SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt wysokie progi?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 193
Witam.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią, chociaż mam już 23 lata.
Chciałbym popracować nad swoją muskulaturą, która obecnie jest w kiepskim stanie.
Na początku kwietnia zacząłem ćwiczyć z kolegą, tak dla zabicia czasu. Ćwiczyłem to co on, tzn praktycznie codziennie i codziennie inna partia, ale to było bez składu i ładu, dodam że dla mnie to były raczej duże obciążenia i niejednokrotnie miałem problemy wyciśnięciem chociaż 5 powtórzeń. Ćwiczyliśmy tak ok 3 tygodni.
Wcześniej nie zaczynałem żadnych planów dla początkujących i od razu zacząłem z grubej rury.
Na początku maja zabrałem od niego siłownię, gdyż miał wyjazd za granicę. Wtedy zacząłem poważniej interesować się tym i wybrałem dla siebie jeden z gotowych planów z Waszego forum - delikatnie go zmodyfikowałem gdyż nie posiadam zbyt wielkiego zaplecza sprzętowego.

Oto jak wyglądał mój plan przez 6 tygodni (od 5 zapisuję postępy).

Poniedziałek:
Plecy:
1. 4 serie x 8 powtórzeń opuszczania na drążku (2x nachwytem i 2x podchwytem) - podciągać się mogę co najwyżej ze 2 razy dlatego stosuję opuszczanie na początek
2. wiosłowanie sztangą 1x10x20kg + 2x8x25kg
3. wiosłowanie hantlą 3x8x15kg x 2strony
4. szrugsy 4x15xx(15kg x 2 strony)
Biceps:
1.uginanie ramion ze sztangą 1x12x10kg + 1x10x15kg + 1x8x15kg
2.młotki 3x8x(15kg x 2strony)
3.modlitewnik 3x8x15kg

Wtorek:
Klata:
1.Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 1x10x35kg + 2x8x40kg + 1x6x40kg
2.Wyciskanie hantli na ławce skośnej 4x8x(15kg x 2strony)
3.rozpiętki 4x12x(5kg x 2strony)
Triceps:
1.wyciskanie francuskie sztangi łamanej siedząc 4x8x10kg
2.wyciskanie francuskie hantli siedząc 4x8x(5kg x 2strony)
3.pompki w podporze tyłem 3x20 powtórzeń

Czwartek:
Barki:
1.podnoszenie sztangi do brody wąskim chwytem 1x12x10kg + 3x8x15kg
2.wyciskanie sztangi płaskiej nad głową szeroki chwyt 1x12x10kg + 1x10x15kg + 2x8x15kg
3.unoszenie ramion w bok i przód 2strony x2x8x5kg
4.unoszenie ramion w bok w opadzie 4x10x(5kg x 2strony)
Biceps:
tak jak w poniedziałek

Piątek:
Klata:
tak jak we wtorek
Przedramię:
1.unoszenie sztangi ramionami nachwytem 1x10x10kg + 2x8x10kg
2.unoszenie sztangi nadgarstkami nachwytem 4x12 pusta sztanga
3.unoszenie sztangi nadgarstkami podchwytem 4x10x30kg

W jednym tygodniu trenuję biceps dwa razy a w następnym triceps i tak na przemian.

Sprzęt jakim dysponuję to:
sztanga prosta, sztanga łamana, dwie hantle, ławka płaska
obciążenia: 2x20kg, 4x10kg, 6x5kg, 4x2,5kg
drążek.

Od czasu gdy zacząłem ćwiczyć przybyło mi ok 3kg i 3cm w bicepsie (wcześniej było 31).

Specjalnej diety ułożonej nie mam, jednak staram się często jeść w miarę pożywne posiłki. Przed i po ćwiczeniu piję dosyć popularne węglowodany sproszkowane.

Inna aktywność fizyczna to była piłka nożna, ok 3 godziny tygoniowo.

Mam pytanie czy taki plan mogę teraz realizować (oczywiście uwzględniając wasze podpowiedzi i modyfikacje) czy może powinienem go odstawić i zacząć fbw.

Jeśli nie udzieliłem innych istotnych informacji proszę pytać.
Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.


Zmieniony przez - andrzej33 w dniu 2013-06-24 21:41:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 193
Płeć : mężczyzna

Wiek : 23

Waga : 82

Wzrost : 187

Cel treningowy : masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni : 2 miesiące (swoja siłownia)

Uprawiane inne sporty : piłka nożna

Dostęp do sprzętu : sztanga prosta, sztanga łamana, dwie hantle, ławka płaska
obciążenia: 2x20kg, 4x10kg, 6x5kg, 4x2,5kg, drążek.

Dieta : brak specjalnej diety

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : gain bolic 6000

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): jedyne uprawiane ćwiczenia to te opisane w planie


Zmieniony przez - andrzej33 w dniu 2013-06-24 22:06:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
zamiast gainera lepiej zadbać o porządną diete, lepiej na tym wyjdziesz, co do planu to zdecydowanie lepiej proste fbw na początek np https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html

Zmieniony przez - meverick w dniu 2013-06-24 22:15:16

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Zmień ten plan bo brakuje w nim np. nóg czyli bagatela połowy ciała i to ważniejszej ;) Rób proste FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 193
W takim razie przesiądę się na jakieś fbw i zapewne to będzie to które podał meverick. Gdybym zaczął ten plan, to etap 3 byłby odpowiedni dla mnie czy za wysoko? Podpowiem, że w porównaniu z tym co było na początku ćwiczenia jest spora różnica, dlatego uważam że już jestem trochę "rozruszany".
Jeszcze jedno, czy coś w tym zaproponowanym planie fbw zmodyfikować, czy zostawić takie ćwiczenia jakie tam są?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Zacznij od etapu 2, zrób tydzień-dwa, zobaczysz co się będzie działo. Jak będziesz niedotrenowany to przejdziesz na etap 3. Lepiej skoczyć w górę, niż schodzić w dół :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase do oceny

Następny temat

Odstająca klatka piersiowa

WHEY premium