SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rowerek/dieta/parę pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 354
Hejka przeszukałam forum ale nie mogę znaleść tego co mnie interesuje.
Mam 23 lata, 77 kg, 175 cm wzrostu, od tygodnia stosuję dietę 1000-1200 kcal, jeżdżę praktycznie codziennie na rowerku stacjonarnym 50-60 min ze średnią prędkością 22 km/h. Chciałabym schudnąć do 65 kg w jakieś 3 miesiące (3 kg miesięcznie to chyba rozsądne założenie).

Moje pytania:

1. jaki suplement/suplementy powinnam stosować?
Jakieś pół roku temu stosowałam Olimp Therm Line II i schudłam ok 10 kg stosując jednocześnie dietę, aerobik oraz jeździłam na orbitreku i nie jestem pewna czy therm miał w tym jakiś udział

2. czy mój trening na rowerku jest właściwy?
Jeżdżąc tak jak wyżej napisałam prawie w ogóle sie nie męczę i nie pocę, gdy jeździłam na orbitreku byłam zmęczona i mokra. Czy mam zwiększyć tempo czy może wydłużyć czas treningu?

3. stosując dietę 1000kcal jem praktycznie wszystko tak, aby zmieścić się w limicie. Jem dużo warzyw, chleb tylko typu Wasa i czasem razowy, dość dużo produktów mlecznych. Czy powinnam ograniczyc spożycie np. węglowodanów (tłuszcze są w minimalnej ilości)?

4. Chcę zastosować tygodniową dietę typu pierwszy dzień same warzywa, drugi twaróg, trzeci owoce itd. Chciałabym zgubić szybko ze 2 kg (oponka wyłazi mi ze spodni i niesamowicie mnie to dobija) i dalej kontunuować dietę 1000 kcal ale nie wiem czy warto, czy to może rozregulowac mój metabolizm?

Płeć: Kobieta

Wiek: 23

Waga: 77

Wzrost: 175

Obwód klatki: 98

Obwód ramienia: 31

Obwód talii: 89

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 36

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 36%

Aktywność w ciągu dnia: studiuję, aktywność średnia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rower stacjonarny, 5 x w tygodniu, godziny popołudniowe

Odżywianie: Schudłam 10 kg na diecie 1000 kcal potem przytyłam 3 kg teraz znowu 1000kcal.
Nie lubię potraw tłustych ale słodycze są moją zmorą. Poza tym dużo warzyw i owoców w diecie


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrowa

Preferowane formy aktywności fizycznej: rower stacjonarny, aerobik, mogę ćwiczyć codziennie bez ograniczenia czasowego

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: stosowałam Olimp Therm Line II

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: 1000 kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
czy się węgle na noc je, czy się nie je, zależy między innymi od bilansu i genetycznych predyspozycji.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odstaw dietę 1000kcal oblicz swoje zapotrzebowanie i odejmij tyle kcal ile uważasz.

1. Dopracuj dietę. To znaczy zmień ją najlepiej.
2. Możesz zwiększyć obciążenie pedałowania. Ja bym jednak polecał HIIT. Spróbuj.
3. Najpierw dostosuj się do pkt 1.
4. Nie warto. Strasznie głupio do tego podchodzisz. Nie czytuj gazetek bravo girl, telegazeta ani nic gdzie doradzają jak się odżywiać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 354
Hehe no z tym bravo to troche przesadziłeś z pieluch dawno juz wyrosłam, poczułam się z lekka urażona;)
Aczkolwiek dzięki za rady z tym HIIT na pewno spróbuję ale chyba pozostanę przy 1200 kcal, innej diety dla siebie nie widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Schudniesz na 1200kcal, ale rowniez spowolnisz sobie metabolizm, bedziesz zalowac za pare miesiecy jak waga w sposob przyspieszony wroci do punktu wyjscia. Organizm tak reaguje broniac sie przed glodem. Jednak poczytaj posty podwieszone i sprobuj zmienic swoje podejscie, glodowki jako diety odchudzajace sie nie sprawdzily. Twoj organizm dla funkcji zyciowych potrzebuje min 1300kcal, a jeszcze dochodza czynnosci codzienne (nie lezysz obloznie chora) i twoj dodatkowy ruch, chcesz spalic sobie miesnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 354
Hmmm no poczytałam trochę ale dzienne zapotrzebowanie wychodzi mi ok. 2000kcal (z juz wliczonymi ćwiczeniami). To może dieta 1500kcal? Bo chyba więcej zdrowego jedzonka nie wcisnę

A tak w ogóle to skoro podobno deficyt 7000kcal daje ubytek 1 kg to przy diecie 1500 kcal wychodziło by minus 0,5 kg tygodniowo. Aby schudnąć 1 kg tłuszczyku tygodniowo (a przecież to umiarkowanie-Wy także tu tak piszecie)powinnam jeść według powyższych wyliczeń 1000kcal dziennie.

Więc ja już nic nie rozumiem dlaczego mam nie stosować diety 1000-1200 kcal? Zdaję sobie sprawę, że gdy osiągnę cel i rzucę się na jedzenie to efekt jojo mam jak w banku, ale jeśli będę stopniowo zwiekszać ilość kcal dajmy na to o 200kcal tygodniowo?

