SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia dozwolone dla kobiet po powiększeniu piersi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13496

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Kobieta

Wiek

30

Waga

60

Wzrost

165

Cel treningowy

Rzeźba nóg, pośladków i brzucha

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

brak

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Powiększenie piersi

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
Witam,
proszę o pomoc w przygotowaniu planu treningowego dla kobiet po operacji powiększeniu piersi.
Otóż, w zdecydowanej większości przypadków po operacji powiększenia piersi wkladkami anatomicznymi pod mięsień lekarze zalecają unikanie jakichkolwiek ćwiczeń angażujących klatkę piersiową przez okres minimum 3 miesięcy, najcześciej 6 miesięcy. Zazwyczaj jednak kobiety, które powiększają piersi to osoby, które dbają o formę i ciało, więc zależy im na tym, żeby w okresie rekonwalescencji ćwiczyć chociaż mięsnie nóg, pośladków czy brzucha. Lekarze wskazują, że można to robić pod warunkiem, że ćwiczenie nie angażuje następujących mięśni:
- miesien piersiowy wiekszy (pectoralis major),
- piersiowy mniejszy (pectoralis minor),
- miesien zebaty przedni (serratus anterior).
Oczywiście zakazane jest wykonywanie aktywności, które powodowałyby znaczne podskakiwanie piersi (np. jazda konna), ale to właściwie dożywotnio, nie tylko przez okres rekonwalescencji. Ewentualnie można podjąć się tego w odpowiednich stanikach sportowych typu shock absorber.
W związku z powyższym proszę o informację, ktore ćwiczenia na mięsnie pośladków, nóg, ud i brzucha nie angazują wyżej wskazanych mieśni klatki piersiowej, a co za tym można je spokojnie wykonywać w okresie pooperacyjnym.
Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
ronie220
Przez conajmniej 6-8 tygodni powinnaś unikać cięzkiego wysiłku fizycznego, gdyż może on pogorszyć efekt operacji.
Najlepiej jakbys dopytała lekarza.

Z zabiegu zadowolona?


Tak, dziękuję, jestem zadowolona, efekt bardzo naturalny, niewielkie pomniejszenie, bo wkładki zaledwie 290 ml o anatomicznym kształcie, co przy mojej małej wyjściówce dalo bardzo ładny naturalny biust w rozmiarze B. Nikt z otoczenia się nie zorientował. Czuję się dobrze, poza lekką anemią, której dostałam, ale walczę naturalnymi sposobami.

Lekarza dopytałam, wiem, że przez minimum 3 miesiące, a najlepiej do 6 miesięcy nie powinnam w ogóle ćwiczyć/nadwyrężać mieśni klatki piersiowej. Poza tym mam normalnie funkcjonować, ale niczego cieżkiego nie podnosić.
Oczywiście przez te pierwsze 6 tygodni, które są kluczowe to nie powinnam sie przemęczać, to wiem, choćby ze względu na anemię.
Ale po tych 6 tygodniach nie wyobrazam sobie w ogóle się nie ruszać, nie ćwiczyć, bo wiem, że moje ciało bardzo szybko robi się wiotkie, mało jędrne, pośladki opadają, a na udach robi się galareta. Niestety takie mam skłonności, mimo zdrowej diety.
Dlatego chciałabym po 6 tygodniach od operacji zacząć coś robić z dolnymi partiami ciała i tu prośba do Was: czy mozecie podpowiedzieć co mogłabym robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
jak chcesz miec ladne cycki, zeby ci sie nie rozjechaly, to 6 miechow off od treningu,

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
Tak rozumiem, ale jak nie ćwiczę to momentalnie przybieram na masie, ciało robi się obwisłe, wiotkie i pojawia się cellulit, więc zależy mi na tym żeby przez te 6 miesięcy robić cokolwiek w kierunku jędrności ciała, a jednocześnie nie wpłynie w żaden sposób na prawidłowe zaadaptowanie się implantów.

Czy trening izometryczny może załatwić problem? Np. codziennie napinanie mieśni ud, pośladków, brzucha?


Zmieniony przez - LaLaBamba w dniu 2018-01-19 21:38:47
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Zapytaj lekarza ale bardzo dużo w kwestii jędrnośći załatwi dobra dieta.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
Ok, dzięki za rady o diecie, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Bez wnikania w szczegóły - po co, komu, a dlaczego - prosze o odpowiedź, które ćwiczenia na nogi i pośladki w żaden sposób nie angażują mieśni klatki piersiowej.


