SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 kumite

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam.

- Czy slyszeliscie o czyms takim jak test 100-kumite ?
- Moze macie jakies fotki, filmiki...
- Czy w innych stylach wystepuje cos podobnego ?

Dodam tylko, ze jest to najciezszy sprawdzian jakiemu poddaja sie trenujacy kyokushin, polegajacy na stoczeniu jedna po drugiej, 100 dwuminutowych walk.

Na zdjeciu Kenji Yamaki, ktory takze przeszedl 100-kumite.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
hehe ja mam wiare w wejscie w nogi to najlepsze co
moze byc w stojce. A x100? No coz zelazna kondycja
nic nie da jesli nie poprze jej arsenal chwytacza.
Uderzajacy zawodnik o super kondycji moze wysiasc ze zmeczenia juz bardzo szybko gdy walczy sie w zwarciu
bo to zupelnie inny rodzaj kondycji.

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Masahiko Kimura(Judo) przeszedl taki test,hyakushin-nage(stu rzucajacych ludzi,walki),Masahiko Kimura jest legenda Judo

JUDO RULEZZZZZZ........

" Everybody from 3, 1, 3 take Your mothaf***az hand`s and follow me ... !!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
100 kumite pochodzi z judo i stamtad Oyama go zaadaptowal do Kyokushiny.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polega chyba o ile sie nie mylę na soczeniu 100 walk pod rząd , jeśli którejś się nie przegra , jest tylko paru na świecie po tym wyczynie

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie słuchaj Boruty bo to leszcz. Kiedyś były test 300 kumite. Przeszedł go tylko M. Oyama. I nie tam z żadnego judo. Tak naprawdę to tylko Ci z czołówki go przechodzą i to nawet nie Ci którzy wygrywają w zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
test 100 kumite najpierw przeszedl judoka Masahiko Kimura(kumpel Oyamy)i Oyama zaadoptowal ten test jako ostateczny sprawdzian Karate Kyokushin.....a jako pierwszy wogole to przeszedl go w 19 wieku jakis mistrz ken-jutsu,walczac shinai......mam to w ksiazce

Pozdrawiam
Robert ``Robaq`` Sarama

JUDO RULEZZZZZZ........

" Everybody from 3, 1, 3 take Your mothaf***az hand`s and follow me ... !!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, tak, 100 x kumite! Tylko powiedzcie mi na jakim poziomie byli ci wszyscy, którzy rzucali wyzwanie "egzaminowanemu", jakim tempem toczyły się te walki i o co w nich chodziło?! Chyba, że przyszłemu "mistrzowi" chodziło tylko o "zaliczenie" określonej ilości walk potrzebnych do legitymowania się takim osiągnięciem przed szerszą rzeszą potencjalnych adeptów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odwiedz Sznyrus leszcza to sie przekonasz. Nigdy nie bylo testu 300 kumite. Po prostu Oyama walczyl 3x100 w rozne dni. a skad pochodzi ten test wie kazdy kto mas pojecie o sztukach walki, Ty jak widac sie do nich nie zaliczasz.
PP. Poziom przeciwnikow to brazowy lub czarny pas, nie byli to wyzywajacy, a raczej sparingpartnerzy. W tescie chodzi o to zeby przetrwac sto walk, czyli nie przegrac pred czasem zadnej walki, pomiedzy walkami sa krotkie przerwy. Sam Oyama uwazal to za po prostu sposob reklamy.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czołem wojownicy (językiem).
Test 100 kumite jest rzeczywiście trochę naciągany. Sam ćwiczę kyokushinkai od 7 latek i wiem co znaczy stoczyć 15 walk dwuminutowych pod rząd. A 100? To przecież 200 minut (3 godziny 20 minut walki bez przerwy) z nowymi (czytaj: wypoczętymi) przeciwnikami. I choćby mieć stalową kondycję to jeśli nie walczy się z kiepszczakami to nie ma dużych szans na przetrzymanie (chyba, że eliminuje się przeciwników jednym uderzeniem, ale tego w kyokushinkai niestety nie ma).
Mała dygresja do RG: dlaczego nie przesłałeś mi adresu Waszej sekcji bjj w Krakowie? Chyba nie boisz się konfrontacji z kimś z innego klimatu? A może ta sekcja to pic na wodę? Czekam na odpowiedź.
Boruta mówisz że wiara jest dla ślepych? To ja też cosik powiem. Dlaczego tak mało osób ćwiczy tradycyjne sztuki walki? Bo jak powiedział ten w którego tylko możemy wierzyć: "nie rzucajcie pereł między świnie". Przemyśl to.
Pozdrówka dla wszystkich (kłótliwych)

Michał W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


.
P.S. Wspolczuje kadlubkowi ze musi jezykiem na klawiaturze stukac.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny prosiek
A może ty coś wiesz o adresie bjj w Krakowie? Tylko nie wykręcaj się teraz Pegazem.
A cóż to takiego kadłubek?

Michał W.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak cwiczyc z mysla o sukcesach?

Następny temat

PRIDE 15

WHEY premium