SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hokej na trawie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401


Hokej na trawie, zespołowa gra sportowa.

Mecz rozgrywany jest przez dwie drużyn po 11 graczy (+5 rezerwowych). Składa się z dwóch 35 minutowych części z 10-minutową przerwą. Odbywa się na boisku o wymiarach 91,40 x 55 m, na którym stoją dwie bramki o wysokości 2,14 m i szerokości 3,66 m. Celem gry jest wbicie za pomocą drewnianej laski okrągłej piłki o średnicy ok. 7-7,5 cm i wadze ok 160 g do bramki przeciwnika. Gracz może dotknąć piłki tylko płaską stroną laski, lub jej krawędzią. Nie dozwolone jest dotknięcie piłki jakąkolwiek częścią ciała. Tylko bramkarz, może blokowac piłkę kijem, rękami, nogami i innymi częściami ciała.

Hokej na trawie jest dyscypliną olimpijską od 1908. Od 1980 w olimpijskich zawodach uczestniczą również kobiety

W Polsce uprawiana w Wielkopolsce, na Śląsku oraz w Toruniu i okolicach Bydgoszczy. Ośrodki, gdzie uprawiany jest hokej na trawie znajdują się również we Wrocławiu, Nysie, Łodzi. W 2001 roku po 36 latach reaktywowano hokej w Warszawie, gdzie działa Warszawskie Towarzystwo Hokejowe "Sokół" występujące w rozgrywkach II ligi. Warto wspomnieć o niepodzielnym panowaniu zespołów z Poznania w hokeju na trawie w Polsce już od lat 70-tych, aż do dziś. Obecnie w I Lidze są 4 zespoły z Poznania i jeszcze kilka z Wielkopolski (np. z Gniezna).

ZASADY

Jak wygląda hokej każdy widzi chciałoby się powiedzieć. Niestety prawda i istota hokeja nie jest taka prosta, ale też i nie tak bardzo skomplikowana jak sądzi wielu laików.

Na czym więc polega ten sport wywodzący się bezpośrednio od krykieta i hurling’u? Zaletą hokeja jest jego niewątpliwe podobieństwo do najpopularniejszej gry na świecie - piłki nożnej, a jeszcze większym może plusem fakt, że hokej to nie piłka nożna.

Hokej jest grą zespołową - gra się na otwartym boisku lub w hali. Kiedy gra się na otwartym boisku, drużyny składają się z 11 zawodników (10 graczy z pola plus bramkarz). Istotą gry jest skierowanie piłki do bramki drużyny przeciwnej, a konkretniej - strzelenie większej ilości bramek niż przeciwnik. Piłki w tym celu nie można dotykać nogami, ani żadną inną częścią ciała. Temu służy kij hokejowy, który znacznie różni się od kija do hokeja na lodzie, a potocznie nazywany jest "laską", co na wielu twarzach budzi szeroki uśmiech.

Najważniejszą zasadą hokeja na trawie jest fakt, że strzałów na bramkę nie można oddawać z całego boiska. Strzał może być oddany tylko z obszaru półkola strzałowego, znajdującego się przed każdą z bramek i ograniczonego linią prostą.

Dostępu do każdej z bramek broni bramkarz (najbardziej wyglądem przypominający zawodników hokeja na lodzie), który jest jedyną osobą na boisku uprawnioną do zagrywania piłki ciałem, a to i tak w obszarze półkola strzałowego. Jeśli jakikolwiek inny zawodnik dotknie piłki ciałem, przeciwnej drużynie przyznawany jest rzut wolny.

W przypadku, gdy piłka została zagrana ciałem przez zawodnika z pola w półkolu strzałowym, wykonywany jest tzw. karny strzał rożny. Karny strzał rożny jest elementem specyficznym dla hokeja na trawie i nie mającym swojego odpowiednika w jakimkolwiek innym sporcie. Polega on na tym, że 4 zawodników drużyny broniącej ustawia się za bramką, a bramkarz w bramce, podczas gdy drużyna atakująca wykonuje karny strzał rożny z punktu zaznaczonego na linii końcowej boiska. Polega on na podaniu piłki z tego punktu zawodnikowi ustawionemu za linią półkola strzałowego, który oddaje strzał na bramkę lub rozgrywa akcję. Po podaniu zawodnicy z drużyny broniącej mają prawo wejść na boisko. Karny strzał rożny jest niezwykle ważnym elementem hokeja, z którego pada bardzo wiele bramek, a którego zasad wytłumaczenie zwykłemu śmiertelnikowi bardzo wiele czasu.

