SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak to jest z tą dietą TURBO?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
Sprawa wygląda tak:
wierzę, że rotacja węglowodanami przynosi skutki w postaci zgubionej wagi, ale nurtuje mnie jedna rzecz, mianowicie:

W oryginalnym pliku, gdzie została opisana dieta czytałam, że nie ma potrzeby ograniczania kalorii - ponoć wystarczy jeść tylko tyle, by zaspokoić apetyt. Natomiast wszystkie jadłospisy tej diety dostępne w internecie ograniczają się do 1000 kalorii. Wiem, że wiele osób stosowało się do tych właśnie jadłospisów, dlatego efekty jak najbardziej się pojawiły (jak przy normalnej diecie).
Ale chciałabym, by wypowiedziały się osoby, które po prostu jadły do syta na co miały ochotę (oczywiście zgodnie z dietą) bez ograniczania kalorii - czy efekty również się pojawiły i jakie były? :)
Wystąpiło jojo?

Jestem zwolennikiem zdrowej diety i bardzo dużo się ruszam (praktycznie codziennie lub co 2 dzień przez 6-8 godzin bez przerwy), więc mam duże zapotrzebowanie energetyczne. Przy tym 1000 chyba bym zdechła z głodu i złamała się po 1 dniu. Więc takie rozwiązanie zupełnie odpada...
Ale chciałabym zejść o rozmiar w dół, bo moja waga stoi już 2 rok.. Jestem ciekawa efektów tej diety, ponieważ teraz mam urlop i chciałabym jej spróbować :)
Dajcie znać, będę wdzięczna

..i bez hejtów mi tu proszę :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
pro666
W tej diecie nie ma żadnych rotacji węglami. W ogóle nie ma tam żadnych sensownych źródeł węglowodanów. Do tego jednym z jej założeń jest właśnie ograniczenie kaloryczności do około 1000kcal. Także jak już wspomniałem jest to g****. Typowa dieta cud dla durnych bab.


Nie wiem skąd wytrzasnąłeś informację o ograniczeniu kalorii - w oryginalnym pliku nie ma mowy o tym i właśnie o tym ciągle rozmawiamy (że to tylko jadłospisy z internetu są do 1000kcal), ale tutaj chyba mało kto umie czytać ze zrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
zadna dieta "turbo" nie zastapi dobrze zbilansowanej. W wiekszosci przypadkow w praktyce wyglada to tak ze im szybciej tracisz wage, w tym przypadku glodujac przy 1000kcal to tak samo szybko wracasz do stanu przed albo i znacznie gorzej.

Jezeli chcesz cos ze soba zrobic, to proponuje obliczyc swoje zapotrzebowanie i elegancko ulozyc pod to diete.
No i oczywiscie jakas aktywnosc wskazana nawet i bez urlopu :)

https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

Zmieniony przez - metakreta w dniu 2015-02-14 00:10:47

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
To że Turbo nie zastąpi normalnej diety jest oczywiste. Ale ja pytam o tę akurat dietę, bo nie jest wyniszczająca, a zapowiada się całkiem przyzwoicie. Chciałabym znać szczegóły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
Jestem po kursie dietetyki, także dzięki, dam radę sama ułożyć dietę ;) Jestem po prostu ciekawa rotacji węglami
Myślę, że 8 godzin dziennie aktywności mi wystarczy. Mam już takie buły na nogach od chodzenia, że wszystkie spodnie są ciasne ;) W tym przypadku tylko dieta

Zmieniony przez - Łobuzińska w dniu 2015-02-14 00:15:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
metakreta


Tutaj też już byłam, ale nie ma tam niestety odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mi konkretnie o tę dietę i o doświadczenia z nią związane. Wiem, że ludzie bardzo ją sobie chwalą, tylko nie wiem czy stosują się do jadłospisów, czy sami decydują co jeść i w jakiej ilości? I czy w drugim wypadku jest efekt w postaci utraty tkanki tłuszczowej.

Także krótka piłka. Moje pytanie brzmi:
Czy będzie działać ta dieta kiedy będę jeść do syta, tyle ile mój organizm potrzebuje? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
ale to zmiesci sie w 1000kcal?

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1357 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57599
Nikt nie odpowie Ci na to pytanie bo brakuje nam na forum wróżbitów. Sprawdź i się przekonaj.
A jeśli jesteś po kursie, to powinnaś wiedzieć chociaż tyle, że wszystkie tego typu wynalazki to g****.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
Łobuzińska
]. Mam już takie buły na nogach od chodzenia, że wszystkie spodnie są ciasne ;)


chyba wrzucę to sobie na fanpage jako cyctat dnia. spodnie to masz pewnie ciasne od smalcu na nogach, nie od chodzenia.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 323
Koniu151
Łobuzińska
]. Mam już takie buły na nogach od chodzenia, że wszystkie spodnie są ciasne ;)


chyba wrzucę to sobie na fanpage jako cyctat dnia. spodnie to masz pewnie ciasne od smalcu na nogach, nie od chodzenia.


Z całą pewnością - najlepiej wiesz to Ty.. Pewnie nigdy nie pracowałeś ;) Pozdro

pro666
Nikt nie odpowie Ci na to pytanie bo brakuje nam na forum wróżbitów. Sprawdź i się przekonaj.
A jeśli jesteś po kursie, to powinnaś wiedzieć chociaż tyle, że wszystkie tego typu wynalazki to g****.


Nie uważam by rotacja węglami była "gównem".. chyba, że dla kogoś kto nigdy się tym nie interesował.


Chodziło mi właśnie o to, by wykroczyć poza 1000 kalorii i jeść taką ilość, by zaspokoić swoje zapotrzebowanie kaloryczne.
Dobra, skoro nie ma tu nikogo, kto stosował dietę to chociaż dzięki za chęci metakreta, poszukam odpowiedzi gdzie indziej.

Zmieniony przez - Łobuzińska w dniu 2015-02-14 12:04:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 582 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31186
chyba cos słaby był ten kurs dietetyki jak w ogóle sie zastanawiasz nad takimi dietami. Lepiej nie ukladaj sobie jadlospisow sama bo będzie sie pewnie zaczynal od plasterka szynki + warzywa kończąc na herbacie bez cukru. Zainteresuj sie tematami podwieszonymi albo zwroc sie do konia

Zmieniony przez - marbex w dniu 2015-02-14 12:15:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem na redukcji !!

Następny temat

Waga stoi tłuszcz schodzi?

WHEY premium