panowania nad ciałem, a ja mam odczuwalny problem z tkankami miękkimi około stawów, i odczuwalny ból rotatorów (łuszczcyca). Podobnie odpuszczam też rozpiętki - choćbym nie wiem jak się starał, po rozpiętkach przychodzi dojmujący ból. Kombinuję, że jak się obudują stawy barkowe tkanką, będzie lżej i będzie można wdrożyć. Oczywiście rozciąganie klatki piersiowej w pełnym wymiarze.


Suplementacja:

Kreatyna (nigdy wcześniej nie jadłem) - Universal, łyżka stołowa dziennie
MSM - (rewelacyjnie działa na stawy, jestem serio zaskoczony) - różne firmy, teraz leci MyVita - łyżka stołowa dziennie
Selen - Forte A+C+E, MyVita, tabs dziennie
Q10 - MyVita, tabs dziennie
Vita-Min - OLIMP, po tabsie dziennie
ZMA+B6 - SFD, przed snem, tabs dziennie
T-Booster - K**, 4 tabs dziennie (kończę już, zero jakiegokolwiek efektu)
Vigantol (Vit - D), kilka kropel dziennie, suplementacje Vit D będę kontynuował na pewno, tylko w formie piguł

Leki:

Movalis, 15 mg, lek na łuszczycowe zapalenia stawów, postać osiowa.
Maści i spraye na łuszczcycę - w chwili obecnej nie używam, trochę się franca uspokoiła, ale tak czy siak będę musiał - nie dość, że upierdliwe, to zawierają różne niefajne substancje sterydowe (nie, to nie te sterydy niestety ;)), przenikające do organizmu przez skórę.

Jak na razie czuję się coraz lepiej, stawy ewidentnie poprawiły swoją kondycję. Czuje po prostu pewien dyskomfort obciążeniowy, ale nie ma tej sztywności, "suchości", lekkiego blokowania się. Kręgosłup od momentu zastosowania pasa - od razu lepiej. Nie tyle samo "trzymanie" kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, co lepsza tłocznia brzuszna, no i trzymanie temperatury w tym odcinku.

Osobom z problemami ze skórą jak ja z czystym sumieniem polecam odzież termoaktywną. Jak pisałem, dla mojej skóry prawdziwą torturą była mokra bawełna na treningach w przerwach między seriami. Sztuczne materiały, mimo iż jestem przeciwnikiem w codziennym użytkowaniu, np. ze względu na ekologię i kwestię mikroplastiku upowszechnianego też przez taką odzież w środowisko naturalne, wodę którą pijemy - są dla mnie niczym źródlana woda na pustyni. Będę w tę stronę szedł, bo jeden komplet trochę mało.

Wieczorem wrzucę zdjęcia sylwetki, za 3 miesiące kolejne wraz z nowymi pomiarami.

A na razie typowo fit obiad. ;)






Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Temat/EdytujWypowiedz?rid=19406777&tid=1201507&fid=406













Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:31:23

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:32:23

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:34:31

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:36:39

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:37:32

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:40:40

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:43:05

Zmieniony przez - .Bogusz. w dniu 2020-07-31 12:45:21
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
ojan
Nie całkiem rozumiem pierwsze zdanie.
Jeśli chcesz coś zmienić w swoim ciele to musisz poddawać je treningowi siłowemu.
Nie jest to łatwe i chwile zwątpienia ciągle temu towarzyszą. Ostatnio trochę za dużo wątpię co wpływa na brak wyników!
AI Artificial Intelligence - sztuczna inteligencja. Kto wie, może wszyscy żyjemy w matrixie. Jedno wiem o sobie. Cogito ergo sum.
2

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na lato 2020 wg ojan

Następny temat

Krata na lato 2020 wg rutkow

WHEY premium