Z ważniejszych zasad hokeja nadmienienia zasługują zasada nie zagrywania piłki w ten sposób, by mogła zrobić krzywdę przeciwnikowi, co w praktyce oznacza nie zagrywanie piłki górą na przeciwnika. W przeciwnym razie drużynie przyznawany jest rzut wolny.

W szczególnych przypadkach (np. gdy w półkolu strzałowym popełniono brutalny faul lub piłka na drodze do pustej bramki została zatrzymana ciałem przez zawodnika z pola) przyznaje się rzuty karne, wykonywane z punktu oddalonego o 7m od linii bramkowej. I to tyle jeśli chodzi o zasady.

Wielu ludzi pyta się słysząc o hokeju na trawie czy analogicznie do hokeja na lodzie zawodnicy jeżdżą na rolkach zamiast łyżew. Wywołuje to dziki śmiech wszystkich hokeistów, więc żeby unikną takich nieporozumień w przyszłości wyjaśnijmy od razu, że hokeiści biegają po boisku w butach, a samo boisko ma w dzisiejszych czasach najczęściej nawierzchnię syntetyczną - popularna "sztuczna trawa". Najlepsze sztuczne trawy to te, które są nawadniane. Istnieją jeszcze sztuczne trawy piaskowe, których jednak użyteczność dla hokeja jest znacznie mniejsza niż poprzednich.

Często odgłosy konsternacji wśród niewtajemniczonych kibiców na trybunach wywołuje pokazanie przez sędziego zielonej kartki. W hokeju sędzia ma możliwość pokazania trzech rodzajów kartek - zielonej, czyli upomnienia; żółtej - odsyłającej zawodnika na ławkę kar i czerwonej - odsyłającej zawodnika pod wcześniejszy prysznic.


Prace wykonał Kwasior przy pomocy :Wikipedia oraz serwisów zwiazanych z Hokejem na trawie




Zmieniony przez - -Kwasior- w dniu 2006-11-07 19:47:20

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
cześć pisze prace magisterską związaną z hokeje na trawie, niestety niema zbyt dużo książek na tan temat, jak ktoś dysponuje wiedzą na temat charakterystyki gry, specyfiki treningu, jakie cechy motoryczne są zawodników predysponowane, jak wygląda dobór i selekcja, jakie cechy motoryczne są w treningu szczególnie kształtowane to bardzo będę wdzięczny. Praca którą piszę jest pracą badawczą z zakresu antropomotoryki.

rundi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
Małe streszczenie MS w hokeju w 2002 r. dzieki pomocy serwisu prohokej




Mistrz Świata: Niemcy
Miejsce reprezentacji Polski: 15
Król strzelców: Jorge Lombi (Argentyna) i Sohail Abbas (Pakistan) – po 10 bramek

Skład Mistrzów Świata: Clemens Arnold, Christian Schulte (bramkarze), Florian Kunz (kapitan), Christoph Bechmann, Sebastian Biederlack, Philipp Crone, Oliver Domke, Christoph Eimer, Bjoern Emmerling, Michael Green, Christian Mayerhofer, Bjoern Michel, Jamilon Mulders, Sascha Reinelt, Christian Wein, Tibor Weissenborn, Timo Wess, Matthias Witthaus

Skład reprezentacji Polski: Marcin Pobuta, Mariusz Chyła (bramkarze), Robert Grzeszczak (kapitan), Krzysztof Witczak, Mariusz Gromadzki, Rafał Grotowski, Zbigniew Juszczak, Mirosław Juszczak, Tomasz Choczaj, Sławomir Choczaj, Dariusz Małecki, Eugeniusz Gaczkowski, Łukasz Wybieralski, Tomasz Spałek, Artur Mikuła, Marcin Strykowski, Marcin Wichłacz

--------------------------------------------------------------------------------


Klasyfikacja końcowa:

