SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu/diecie- początkujący.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1291

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Waga

116

Wzrost

189

Staż treningowy

2 miesiące

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siłownia 3x w tygodniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
Witam serdecznie wszystkich. Od 2ch miesięcy chodzę na siłownię, głównie w celu pozbycia się nadmiaru tłuszczyku, który nagromadził się podczas 3 lat studiowania. Mam 189cm wzrostu i (o zgrozo) 116 kg. Po ostatnim pomiarze (2tyg. temu) mój skład ciała (chyba tak to się zwie) wygląda następująco:

wzrost: 189cm
waga: 116,1kg
%tł: 29,4 (stracone 1,4% w ciągu miesiąca treningu)
% mięśni: 30,9 (wzrost o 0,7 po miesiącu)

Przez pierwszy miesiąc chodziłem na zajęcia z trenerem personalnym, teraz staram się stosować do treningu wytyczonego przez niego- proszę o ocenę i ewentualne korekty. Co do diety to póki co staram się zmienić główne nawyki żywieniowe, więc jakiegoś konretu jeszcze brak, ale generalnie jem częściej a mniej, wyeliminowałem prawie w ogóle słodycze i napoje słodzone itp. Plan treningu poniżej (z góry przepraszam za ewentualne niefachowe nazwy ćwiczeń)

nogi- wypychanie na maszynie 4x15
klatka- rozpiętki na maszynie 4x16
"ściąganie" ciężaru na maszynie 4x18
barki- unoszenie bokiem na maszynie 4x15
plecy- ściąganie drążka na maszynie 4x18
biceps- podnoszenie ciężaru na maszynie na stojąco 4x16
triceps- prostowanie na maszynie 4x16
brzuch- na maszynie na mięśnie skrętne + normalnie 4x20

na koniec 30 minut biegu.

Dodatkowo zacząłem stosować TSE + HMB Olimpu. Za wszelkie uwagi dziękuję i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Maksymalnym obciążeniem czyli zwiększasz cały czas, aż dojdziesz, że nie ożesz zrobić więcej niż 4powtórzenia,.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
nogi- wypychanie na maszynie 4x15
klatka- rozpiętki na maszynie 4x16 zamien na wyciskanie hantli/sztangi
"ściąganie" ciężaru na maszynie 4x18 co to jest?
barki- unoszenie bokiem na maszynie 4x15 wyciskanie zolnierskie daj
plecy- ściąganie drążka na maszynie 4x18 wioslo/podciaganie na drazku i martwy ciag,
biceps- podnoszenie ciężaru na maszynie na stojąco 4x16 co to?
triceps- prostowanie na maszynie 4x16 francuza wrzuc
brzuch- na maszynie na mięśnie skrętne + normalnie 4x20

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111379
nogi rób siady na wolnym ;c
#tomq,pewnie ze sciaganiem chodzi o wyciag ;p

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
co do bicepsu- nie wiem jak to dokładnie określić, jest maszyna z wyciągiem, ustawiam wyciąg na dół, do tego gryf tak krótki i się dźwiga uginając ramiona, tak na biceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
daj klasyczne uginania z hantlami lub sztanga

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
No to w zasadzie wygląda tak samo, tylko że zamiast hantli podnosi się ciężar z maszyny- coś takiego http://www.sklep.top-gym.pl/files/produkty/silowe/g7/04d.jpg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niech będzie, ale ja mimo to dał bym klasyczne bo z hantla bo i lepiej na kręgosłup i może wyćwiczysz sobie trochę postaw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
Ok, ale rozumiem że to ćwiczenia na biceps na stojąco robić z hantelkami? I do tego na zmianę z rękoma? Znaczy raz jedna raz druga czy lepiej ze sztangą? No i co dla mnie najważniejsze, bo rozumiem że przez te ćwiczenia tłuszczyku zbyt dużo się nie spali, czy to 30 minut biegania na koniec jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest ok a jeszcze lepiej jak byś dał w inny dzień bieganie aby sie nie przetrenować.
Czy hantlami czy sztangą zależy od ciebie.
Ja robie hantlami bo bardziej mi pasuje i mogę dużo bardziej zmieniać obciążenia.
(mniej - więcej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
Z bieganiem nie ma problemu, tak w zasadzie przy mojej obecnej formie nie jest to pełnie 30 minut biegu, tylko raczej 4 minuty biegu/truchtu na 2 minuty szybkiego marszu.

edit. Mam jeszcze jedno pytanie- aby spalać tłuszcz, lepiej robić dłuższe serie (12-15) z mniejszym obciążeniem, czy krótsze(8-12) z większym obciążeniem?

Zmieniony przez - hackenbusch w dniu 2012-08-10 22:52:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1108
Dodaję jeszcze w miarę prawidłowe pomiary- brzuch 118cm
klatka wdech 119cm, wydech 114cm,
biceps- 41cm.

Zmieniony przez - hackenbusch w dniu 2012-08-10 23:49:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w doborze treningu i diety

Następny temat

Czy mogę pominąc ten punkt w diecie?

WHEY premium