SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ładna sylwetka z wadą serca?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99
Witam
Wiek : 18
Waga : 56kg
Wzrost :162cm
Obwód w biuście :86cm
Obwód pod biustem :78cm
Obwód talii w najwęższym miejscu :69cm
Obwód na wysokości pępka :77cm
Obwód bioder :98cm
Obwód uda w najszerszym miejscu:56cm
Obwód łydki :36cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: ćwiczenia na hiperlordoze
Co lubisz jeść na śniadanie: jogurt z płatkami śniadaniowymi
Co lubisz jeść na obiad : makaron z sosem, kurczak, ziemniaki
Co jako przekąskę : suszone morele, pitna aktivia
Co jako deser : jogurt owocowy
Ograniczenia żywieniowe : jelito wrażliwie (nietolerancja laktozy, zbyt dużych ilości fruktozy, wszystkiego co wzdyma)
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : Blok serca III stopnia, regularnie miesiączkuję, biorę tabletki hormonalne
Preferowane formy aktywności fizycznej: na pewno nie rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Stosowane wcześniej diety : Dunkan

Ważę dosyć sporo jak do mojego wzrostu, ale jest to w miarę równomiernie rozłożone (oprócz piersi, bo mam małe :().
Najbardziej zależy mi na pozbyciu się paskudnych tłuszczyków pod pachami, brzuszka i ujędrnieniu pośladków. Czytałam, że na podpachy najlepiej robić pompki, tylko, ze nie jestem w stanie zrobić nawet jednej.
Mam blok serca III stopnia, czyli serce normalnie bije mi 45 uderzeń na minutę a przy maksymalnym dla mnie wysiłku rośnie do 90 i kilku. Dla porównania - zdrowemu człowiekowi normalnie serce bije 80/min.
Czyli przy większym wysiłku mam niedotlenione mięśnie co szybko skutkuje zakwasami. Już nie wspominając o tym, ze jakikolwiek wysiłek jest mi obcy ;PP
Szukam więc lajcikowych ćwiczeń które pozwolą mi pozbyć się tłuszczyku i zbudować gdzieniegdzie troszeczkę mięśni, bez pośpiechu, mam czas.
Porady na temat odżywania czytałam. Zacznę jeść 5 niewielkich posiłków, na oko niezbyt kalorycznych a zdrowych ograniczając trochę węglowodany a dodając więcej chudego białka (coś jak końcowa faza dunkana).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99
Witam, akurat dziś byłam u gastrologa. oprócz kilku badań kazał mi się odżywiać zdrowo. Zapytałam go o rady z waszego forum i mu się spodobały. ;P Kazał mi też ćwiczyć i duużo spacerować bo ruch bardzo dobrze działa na cały układ trawienny.
Jeszcze do przyszłego tygodnia będę wdrażała się w tajniki zdrowego jedzenia i przyzwyczajała się do braku owocowych jogurtów, a jak moja mama wyjedzie i sama będę mogła decydować o tym co jem na obiady to zacznę dokładną dietę.

Zmieniony przez - Carrie w dniu 2011-11-03 23:22:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale wolno ci uprawiac jakikolwiek sport przy twojej wadzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 352 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5811
Lekarze zezwolili Ci uprawiać jakiś sport? Moja koleżanka ma niewydolność serca i przy wzmożonym wysiłku fizycznym zdarzało jej się tracić przytomność. I nie mowa tu o ciężkich ćwiczeniach, ale chociażby o wejściu z torbami po schodach na 3cie piętro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99
Miałam karteczkę od lekarza, już dokładnie nie pamiętam co tam było, ale chodziło o to, ze nie mogę uprawiać sportu zawodowo.
Na wfie radzę sobie lepiej w np. bieganiu od koleżanek z poważna astma. ;PP

Edit:
Nigdy nie straciłam przytomności. Mój organizm dobrze sobie radzi z tym serduchem.

Zmieniony przez - Carrie w dniu 2011-10-30 18:23:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 352 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5811
Skoro możesz ćwiczyć na wf-ie to znaczy, że możesz uprawiać lekkie sporty. A dlaczego skreślasz od razu rowerek? Jazda na rowerku to świetny sposób na spalanie tłuszczu i zwiększenie metabolizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dobra ułóż sobie diete na 1700kcla z rozkładem BWT 120/130/reszta do kaloryczności, bez jogurtów owocowych i makaronów.
Codziennie powinnas przynajmniej pol godziny solidnie spacerować a nawet pokusić sie o marszo-biegi. Jeśli mozesz uprawiać rekreacyjnie sport powinnaś to robic to rniez trening dla twojego serca.
No i nawiasem mówiac: biorąc tabletki hormonalne nie ma sie miesiaczki, tylko krwawienie z odstawienia, nie mozesz tego mylic


Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-10-30 18:56:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99
@kiaudia - mi chodziło o taki zwykły rower, do jeżdżenia nie stania w miejscu (o ile nie miałaś na myśli tego samego). Nie jestem w stanie podjechać pod górkę więc mnie to nie bawi. A rowerka do jeżdżenia w miejscu nie mam.

Co to znaczy BWT? to tak popularny skrót że jak wpiszę go w wyszukiwarce na forum to znajdzie wszystko tylko nie definicje.
@obliques okej, nie pomylę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
poczytaj w naszym dziale regulamin i linki w nim zawarte wszytsko bedziesz wiedziala o czym mówie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99
Czytałam a i tak muszę się domyślać, ze to oznacza Białka Węglowodany Tłuszcze. Dalej nie rozumiem. 120 Białka? W sensie, że 120kalori z białka ma być w każdym posiłku? czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
120g bialka, tzn w posilku ok 24g bialka jezli przyjmiesz ze jesz 5 posilków dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
Carrie
Czytałam a i tak muszę się domyślać, ze to oznacza Białka Węglowodany Tłuszcze. Dalej nie rozumiem. 120 Białka? W sensie, że 120kalori z białka ma być w każdym posiłku? czy jak?

czyli jesli 100g miecha lub ryby ma 20 g B w 100 g to w ciagu dnia musisz zjesc 60 dekagramow tegoz miecha/ryby ....podobnie przeliczasz reszte
na przyklad tu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę?

Następny temat

gdzie jest teraz kalkulator posilkow?

WHEY premium