SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aparaty rehabilitacyjne do domu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Witam. patrzyłem ostatnio po cenach różnych urządzeń rehabilitacyjnych i pomyslałem ze warto by było takie cos do domu kupić bo na zabiegi troche km musze dojezdzac a i od mojego reumatologa wydebić skierowanie na zabiegi na wiecej niz jeden staw to cud.


znalazlem kilka(nascie) ofert min:
http://www.sprzet-medyczny.pl/elektroterapia.php 


myslalem o tym naprostrzym modelu, przeglądałem również oferty dotyczące laserów i urządzen do laseroterapi ale niestety kosztują wiecej


teraz takie 3 zasadnicze pytania:
1. warto takie coś kupić do domu ?
2. ma ktoś jakieś urządzenia w domu i może sie wypowiedziec ?
3. co z 3 zabiegów (laser, magnetronic, jonoforeza) najbardziej pomaga ? nie oczekuje linków do badan tylko wasze odczucia

oczywiscie czekam tez na wszelkie sugestie itd

Pozdrawiam

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
ok wybaczam

btw. Panowie znacie jakieś sposoby na podniesienie ob ...?

https://www.sfd.pl/temat250416/ 

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
mi jesli chodzi o miesien naderwany to chyba najbardziej pomogła ta jonofereza, szkoda ze zaniedbałam i ból wraca Ale na stawy to nie wiem.

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
to zapiprzaj na zabiegi a nie dupe w domu płaszczysz

ja mialem jono i laser ale który lepiej działał to trudno mi stwierdzic, napewno jono czułem bo to prądy ale po laserze odczucia tez fajne.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
zapytaj Dezira
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
jw. - dez poradzi tobie najlepiej w tej kwestii; sproobooj wysłac mu pw;

z fizykoterapii mam obecnie zapisane laser i krio - krio miałam tylko kilka zabiegoow, bo gaz wyszedł i nie wiadomo, kiedy będzie... laser (wraz z krio) miał pomagać w zmniejszeniu obrzęku pozabiegowego; obrzęk niby maleje, ale nie wiem, ile w tym jego zasłoogi, gdyż brałam/biorę do tego diosminę i dobesylan wapnia;

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
własnie luklem w profil dE^SiRE nawet nie wiedzialem ze jest na am. ok priw juz poszedl, dzieki

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-02-25 14:16:58

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
witam
napisz tylko co Ci dolega, to powiem co co stosować.
Jak jesteś z okolic katowic to napisz na priv

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
niestety jestem z podkarpacia

do tego co mi dolega: prawdopodobnie jakaś choroba autoimmunologiczna (podejrzenie rzs, zzsk, i innych chorób atakujących stawy). od prawie roku sie lecze tylko że do tej pory nie mam postawionej diagnozy. co konkretnie sie dzieje ze stawami to: blokowanie łokci, barków i kolan, podwichniecie w obydwu barkach, ból, strzelanie itd. do tego dochodzi początek choroby zwyrodnieniowej w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Pozdrawiam

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Zgodnie z prosba:
W RZS: promieniowanie podczerwone, jontoforeza, prady diadynamiczne, promieniowanie nadfioletowe,prady izodynamiczne, prady interferencyjne, ultradzwieki, krioterapia, magnetoterapia, laseroterapia, natrysk biczowy, masaz wirowy, masaz podwodny, sauna, kapiele lecznicze, wody mineralne, psychoterapia no i oczywiscie kineza i masaz.

W ZZSK: Okres zaostrzen: termoterapia (oklady cieple), sollux, prady diadynamiczne, prady izodynamiczne, prady interferencyjne, jontoforeza, diatermia krotkofalowa i mikrofalowa, laseroterapia, terapuls.
Okres remisji: prady interferencyjne, promieniowanie nadfioletowe, galwanizacja, jontoforeza, diatermia krotkofalowa i mikrofalowa, laseroterapia, terapuls, gorace natryski wachlarzowe, masaz podwodny, masaz wibracyjny, sauna, promieniowanie podczerwone, kapiele solankowe, kapiele siarczkowo-siarkowodorowe, kapiele radonowe, oklady z pasty lub papki borowinowej, ultradzwieki, prady diadynamiczne.
Posilkowalem sie ksiazka swojego nauczyciela Adama Zborowskiego, aby nie pogubic czegos po drodze, bowiem mozliwosci sa spore jak widzisz.

Co do urzadzenia- trzeba sie dobrze znac na wykonywaniu zabiegu, gdyz mozna narobic sobie sporo szkody. W wypadku rzadziej stosowanej kapieli (gdzie zanurzone sa cztery konczyny- szybka zmiana kierunku przeplywu pradu moze skonczyc sie smiercia. Tak wiec naprawde trzeba uwazac.

Ach...jeszcze kwestia poduszki. Ja swoja podprowadzilem mamie, bo nie chciala uzywac. Ale nie kosztowala tyle...Ma juz swoje lata, ale zadanie spelnia dobrze. Firma AMW z Pyrzowic. Nie wiem czy jeszcze istnieje.

Pozdrawiam.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Big thx Gall. z tego co napisałes wynika ze opcji jest bardzo duzo i napewno na wszystko nie bedzie mnie stac. Narazie najbardziej mysle nad tym aparetem do jonoforezy, potem być moze pomysle jeszcze nad laserem. a wszelkiego rodzaju kąpiele to prędzej by lekarz mi musiał przepisac a jak sprawa wygląda to sam wiesz.

a co do poduszki to poszukam cos i jak znajde to się będe konsultował z Tobą

Dzieki i pozdrawiam

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
A więc od początku - czy ty chcesz sobie kupić takie urządzenie do domu?Mogę tak wnioskować z tego co mówisz.. Koszt tych tańszych, np BTL'a do elektroterapii to około 12000zł... więc chyba nie o to chodzi;]

W przypadku chorób reumatycznych raczej należy odpuścić sobie wszelkie zabiegi z wykorzystaniem ciepła - pod jego wpływem wytwarzają się enzymy które niszczą struktury miękkie w stawach.

Co do laseroterapii - też sobie odpuść. De facto lasery niskoenergetyczne mimo iż tak wychwalane pod niebiosa u nas w kraju są bezużyteczne i nie mają pod względem fizycznym prawa działać. Jedyne zastosowanie jakie dla nich widze teraz to są blizny.

Co do jonoforezy - to jest jedynie metoda wprowadzania leku za pomocą prądu galwanicznego. Będzie ok np żeby wprowadzić lek przeciwbólowy

Jeśli chcesz inwestować w siebie i spowolnić proces tej syfnej choroby to weź sobie do serca co ci napisze: NIE ZDAWAJ SIę NA FIZYKOTERAPIE JAKO LECZENIE ZASADNICZE! ZNAJDZ DOBREGO TERAPEUTę MANUALNEGO!

Na poważnie, fizyko może być ale jako uzupełnienie i głównie w formie zabiegów z kriolecznictwa i elektroterapii. Jak nie znajdziesz kogoś kto się na tym dobrze zna to wyślą cie na standardowe zabiegi typu sollux, a to jest za przeproszeniem o dupe rozbić. Ja w życiu bym nie wysłał żadnego z moich pacjentów na to.

Znajdz gabinet terapii manualnej i kogoś kto zna się na terapii zmian i chorób reumatycznych. To najlepsze co możesz zrobić.

Zmieniony przez - de^sire w dniu 2006-02-26 19:46:23

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"zlosliwy pieprzyk" ...???

Następny temat

Guz na wątrobie

WHEY premium