Zmieniony przez - LaLaBamba w dniu 2018-01-20 09:06:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
LaLaBamba
Tak rozumiem, ale jak nie ćwiczę to momentalnie przybieram na masie, ciało robi się obwisłe, wiotkie i pojawia się cellulit, więc zależy mi na tym żeby przez te 6 miesięcy robić cokolwiek w kierunku jędrności ciała, a jednocześnie nie wpłynie w żaden sposób na prawidłowe zaadaptowanie się implantów.

Czy trening izometryczny może załatwić problem? Np. codziennie napinanie mieśni ud, pośladków, brzucha?



Zmieniony przez - LaLaBamba w dniu 2018-01-19 21:38:47



tak sie sklada, ze mialem juz 2 podopieczne po operacji powiekszania biustu i niestety pierwsze 3 miechy bezwgledny zakaz wysilku
chodiz tutaj o struktury kolagenowe, ktore musza ulec wzmocnieniu, jak bedziesz trenowala, to zbrew pozorom beda one bardziej rozciagniete, wiotkie, piers moze pozniej nie trzymac sie tam, gdzie pierwotnie byla umiejscowiona i konieczna moze byc korekcja, co wykluczy cie na kolejne pol roku treningow

tutaj bardziej wchodza w gre treningi cardio, jednak tez ostroznie po 3 miechach, gdyz sam ciezar piersi bedzie juz bodxcem wplywajacym na gojenie, dlatego pewnie obecnie smigasz w specjalnym staniku ktore ma ja trzymac tak, jak po operacji byly zrobione

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
https://www.t-nation.com/training/breast-implants-for-girls-who-lift

Tu też Dani napisała że bezwzględny zakaz treningu góry ciała.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
anubis84
https://www.t-nation.com/training/breast-implants-for-girls-who-lift

Tu też Dani napisała że bezwzględny zakaz treningu góry ciała.


Tak, zgadzam się z tym, przy wkładkach anatomicznych bezwzględny zakaz treningu góry ciala może trwac od 3 do 6 miesięcy, DLATEGO pytam jakie ćwiczenia można wykonywać, które w żaden sposób nie wplyna na gorna czesc ciała, ale które nie spowodują przytycia i zwiotczenia dolnych partii ciala w czasie rekonwalenscencji.
Pytanie czy np. codzienny godzinny marsz wpływa na gorne części ciała czy nie? Na logike nie, ale pytam ekspertów, bo nie wiem. Tak samo rower stacjonarny - założmy pół godziny na tym rowerku w pozycji pionowej, czyli bez pracy rąk - mogę czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Marsze, rowerek ok jak najbardziejm, nawet jak rekami coś popracujesz isę nic nie stanie, przecież tzreba normalnie funkcjionować

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 76
TomQ-MAG

tak sie sklada, ze mialem juz 2 podopieczne po operacji powiekszania biustu i niestety pierwsze 3 miechy bezwgledny zakaz wysilku
chodiz tutaj o struktury kolagenowe, ktore musza ulec wzmocnieniu, jak bedziesz trenowala, to zbrew pozorom beda one bardziej rozciagniete, wiotkie, piers moze pozniej nie trzymac sie tam, gdzie pierwotnie byla umiejscowiona i konieczna moze byc korekcja, co wykluczy cie na kolejne pol roku treningow



Tak, rozumiem, traktuję to sprawę poważnie, dlatego proszę o wyjaśnienie o co chodzi ze strukturami kolagenowymi???
Czy jak będę dziennie chodzić przez godzinę na marsze i jeżdzić na rowerku stacjonarnym pół godziny to również to będizze miało wpływ na struktury kolagenowe?
Powiem szczerze, że żaden z lekarzy o tym nie mówił, dostałam L4 na 2 tygodnie, po tym czasie mam wrócić do pracy, jestem przedstawicielem handlowym, mój dzień to jazda samochodem na zmianę z chodzeniem po szpitalach, w ciągu dnia bardzo dużo chodzę i lekarz nie widział w tym żadnego problemu, powiedział, że mam normalnie pracować tylko nie nosić absolutnie niczego ciężkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Przez conajmniej 6-8 tygodni powinnaś unikać cięzkiego wysiłku fizycznego, gdyż może on pogorszyć efekt operacji.
Najlepiej jakbys dopytała lekarza.

Z zabiegu zadowolona?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu i na siłownii

Następny temat

Jakie cardio robić?

WHEY premium