SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 kilo 174 cm. Prosze o rady..i poprawki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
Witam.
Juz dalem posta w tym dziale ale mysle ze doroslem do kolejngo poniewaz ulozylem cos w rodzaju diety oczywiscie licze na wasza pomoc w weryfikacji i doszlifowaniu jej.

Przepraszam wszystkich za moja ortografie i skladnie. Mam nadziej ze to co napisze bedzie dla was jasne i zrozumiale.

Moze kilka slow o mnie na poczatek aby okreslic moja dotychczasowa sytuacje. Mam wielki brzuchol i chialbym go zbic oraz poprawic swoja muskulature sile kondycje ..stan zdrowia . Poprzez odzywianie odpowiednie i sport. Na dzien dzisiejszy choldze na silke. Narazie biegi na dworze i jezdzenie na rowerku odpadaja bo przebylem porazenie nerwu twarzowego i musze uwazac zeby mi buzi nie zawialo. Nie chce tez odrazu napinac sie i kupowac rowera stacjonarnego czy biezni .. bo na bierznie nie mam miejsca na rowerek troche tez ale mysle ze go zmieszcze. Hmm jak bede cwiczyl i bede zmobilizowany to mysle ze zakupie go za miesiac lub 2 i bede mogl bez ograniczen pogodowych regularnie mogl aerobowac :). Ja mam troche slomiany zapal. Pomysle ... nakupie sprzetu a potem hmm kurz na tym siedzi. wiec chce troche to rozpoczecie redukcji trche wydluzyc zeby nabrac odpowiedniej sily i motywacji aby nie byl to tylko chwilowy zryw.

Powiem szczerze ze poczytalem troche artykulow. nawet bym powiedzial ze tych najwazniejszych to jestem juz zorientowany o co chodzi w calym procesie. Lecz wiadomo dla kolesia ktory cale zycze ruszal rzuchwa a nie liczyl kalori nie wszystko jest jasne. Chcialem obliczyc jakie jest zapotrzebowanie moje kaloryczne. i jak je powinienem obnizyc podczas redukcji ale troche sie zagmatwalem w obliczaniu ... i juz calkiem nie wiem o co chodzi. wiec to moglby mi ktos pomodz policzyc.


p.s dodam ze mam 2 letni staz zwiazany z silownia tzn chodzilem przez 2 lata ale to skonczylem chodzic ponad 5 lat temu. Lecz podstawowa wiedza jest.

A wiec moja dieta ..Oczywiscie moja modyfikacja diety Moralesa. Wielkie dzieki. Duzy wklad ma ten czlowiek w ogarniacie tego dzialu ..nio dobra juz bez wazeliny

A wiec lecimy z dieta. I tu prosze o wasze sugestie i im wiecej wytkniecie mi blendow tym lepiej dla mnie.

1 posilek godzina 5:30
-jajka kurze- 2 sztuki (GOTOWANE)
-orzechy wloskie - garść
-płatki owsiane -3-4 lyzki ugotowane na setce wody pol lyzeczki miodu naturlanego i na koncu gotowania dolewam 50 ml mleka 2%
-sałatka: ogorek szklarniowy +pomidor albo dwa + pol cebyli

2 posilek (w pracy) bede staral sie miedzy 9 a 10 :00 jesli chodzi o czas. Ale czy nic sie nie stanie jesli zjem go wczesniej np o 7 30? Bo jak bedzie perspektywa np nie zjedzenia go do 13 bo tak czasem moze byc.
-pierś z kurczaka 100-150 g ugotwana na patelni w foli z ziolami jakimis
-salatka z kiszonej kapusty okolo szklanki pol szklanki marchewki startej + pol jabka+ pol cebuli do tego poltorej lyzki oleju lnianego

3 posilek takze w pracy okolice godziny 14 tej .

-Jakas rybka: albo wedzona makrela pol sztuki , lub pol puszki tunczyka w oleju
-salatka: pomidor + ogorek

4 posilek okolo 17 przed treningowy
-pierś z kurczaka 125-150 g ugotowana w foli
-kasza gryczana lub brązowy ryż okolo 3/4 szklanki (PO ugotowaniu)
-salatka lub jakies warzywa w dzien nie treningowy

5 posilek 19-20:00

-mintaj ugotowany w foli 150 g (zamarnietego) bo po ugotowaniu duzo mniej
-kasza lub ryz 3/4 szklanki po ugotowaniu
-salata z kapusty lub jakies warzywa w dzien nietreningowy kalafior brokuly itp

6 posilek okolo 23 00

-ser bialy 150 g z cebula lub papryka w proszku rozdrobniony i rozwodniony odrobina jogurtu naturalnego
-salatka z pomidorow i ogorkow polane odrobina oliwy z oliwek

Prosze nie szczedzic slow komentarzy i przyjme kazda krytyke na barki.

