SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

glutamina

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
hej może mi ktoś napisać czy dobrze biore glutamine? 7.30-10g przed treningiem 10g po treningu 10g i przed snem 10g,zakażdym razem na pusty żołądek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Masz bardzo przydatny art.



Zapotrzebowania na glutaminę wzrasta w stanach katabolizmu , czyli w okresie ujemnego bilansu azotowego .Dlatego powinno się stosować w takich okresach jak:
- bezpośrednio po przebudzeniu ok. 5 g - 10 g peptydu glutaminy (zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy)
- bezpośrednio po treningu ok. 5g- 15 g peptydu glutaminy(zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy) lub najlepiej około 10 g czystej l - glutaminy
- oraz przed snem około 5- 10 g peptydu glutaminy. (zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy)
Spożycie L-glutaminy powinno być rozłożone na cały dzień. Łączna dawka powinna wynieść pomiędzy 5g a 15 g w zależności od intensywności treningu ,masy mięśniowej, diety oraz suplementacji innymi odżywkami. Ta dawka powinna być podzielona na wiele mniejszych porcji lub zastosowana w taki sposób aby cały czas systematycznie organizm dostarczał mniejsze dawki(np.: dodanie peptydu l- glutaminy do posiłków lub odżywek ). Bardzo ważne jest spożycie czystej glutaminy bezpośrednio po treningu w celu bezpośredniego uzupełnienia wykorzystanych zapasów l- glutaminy ,zanim powstanie niedobór i związany z nim stan kataboliczny .Bezpośrednie spożycie L- Glutaminy po treningu powoduje również wydzielanie hormonu wzrostu ( który jest podstawowym hormonem przysadki mózgowej), który stanowi najważniejszy czynnik do przyrostu masy mięśniowej.
Pamiętaj !
"Przeładowanie" białkiem nie jest najwłaściwszą drogą do rozwoju masy mięśniowej - lepiej spożywać go mniej a uzupełniać dietę suplementami glutaminy.
Naturalny Peptyd l- glutaminy najlepiej stosować dodając go do innych odżywek lub posiłków a czystą syntetycznie wytworzoną L- glutaminę należy przyjmować bezpośrednio po treningu.





proponuje
DNT-3/5gram rano i przed snem
DT-5grano 5g po treningu

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
czyli biore za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
5g po treningu
5g przed snem

jesli wogole odczuwasz rożnicę to stosuj "stale"
to także środek prozdrowotny a przy takich dawkach wychodzi niedrogo

ronie wkleiles dawkowanie peptydu glutaminy?

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
czyli mam brać tylko 10g dziennie?wydaje mi się że to za mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
to po co pytasz
znasz badania dotyczące biodostępności l-glutaminy? tj ile w rzeczywistosci jej wykorzystujesz ?

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
pytam po to by się dowiedzieć i poznać opinie innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
czytałem o glutaminie wiele artykułów i w każdym piszą inaczej że np 40%glutaminy jest wchłaniana przez przełyk tzn układ pokarmowy więc na logikę trzeba chyba spożywać więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Czarnuchok-tak .5 gr peptydu to okolo 1.7 czystej gluty

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 545
Nie bierz glutaminy, jest droga i nieskuteczna, poczytaj badania i nie wyrzucaj kasy w błoto...

The sky is the limit.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
ja mieszkam obecnie za granicą i kupuje 1kg glutaminy za 330sek koron swedzkich czyli na polskie około 120-130zł to tanio a wracając do tematu to na mnie ona działa tylko nie bardzo wiem jaka dawka jest idealna biore po 40g dziennie w dni treningowe 30g gdy nie ćwicze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xpand+Bcaa przy 2 treningach dziennie

Następny temat

pytanie o xplode

WHEY premium