SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co po awf ?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 103807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 289 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32592
Witam
Zastanawiam sie nad tym co mozna sensownego robic pa AWF i czy wogole tam zdawac. Ogolnie interesuje sie sportem i lubie to. Trenuje kulturystyke od 2 lat. Czy np taki zawod trenera kulturystyki i fitness moze byc dobrze platny ?? Czy jest w tym przyszlosc i mozliwosc znalezienia dobrego zawodu ??
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Skrót AWF oznacza Akademię Wychowania Fizycznego. Jest ona uczelnią z tradycjami sięgającymi 1 września 1952 roku, kiedy to powołano Technikum Wychowania Fizycznego. Powstało ono na bazie Wojewódzkiego Ośrodka Wychowania Sportowego.

AWF jest najbardziej znaną uczelnią w Polsce związaną z kształceniem fizycznym. Uczelnia ta posiada wiele różnych kierunków, na których kształcić mogą się studenci. Wśród kierunków wyróżnić można:

- wychowanie fizyczne,
- sport,
- fizjoterapia,
- turystyka i rekreacja,
- dietetyka,
- zarządzanie sportem i turystyką.

Jak nazwy widać po nazwach kierunków, w zależności od ukończenia danego z nich, można pracować jako nauczyciel WF, dietetyk, fizjoterapeuta, masażysta, osoba zarządzająca sportem w danym klubie, czy popularny w ostatnich latach trener personalny w fitness klubie. Warto mieć na uwadze, że około 80% trenerów posiada tego typu wykształcenie. Wszystko zależy od tego, co chcieliśmy robić i czym się interesujemy. Na podstawie tego należy wybrać odpowiedni kierunek i kształcić się w nim dalej. Warto pamiętać o tym, że same studia niewiele nam dadzą. Najważniejsze jest to ile sami się nauczymy i jaką będziemy mieli praktykę. Jeżeli interesujemy się daną dziedziną, to bez wątpienia nie będziemy mieli problemów z pracą.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 213
ja tam dokladnie nie wiem ale wydaje mi sie ze albo zostaniesz magistrem od fikołków albo wezmiesz sie poprostu dalej za sport i jedynie bedziesz mial to wyzsze wyksztalcenie bedac sportowcem pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
po Awf a dokładnie kierunku wychowanie fizyczne(bo są tam tez inne kierunki) jest nauczycielem wychowania fizycznego ,prócz tego bo możesz zrobić:
-tytuł trenera II klasy lub instruktora w określonej dyscyplinie sportu (np. piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekka atletyka, pływanie, szermierka, tenis, gimnastyka, akrobatyka sportowa, hokej na lodzie),
-uprawnienia młodszego ratownika i ratownika wodnego, żeglarza lub sternika jachtowego,
-uprawnienia instruktora narciarstwa zjazdowego, biegowego lub snowboardu,
-przygotowanie do pracy w zakresie: gimnastyki korekcyjnej, form aktywności muzyczno-ruchowej, teatralnej ekspresji ruchu, menedżmentu sportowego, wychowania zdrowotnego, wychowania fizycznego specjalnego, zarządzania kulturą fizyczną, odnowy biologicznej, turystyki, wychowania do życia w rodzinie, edukacji obronnej, edukacji ekologicznej, edukacji prozdrowotnej.

Oczywiście możesz też zostać instruktorem kulturystyki i fitnes.Z tego co słyszałem to nie wielu pracuje w zawodzie wuefisty większość jest trenerami bądz instruktorami danych dyscyplin sportowych.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
anferny sog, ale juz nei wejdzie
na 2 roku wf wybiera sie specjalizacje z tego co wiem u nas 4;dietetyka i zywienie,odnowa biologiczna,przysposobienie obronne,lub treneskie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro lubisz sport i kulturystyke to zawsze możesz otworzyc własny klub fitness i być instruktorem...

A na awf'ie podniesiesz swoje kwalifikacje i wiedzę w tej dziedzinie, co pozwoli na buowanie też świetnej formy u Ciebie samego :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Thx eprom u nas też tak chyba jest.
2

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 367 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2175
SKOŃCZMY WRESZCIE Z NAZYWANIEM ABSOLWENTÓW AWF MAGISTRAMI OD FIKOŁKÓW!! po AWF możesz robić naprawdę mnóstwo rzeczy. W czasie studiów zdobywasz bardzo dużo kwalifikacji i naprawdę możesz się załapać na nieźle płatną pracę!! wszystko oczywiscei zalezy od czlwieka ale jesli jestes zorganizowany i wiesz czego chcesz to na pewno sobie potem poradzisz świetnie!! KOniecznie zdawaj na AWF!!
1

Mam najlepszego trenera na świecie!

Najważniejsze w życiu jest to, by nawet w pocie i łzach umieć pokonać własne słabosci i lęk przed nieznanym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
"SKOŃCZMY WRESZCIE Z NAZYWANIEM ABSOLWENTÓW AWF MAGISTRAMI OD FIKOŁKÓW!!"

Taki masz tytuł bo taki kierunek ,choć oczywiście można robic dużo innych rzeczy o których piszesz.U nas jeden z wykładowców sam powiedział ,że wiekszość nie będzie uczyć w szkołach tylko będą albo trenerami albo instruktorami albo jeszcze kimś innym.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 367 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2175
ja tez sie dlugo zastanawialam co po awf i czy na pewno warto tam isc. ale mysle ze studenci afw to specyficzni ludzie ktorzy w wiekszosci wiedza co ze soba chca w zyciu robic. na szczescie duzo jest specjalizacji i ogolnie opcji ktore potem moga przyniesc kase. chocby wyjazd jako instruktor snowboardu na ferie, jesli dobra firma i jesli sie wokol tego dobrze czlowiekzakreci to juz na studiach chocby na 1 czy 2 roku mozna w 10 dni 1000zl zarobic. dlatego ja tez wybralam te studia.
1

Mam najlepszego trenera na świecie!

Najważniejsze w życiu jest to, by nawet w pocie i łzach umieć pokonać własne słabosci i lęk przed nieznanym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Dokładnie ,a nawet i więcej. Z tego co słyszałem to intruktorzy snowbordu biora nawet 30-40zł za godzine.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 525
zgadzam sie jezeli chodzi o tych magistrów od fikołków-to bzdura
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jazda figurowa na łyżwach ...

Następny temat

Pływanie.

WHEY premium