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 100

Wzrost: 174

Obwód klatki: 111

Obwód ramienia: 37

Obwód talii: 109 tam gdzie pepek troche wyzej 104

Obwód uda: 60

Obwód łydki: 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem ... duzy (nie wiem jak policzyc )

Aktywność w ciągu dnia: praca. Wyjezdzam do niej o 6 rano powrot najwczesniej o 16 tej. Nie fizyczna lecz na stojaco w ruchu czesto stresujaca i bywa ze pot leje sie po czolku w gorsze dni

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: gam w siatke. Oprocz lata regularnie 2-3 x trening w tygodniu po 1.5 godzin. W lecie pozostaje plazowka. Okolo 2 x w tygodniu

Odżywianie: Mam zamiar zdrowo sie odzywiac. Oggraniczyc alkohol. Fajki rzuciłem. Wczesniej...hmm imprezy czesto hmm nie ograniczalem sie z jedzeniem . Duzo fast foodow nie jadlem ale powiedzmy 2-3 buleczki na sniadanie to norma. A na obiad ziemniaki to podstawa . Wiec planuje sie zdrowo odzywiac. tzn juz to robie

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrowy ( zaczolem zauwazac nadcisnienie ale juz po 2 tygodniach wydaje sie byc lepiej ze wzgledu na zdrowsze odzywianie) ..hmm :) uznal bym ze zdrowy. Zweryfikuje to za 2 mniesiace i bedzie wiadomo :)

Preferowane formy aktywności fizycznej: 5 razy w tygodniu.
treningi silowe okolo 60 minut.
(KLATKA,biceps + triceps, barki, plecy, nogi--nigdy ich nie cwiczylem- spruboje wlonczyc nogi do treningu .


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: oczywiscie. Lecz nie licze na jakies cudowne suple co zrobia za mnie robote. hmm mysle o pocwiczeniu 2-3 miesiace na sucho i ewentualnie bialko wprowadzic w 2 miesiacu redukcji. Bo na dzien dzisiejszy nie wiem czy mi finanse pozwola

Stosowane wcześniej diety: hmm dieta byla rok temu mysle ze nie nazwal bym jej jakos specjalnie ale napewno low carb bylo bo jadlem jakies zsalatki itp ... ogolnie zrezygnowalem z pieczywa wtedy itp . duzo nabialu. hmm troche taka na pale bez silowni bez wiekszego przemyslenia i ustalenia jakis podstaw. trwala ze 3 miesiace. stoponiowo zanikala wraz z zwiekszeniem sie intensywnosci imprez i wypitego alkoholu:)

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
dzisiaj wbilem na wage i jakis postep jest:) tzn jestem zadowolony:)

z 102.7 kg jakie bylo dokladnie spadlo na 96.05 czyli mniej wiecej 6.5 kg od poczatku wrzesnia.

a z pasa wiecie okolice pempka ze 109 na 102-103 :) i sila rosnie

ale i tak wiem ze trzeba zaczac wiecej biegac :) a len jestem

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
3. Posiłek - ryby wędzone i tuńczyk z puszki nie codziennie, zawierają szkodliwe związki.

Jakbyś mógł to rób mniejsze przerwy między posiłkami 1,2,3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
jo tam, przerwy są ok
serio! częstotliwość posiłków i ich pora nie ma większego znaczenia
no i zresztą odstępy czasowe w tej diecie nie odbiegają od przyjętych na forum standardów, więc nie ma co się czepiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
nio cos pokombinuje zeby te ryby czyms zastapic :) czasem bede piers z kurczaka bede wymienial karkowka. zeby urozmaicic. To dobry pomysl? hmm i pomozcie mi jeszcze obliczyc procentowa zawartosc tluszczu. oraz zapotrzebowanie na kcal 0 i powiedzcie ile % zapotrzebowania mam dostarczac. Nie wiem czy sie jasno wyrazilem :) pozdrawiam

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
witam. wyszlo mi ze moj bilans zerowy jest 2981. Czy to mozliwe? czy dobrze policzylem..:) i schodzic o 100 kalori na tydzien az osiagnie sie 70% bilansu zerowego>?

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
Nio to zaczolem dzisiaj biegac :) hmm najpierw mialem trening o 18 mi sie skonczyl zjadlem cos i o 20 zaczolem biegac bo akurat na ta godzine sie ze znajomym umowilem . Powiem ze wyglondalo to fatalnie w porownaniu co potrafilem kiedys i jaka mialem kondycje. po poltorej kilometra :) juz sil nie mialem i troche do chodzu musielismy przejsc:) i potem tak 0,5 km biegu i 0.5 km biegu dalej . Ale jak to sie mowi do wytrwalych swiat nalezy. Podziwiam ludzi co pisza ze waza 110 kilo i nagle zaczeli biegac po godzinie czasu:) pozdrawiam... ale tak to jest 5 lat sie palilo teraz trzeba nadrabiac wypalone fajki i ubytki w kondycji

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uważaj na stawy i kontroluj odczucia. Jeśli zacznie się ból w kolanach czy biodrach to pasuj i przesiadaj się na rower. I koniecznie wprowadź treningi siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2008
no treningi silowe sa :) teraz jakos wiecej czasu mam w pracy i wogule to cwicze hmm 4 x pod rzadz dzien przerwy i znowu 4 razy czyli jakies 5-6 treningow silowych . Biegac zaczynam... hmm narazie kolorowo nie ma. w sensie zadychy...i kondycji ...stawy mnie nie bola...mysle ze sukcesywnie zawsze cos tam wagi ubedzie a kondycji przybedzie to bedzie latwiej... a im wiecej ubedzie to tym mniej obciazen na stawy . ..taa tylko najwazniejsze zeby jutro sobie biegania nie odpuscic :) bo czuje ze beda zakwasy jak nic :)

Szacunek dla gości którzy nie kopią mi grobu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ja bym jednak polecił nie więcej niż 4x trening siłowy w tygodniu. Starając się robić dzień przerwy na regenerację, czyli

pon - siłowy
wt - aero
śr - siłowy
czw - aero
pt - siłowy
sob - siłowy
nd - wolne/aero

Po siłowym tez można dodać 20-30min aero, ale ogólnie nie przesadzaj, bo możesz się przetrenować, a to jak sie zapewne domyślasz bardzo niefajne

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hitt na bieżni

Następny temat

Dieta na masę

WHEY premium