1. Niemcy
2. Australia
3. Holandia
4. Korea Południowa
5. Pakistan
6. Argentyna
7. Anglia
8. Malezja
9. Nowa Zelandia
10. Indie
11. Hiszpania
12. Japonia
13. RPA
14. Belgia
15. Polska
16. Kuba
Komplet wyników



--------------------------------------------------------------------------------

Pierwsze mistrzostwa w XXI wieku i pierwszy tytuł mistrzowski dla drużyny niemieckiej. Znamiennym jest fakt, że – za wyjątkiem pierwszych mistrzostw w 1971 roku – Niemcy zawsze znajdowali się w czołowej czwórce, ale tylko raz - w 1982 roku – grali w finale (przegrali wówczas z rewelacyjnym Pakistanem). Dwukrotnie drużyna naszych zachodnich sąsiadów stawała na najwyższym podium olimpijskim (1972 i 1992), jednak w imprezach rangi mistrzowskiej tryumfowali inni.

Cztery lata wcześniej drużyna prowadzona przez „geniusza hokeja” – trenera Paula Lisska szła jak burza aż do półfinałowego meczu z Hiszpanią, gdzie niespodziewanie przegrała 0-3. Tym razem jednak Niemcy byli zdecydowanym faworytem i zgodnie z oczekiwaniami sięgnęli po złoto. W wygranym 2-1 finałowym spotkaniu z Australią gole zdobyli Florian Kunz (35, krótki róg) i Oliver Domke (65), zaś bramkę dla Australii strzelił w 31. minucie z krótkiego rogu Troy Elder.

Brąz przypadł Holandii, która zwyciężyła po dogrywce Koreę Płd. (dwa lata wcześniej na igrzyskach w Sydney obie drużyny walczyły w finale wygranym przez Holendrów po karnych), a w meczu o piąte miejsce Pakistan pokonał 5-3 silną w ostatnich latach ekipę Argentyny. Rok wcześniej Argentyńczycy w fenomenalnym stylu wygrali turniej eliminacyjny, a duet tworzony przez znakomitego napastnika Mario Almadę i środkowego, egzekutora krótkich rogów Jorge Lombiego siał popłoch wśród bramkarzy. Sam Lombi zdobył wówczas 19 bramek – także w Kuala Lumpur został królem strzelców, dzieląc z 10 trafieniami ten tytuł ze zdecydowanie słabszym jako zawodnik ale jednakowo sprawnym przy krótkich rogach Pakistańczykiem Sohailem Abbasem.

Polska zajęła przedostatnie, 15. miejsce, choć siła, którą dysponuje obecnie polski hokej pozwalała liczyć na wejście do czołowej dziesiątki, ósemki, a przy dobrym przygotowaniu i odrobinie szczęścia nawet do czołowej szóstki mistrzostw. Przecież jeszcze niespełna rok wcześniej Polacy zwyciężyli w Madrycie Hiszpanię 3-1, w nieoficjalnym meczu wygrali aż 3-0 z osłabioną reprezentacją Niemiec, pokonali w Gnieźnie dwukrotnie 4-3 i 2-1 Anglików, wreszcie dwa razy zwyciężyli w meczach z Indiami.

Główną przyczyną niskiego miejsca w końcowej klasyfikacji był jednak brak środków na poważne przygotowania. Zamiast jechać na turniej do Malezji w grudniu 2001 i przygotowywać się za granicą, kadra zmuszona była spędzić zimę trenując w hali, a pierwszym sprawdzianem były mecze rozegrane już w styczniu w Madrycie z Hiszpanią i Anglią.

Wszystko to miało wpływ na złą atmosferę wokół drużyny i na konflikt, w rezultacie którego na MŚ nie pojechali tacy gracze jak Piotr Mikuła, Tomasz Szmidt czy Marcin Nyćkowiak. Zamiast 18 zawodników, trener Jerzy Jóskowiak był w stanie zabrać do Malezji jedynie 17 reprezentantów. Gra w tropikalnym upale z jednym rezerwowym mniej też nie pozostała bez wpływu na końcowy wynik.