Jem 5 posiłków dziennie,staram się urozmaicać jedzenie, wcinam warzywka jak królik, ćwiczę, piję dużo wody, nie chodze głodna, nie chcę schudnąć 10 kg w miesiąc, więc co tak właściwie robię źle?

Pouczcie mnie jeśli moje rozważania są nielogiczne czy coś ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mądrze piszesz. Widać że czytujesz forum.
Daj 1500kcal.
A jeżeli nie jesteś w stanie dostarczyć tulu kcal z diety to kup odżywki. Chodź tłuszczem łatwo można to uzupełnić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tak 2000kacl to najprawdopodobniej twoje zapotrzebowanie uwzgledniajac zwiekszona ilosc sportu, ja tyle jem a mam 173cm i chudne jak zwieksze ilosc ruchu.
Zeby to te deficyty sie tak idealnie zamienialy na spadki... , z organizmem ludzkim to troche trudniej bo nie jestesmy sobie rowni, nie mamy takiej samej przemiany materii i nie reagujemy tak samo.
Prosta sprawa wezmy na to niecaly 1,5kg miesnia spala 250kcal dziennie na istnienie. Wiec nawet osoby wazace tyle samo, ale rozniace sie iloscia miesni maja inne zapotrzebowanie.
Dlatego wlasnie diety 1000kcal sa nieefektywne, pierwszy raz spdasz z wagi, pozniej wracasz, drugi raz spadasz trudniej i znow wracasz jeszcze szybciej, a pozniej nagle okazuje sie ze te 1000kcal to nie wystarcza na chudniecie i w ogole musisz tyle jesc by nie tyc.
Co sie stalo? Ano twoj organizm chudnac spalil tluszcz i miesnie, a na diecie niskokalorycznej wiecej miesni wiec twoje zapotrzebowanie spadlo. Powiedzmy, tak zgrubnie bo nie znam dokladnych rozkladow: przed odchudzaniem mialas RMR = 1500kcal schudlas 20kg i z tego 1.5kg miesni czyli po odchudzniu twoj RMR jest o 250kcal mniejszy i tu zadne wolne powroty do normalnej diety nic nie zmienia, bo twoj metabolizm jest mniejszy. Z tych samych powodow z wiekiem latwiej sie ludziom tyje :traca miesnie jak nie cwicza.

To co tu na forum staramy sie uzmyslowic jest znaczenia cwiczen i dobrego,zgodnego z zapotrzebowaniem odzywiania w dlugofalowym ksztaltowaniu wagi. I to, ze nie liczy sie waga, ale poziom tluszczu w organizmie i wyglad.
Jedzac warzywka zapchasz sie, ale twoje miesnie nie maja budulca, a to one pala tluszcz. Jedzac malo tluszczu masz braki witamin, ktore potrzebuja tluszczu by zostac wchloniete.
Dieta odchudzajaca wymaga cierpliwosci i konsekwencji, na tym wiekszosc ludzi odpada, ale jezeli ci tego nie brak to jedyne co moge powiedziec sprobuj swoje zaciecie ukierunkowac myslac przyszlosciowo, nie tylko w temacie najblizszych 3 miesiecy. Efekt krotkofalowy osiagniesz podobny, ale dlugofalowo tylko dbajac o swoje miesnie bedziesz cieszyc sie niska waga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 354
Dziękuję Wam za odpowiedzi, już mniej więcej rozumiem co mam poprawić. Poczytam forum i jakoś ogarnę to wszystko.

Doradźcie mi jeszcze z tym suplementem, jakoś lepiej się będę psychicznie czuła jak sobie wmówię, że coś mi to daje ;) Czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy? Najlepiej przydało by mi sie coś do ćwiczeń bo ja już nie wiem czemu sie nie męczę, dziś jechałam 40 min z prędkością ok 27 km/h i nic prawie zero potu tylko troche nogi bolą. Spróbuje HIITu ale najpierw musze coś o nim poczytać.
Zapomniałam, że kiedyś brałam L-karnitynę Olimpu w dni jak ćwiczyłam aerobik i dobrze sie czułam, po Therm Line trochę serce kołatało przez pierwsze 3 dni. Brać coś czy nie brać? Nie chcę sobie zrujnować zdrowia przez jakieś tabsy.
To tyle co bym chciała wiedzieć, dziękuję Wam za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obligues
W tłuszczu rozpuszczają się witaminy addek tylko.

a-niu
Pot nie jest wyznacznikiem czego kolwiek.
Kup witaminki z olimpu dla kobiet, omega3. One też pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No wiem, nie przesadzaj tego ucza w podstawowce, pisze ze bedzie jej brakowalo witamin ktore rozpuszczaja sie w tluszczu, przeciez, nie o wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 354
Mam jeszcze ostatnie pytanie. Dlaczego tak ważne jest żeby w każdym z posiłków były zarówno białka, tłuszcze i węgle? Czy to oznacza, że teoretycznie nie powinnam jeść np na śniadanie samego białka a na obiad samych węglowodanów jednocześnie w całodniowym bilansie zaspokając wszystkie wytyczne co do ilości tych składników? Jeśli tak to dlaczego?
Ale te pytanie to już tak z ciekawości i kobiecej upierdliwości. Pozdrawiam i jeszcze raz thx za pomocną dłoń.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

I wersja diety do poprawy

WHEY premium