SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening brzucha w sztukach walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem czy dać to do uderzanych czy do chwytanych.. daję tutaj.. ewentualnie proszę MODA żeby przeniósł do innych działów SW (nie do treningu)

jak wygląda u was trening brzucha?

w dziale trening jest mnóstwo różnych planów, ale to raczej dla kulturystów.. patrząc na sylwetki niektórych zawodników (powiedzmy większość uderzanych) jest im czego zazdrościć..

u mnie na jujitsu brzuch ćwiczymy na rozgrzewce - jest to 30 - 100 brzuszków różnego typu- zależnie od woli prowadzącego. czasem na koniec też robimy taką samą ilość..

oczywiście można sobie zostać po treningu i jechać z koksem :)

najbardziej interesują mnie uderzacze.. fakt - przy ich typie walk są odtłuszczeni bardziej niż chwytacze (choć i ci zbijają wagę i w ogóle..).

nie będę się nad tym rozwodził. taki wstęp tylko..
pytanie brzmi:

----------JAK NA TRENINGACH ĆWICZYCIE BRZUCH??---------

zdaję sobie sprawę z tego, że część ćwiczy brzuch na trenigu osobnym - na siłce, albo w domu w dniu bez treningu SW albo po czy przed SW...

u mnie jest tak:
konkretny trening brzucha robię w dniu siłki (2xtyg, FBW) - po treningu z ciężarami.
- jadę jakimś planem - z forum albo z gazetki.. (ostatnio był z FLEXa)
- albo robię swoje kompozycje - różne typy brzuszków po 20 powtózeń; w jednym ciągu - tak żeby zrobić około 200 (albo ciąg 5 serii po 20 i tak 3 razy - RÓŻNIE)
- albo np po jednej serii do upadłego na dolne mięśnie, potem skosy i na koniec - górne.

generalnie to nudzi mnie A6W - długi i monotonny trening (doszedłem do 24 dnia i porzuciłem - nudy to raz, a obciążenie to dwa.. ale raczej słaba psychika :)
podobnie jest z planem z FLEXa - po 2 miesiacach porzuciłem..

teraz robię różnie - jak wyżej podałem.

dlatego tworzę ten temat..
trochę sie rozpisałem, ale to po to, żeby było wiadomo o co chodzi :)
pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Normalnie ćwiczymy . Na muay thai - masa brzuszków w trakcie rozgrzewki i/lub na końcu treningu (np. 40 osób, każda po 10 brzuszków; względnie 10 brzuszków / 10 grzbietów i tak 40 osób po kolei odlicza). Ponadto uderzanie piłką lekarską.

Na BJJ na końcu treningu solidne katowanie brzucha - nogi zgięte 90 stopni, nogi nad ziemią, nogi pionowo, klaskanie stopami za nogami partnera (on stoi, my leżymy i trzymamy go za kostki).

Ja po treningu na siłowni robię brzuszki z obciążeniem (+20-30 kg) na ławce skośnej.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli 200 brzuszków i 200 grzbietów w jednej MEGASUPERSERII :)
my trzaskamy takie czasem na koniec treningu - brzuszki + pompki..

z tym klaskaniem wiem o co chodzi.. a ile tego?

o takie odpowiedzi mi chodzi.. ile brzuszków i jak tam w ogóle..

to na brzuch dużo robisz.. na treningach walki i jeszcze na siłce..
ja na jj robię2 x tyg, ale to lajcik... a na chacie 2x mocno.. tylko jeszcze trzeba by tłuszcz z brzucha spalić :/

ale bez spamów..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Brzuszkami tłuszczu nie spalisz.

Na siłowni robię 3 serie z obciążeniem po 30-60 w serii. Na treningach różnie robimy - w każdym razie więcej niż po 100. Tego "klaskania" po kilkadziesiąt.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sprostowanie - spalenie tłuszczu (nie pisałem jaką metodą, ale chodziło o dietę, aeroby itd);
spalenie po to, żeby ujawnić sześciopak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Brzuchy na koniec treningu: Leżąc na brzuchu z nogami na ziemi,potem nogi zgiete w kolanach , nad ziemią, nogi pionowo, czasem zamiennie za pierwsze ćwiczenie :partner wlazi nam w garde, nie zapinamy nóg na plecach stopy na ziemi. partner wystawia tarcze, sklon do przodu , dwa ciosy i spoworotem. każdy liczy do dychy, przewaznie jest nas ok 15-20,więc bebechy skatowane są nieźle.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2192
ja póki co robie ABS II w wolny dzień lub łącze z ćwiczeniem ciężarami. Później planuje zrobić A6W i następnie katować brzuszki na ilość powtórzeń na ławce skośnej. Mam nadzieje że dotrwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
podobnie jak knife na kocnu treningu bjj/vale tudo robimy pełno serii różnorodnych brzuszków + od 15 jade a6w

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"pełno serii różnorodnych brzuszków" - możesz to rozwinąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
https://www.sfd.pl/temat314762 tu się wbijaj. daje sporo do myślenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
daje sporo do myślenia, bo w tym artykule jest mało konkretnych informacji..

ja pytam JAK TRENUJE SIĘ BRZUCH W WASZYCH SEKCJACH/KLUBACH ??

a nie jak powinno się trenować..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Diaz na Maryśce

Następny temat

Rameau Thierry Sokoudjou - wywiad

WHEY premium