W samym turnieju biało-czerwoni prezentowali się o wiele lepiej niż cztery lata wcześniej, ale znacznie słabiej niż na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. Na 10 minut przed końcem meczu stracili jedyną bramkę przegrywając z Anglią, pokonali 4-1 Kubę, nie sprostali Australii, z którą jednak przez pierwszą część meczu toczyli wyrównany pojedynek. O ich odpadnięciu z walki o miejsca 9-12 zadecydował pechowo przegrany w ostatniej minucie mecz z Japonią i kolejne porażki 0-4 z Koreą Płd. i 1-4 z Indiami. Ostatnim ich rywalem w grupie była Malezja. Polska grała już tylko o honor, zaś gospodarze by znaleźć się w półfinale potrzebowali zwycięstwa różnicą ... dziewięciu bramek. Oczywiście biorąc pod uwagę poziom naszej ekipy jest to na dobrą sprawę niemożliwe. Polacy dwukrotnie prowadzili by ostatecznie zremisować 2-2. Później porażka 1-2 z Belgią (tą samą, którą kilka miesięcy wcześniej w turnieju eliminacyjnym biało-czerwoni pokonali 5-2) i zwycięstwo 3-0 nad zdecydowanie najsłabszą w turnieju Kubą dały Polsce przedostatnie, 15. miejsce.

W turnieju w Kuala Lumpur brało udział 16 drużyn – najwięcej w dotychczasowej historii MŚ. Początkowo miały być one podzielone na 4 grupy po 4, jednak po żywiołowych protestach sporej części środowiska hokejowego (podział taki oznaczałby, że już po trzech grach połowa drużyn walczyłaby tylko o pocieszenie), przywrócono system z dwiema grupami. O ile ta decyzja – pomimo zmuszenia każdej z drużyn do rozegrania 9 meczów – była słuszna, o tyle druga – podjęte w trakcie turnieju postanowienie o przywróceniu dawnego systemu rozgrywek i ponownym zmniejszeniu turnieju do 12 drużyn - to decyzja katastrofalna.

Formalnie motywowana jest ona dbałością o „poziom” imprezy, jednak wielu dopatruje się w niej raczej elementów świadomej polityki obecnej ekipy rządzącej światowym hokejem z panią Els van Breda Vriesman na czele. Tzw. lobby holenderskie otwarcie dąży do tego, żeby w turniejach mistrzowskich pozostała jedynie ścisła elita światowego hokeja. Jak zgubna i bezmyślna jest taka polityka, nasi holenderscy przyjaciele będą prawdopodobnie w stanie przekonać się jedynie wówczas, gdy wyjdzie na jaw, że zamiast popularyzować hokej i walczyć o jak największą ilość silnych zespołów, międzynarodowa federacja ogranicza rywalizację do kilku krajów. Dość powiedzieć, że żadna inna federacja w grach zespołowych nie zmniejsza liczby zespołów uczestniczących w MŚ. Podczas gdy o mistrzostwo w piłce nożnej walczą 32 reprezentacje, w piłce ręcznej i siatkówce po 24, a w koszykówce i hokeju na lodzie – po 16, hokej na trawie wciąż trzyma się swojego archaicznego i utrudniającego promocję sportu systemu rozgrywek.

--------------------------------------------------------------------------------


Wyniki

GRUPA A:

Pakistan – RPA 5-0 (1-0)
Hiszpania – Belgia 2-0 (1-0)
Niemcy – Argentyna 5-2 (3-1)
Holandia – Nowa Zelandia 4-0 (2-0)
Pakistan – Belgia 3-2 (1-1)
Niemcy – RPA 3-0 (2-0)
Hiszpania – Nowa Zelandia 3-1 (1-1)
Holandia – Argentyna 2-1 (1-1)
Holandia – Belgia 5-1 (3-0)
Argentyna – RPA 4-1 (3-0)
Hiszpania – Niemcy 3-2 (1-0)
Pakistan – Nowa Zelandia 2-0 (0-0)
Holandia – Hiszpania 1-1 (1-0)
Nowa Zelandia – RPA 2-1 (1-1)
Argentyna – Pakistan 2-1 (0-1)
Niemcy – Belgia 3-0 (2-0)
Niemcy – Nowa Zelandia 2-1 (1-0)
Hiszpania – RPA 2-2 (2-1)
Argentyna – Belgia 3-1 (1-0)
Holandia – Pakistan 2-1 (1-0)
Argentyna – Nowa Zelandia 3-1 (2-1)
Pakistan – Hiszpania 2-0 (0-0)
RPA – Belgia 3-0 (1-0)
Niemcy – Holandia 1-0 (0-0)
Nowa Zelandia – Belgia 4-3 (1-1)
Niemcy – Pakistan 3-2 (2-1)
Holandia – RPA 3-0 (2-0)
Argentyna – Hiszpania 3-1 (3-1)

1. Niemcy 18 19-8
2. Holandia 16 17-5
3. Argentyna 15 18-12
4. Pakistan 12 16-9
5. Hiszpania 11 12-11
6. Nowa Zelandia 6 9-18
7. RPA 4 7-19
8. Belgia 0 7-23


GRUPA B:

Korea Płd. – Kuba 6-2 (1-2)
Anglia – Polska 1-0 (0-0)
Japonia – Indie 2-2 (1-0)
Malezja – Australia 0-3 (0-0)
Korea Płd. – Indie 2-1 (1-0)
Malezja – Japonia 1-0 (0-0)
Australia – Anglia 1-0 (0-0)
Polska – Kuba 4-1 (1-1)
Malezja – Indie 3-2 (3-0)
Australia – Polska 5-1 (1-0)
Anglia – Kuba 7-0 (4-0)
Korea Płd. – Japonia 3-0 (1-0)
Australia – Kuba 6-0 (2-0)
Japonia – Polska 2-1 (0-0)
Anglia – Indie 3-2 (1-0)
Malezja – Korea Płd. 2-3 (1-3)
Australia – Japonia 5-0 (2-0)
Indie – Kuba 4-0 (3-0)
Korea Płd. – Polska 4-0 (4-0)
Malezja – Anglia 2-1 (1-0)
Japonia – Anglia 2-1 (2-0)
Malezja – Kuba 4-2 (3-2)
Indie – Polska 4-1 (3-1)
Australia – Korea Płd. 4-2 (2-0)
Japonia – Kuba 4-2 (2-2)
Anglia – Korea Płd. 2-0 (2-0)
Australia – Indie 4-3 (0-1)
Malezja – Polska 2-2 (1-1)

1. Australia 21 28-6
2. Korea Płd. 15 20-11
3. Malezja 13 14-13
4. Anglia 12 15-7
5. Japonia 10 10-15
6. Indie 7 18-15
7. Polska 4 9-19
8. Kuba 0 7-35


O miejsca 13-16
RPA – Kuba 5-1 (4-1)
Belgia – Polska 2-1 (1-0)
O miejsca 9-12
Indie – Hiszpania 3-0 (3-0)
Japonia– Nowa Zelandia 3-3 (1-2) karne 7-6
O miejsca 5-8
Malezja – Pakistan 1-2 (0-1)
Argentyna – Anglia 2-1 (1-1,1-1)
Półfinały
Niemcy – Korea Płd. 3-2 (1-1)
Australia – Holandia 4-1 (2-0)
O XV miejsce
Polska – Kuba 3-0 (0-0)
O XIII miejsce
RPA – Belgia 5-4 (4-4,0-2)
O XI miejsce
Hiszpania – Japonia 5-1 (1-0)
O IX miejsce
Nowa Zelandia – Indie 2-1 (0-1)
O VII miejsce
Malezja – Anglia 2-3 (1-1)
O V miejsce
Pakistan – Argentyna 5-3 (2-2)
O III miejsce
Holandia – Korea 2-1 (1-1,0-1)
Finał
Niemcy – Australia 2-1 (1-

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
RANKING SAHARA

Ranking Mężczyzn

Miejsce,Nazwa,Punkty,spadek awans(o ile)
1. Niemcy 2315 pkt 2
2. Australia 2295 1
3. Hiszpania 2193 1
4. Holandia 2000 2
5. Pakistan 1810
6. Korea Południowa 1500 2
7. Indie 1418 1
8. Argentyna 1275 1
9. Anglia 1249 2
10. Nowa Zelandia 1220 1
11. Republika Południowej Afryki 988 1
12. Japonia 875 2
13. Belgia 801 1
14. Malezja 578 1
15. Egipt 543
16. Kanada 538
17. Francja 525 1
18. Irlandia 400 4
19. Chiny 375 2
20. Polska 363 3
21. Chile 281 2
22. Szkocja 267 2
23. Czechy 175
Trynidad i Tobago 175
Walia 175
26. Stany Zjednoczone Ameryki 150 1
27. Meksyk 138 1
28. Kuba 125 2
Hongkong 125 1
Włochy 125 1
31. Bangladesz 113 2
Antyle Holenderskie 113 1
33. Austria 100
Tajwan 100
35. Ghana 94
36. Szwajcaria 90 1
37. Nigeria 88 1
Portoryko 88 1
Sri Lanka 88 1
Urugwaj 88 1
41. Rosja 80 5
42. Namibia 75
43. Białoruś 70
44. Zimbabwe 69
45. Ukraina 60
46. Gibraltar 50
47. Portugalia 45
48. Szwecja 43
49. Chorwacja 40
50. Grecja 38
Singapur 38
Wenezuela 38
53. Węgry 35
54. Malta 33
55. Brazylia 31
Iran 31
57. Dania 30
58. Cypr 28
59. Azerbejdżan 25
Oman 25
Peru 25
62. Barbados 23
Finalandia 23
Makau 23
65. Paragwaj 20
Słowenia 20
67. Fidżi 19
68. Dominikana 7
69. Jamajka 6

Ranking Kobiet

1. Holandia 2556 pkt
2. Australia 2180 2
3. Argentyna 2158 1
4. Niemcy 2015 1
5. Chiny 1716
6. Japonia 1410 2
7. Hiszpania 1355 3
8. Nowa Zelandia 1271 2
9. Korea Południowa 1255 2
10. Stany Zjednoczone 1180 2
11. Anglia 1172 2
12. Republika Południowej Afryki 1013 1
13. Indie 850
14. Irlandia 625
15. Ukraina 500
16. Francja 475 3
17. Szkocja 425
18. Azerbejdżan 375 2
19. Włochy 298 3
20. Urugwaj 281 2
21. Rosja 263 5
22. Ghana 200 1
23. Kanada 175 1
24. Chile 150 2
Kazachstan 150
26. Barbados 138 2
Malezja 138 1
28. Belgia 125 1
Singapur 125 1
Trynidad i Tobago 125 1
31. Paragwaj 113
Sri Lanka 113
33. Antyle Holenderskie 100 1
Walia 100 1
35. Nigeria 94 2
36. Białoruś 90
37. Namibia 88
Peru 88
39. Litwa 80
40. Kenia 75
41. Polska 70
42. Zimbabwe 69
43. Czechy 60
44. Austria 50
Hongkong 50
46. Słowenia 45
47. Pakistan 44
48. Chorwacja 43
49. Szwajcaria 40
50. Bułgaria 38
Jamajka 38
Tajlandia 38
53. Serbia 35
54. Turcja 33
55. Kuba 31
56. Grecja 30
57. Finalndia 28
58. Meksyk 25
59. Portoryko 23
60. Bermudy 20
61. Fidżi 19
62. Tonga 15
63. Wenezuela 7
64. Dominikana 6



Zmieniony przez - -Kwasior- w dniu 2006-11-07 20:16:08

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
Standardowe wiadomosc Teraz zaczynamy dyskusje

Mi się ten sport podoba czasami grywalem lecz teraz mniej ,wiadomo z pkt medialnego to ten sport jest mało popularny u nas ,osobiście nigdy nie byłem na meczu ani na treningu nawet z taka propozycja się nie spotkałem.


Zmieniony przez - -Kwasior- w dniu 2006-11-07 20:21:05

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Dodam że na igrzyskach od 1928 do 1956 roku wygrywali reprezentancii Indii, a ten sport miał szanse zaistnieć w Polsce po igrzyskach w Sydeny, gdyby tylko naszym laskarzom lepiej poszło

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3495
U nas jest jak zwykle jest problem z boiskami...

Boisko żywe,diabeł martwy
boisko martwe,diabeł żywy

/ks/Bosko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
pamietam ze jak były igrzyska zainteresowal mnie ten sport, ale pozniej juz mnie nie obchodził

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Wyżej napisałem dlaczego

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
kwasior mam nadzieje ze co jakis zzas bedziesz ten temat aktualizowal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
jak bedzie cos ciekawego sie działo w swiecie hokeja to czemu nie

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
kwasior wejdz do postu"jest robota"
i pomysl co robimy z tym postem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dream Team

Następny temat

Zagraniczni trenerzy w grach zespołowych

WHEY premium