SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderz w Dukana!! Dieta Dukana = SHITT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Sek w tym, ze przecietny czlowiek nie mysli w kategoriach stanu zdrowia w dlugim okresie oraz kieruje sie tylko waga.

Racjonalne argumenty ze strony userow SFD sa skazane na porazke w zderzeniu z'KSIAZKA' (ktora dla wielu jest rownoznaczna z prawidlowym badaniem klinicznych z wieloletnim follow-up) i jak to dobrze ktos ujal 'horyzontem urodzin kuzynki i wesela kolezanki'

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
diete tą uprawiają na szeroką skale kobiety, a o ile pamiętam badania, które kiedyś Martucca podsyłała, to powinny one unikać diet wysokobiałkowych ze względu na ich szkodliwość dla kobiecego organizmu, z bezpłodnością włącznie

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
mnie się wydaje, ze jesli komuś chodzi jedynie o to by za wszelką cenę mieć 15 kg na wadze mniej na urodzinach Cioci Kloci za dwa tygodnie, to równie dobrze może amputować sobie nogę. Należy zwracać uwagę przy każdej mozliwej okazji iż właczanie jakiegoś modelu zywieniowego w celu osiagnięcia spektakularnych wyników - zawsze może byc szkodliwe dla zdrowia.

O ile diety sezonowe typu dieta bananowa, jogurtowa czy podobne - nie próbują udawać czegoś czym nie są i na pierwszy rzut oka widać, że są równie kolorowe jak pisma i portale w których się lansują, ale dieta dr Ducana brzmi juz powazniej, i stwarza wrażenie diety zdrowej, modelowej. Tutaj też jest pułapka.

Co istotne - praktyczne wydania tej diety często są zgoła inne niż książkowy wzór, "faza uderzeniowa" nieraz trwa tygodniami i przedzielana jest atakami łakomstwa... Tak więc często mamy do czynienia ze śmiałymi modyfikacjami diety Ducana, które znowu - trzeba byłoby rozpatrywać indywidualnie

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-20 14:37:35

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-20 14:38:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przebijam się właśnie przez ciekawe, aczkolwiek starszawe artykuły nt diet wysokobiałkowych. Jeden z nich opisuje obniżenie poziomu testosteronu u mężczyzn i podwyższenie poziomu kortyzolu, o czym wspomniała obli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
O skutkach 'diety' dukanowej dowiemy sie za pare lat, ale bedzie za pozno.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Są i takie doniesienia. W zasadzie jeśli chcialibysmy podniesc poziom wolnych androgenów - to raczej diety wysokoglikemiczne sprawdzają się tutaj lepiej niż diety oparte o pokarmy o niskim ładunku glikemicznym. Stąd też w wypadku trądziku - poleca się spozywac produkty o niskim ig
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mart podeślij te arty na priv jak możesz
jestem tego ciekaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale wiecie, mnie przeraża to co piszą kobiety na forach wyznawców Ducana Cuchną amoniakiem, mają migreny, acetonowy zapach z ust, wyłażą im włosy, skóra ekstremalnie się przesusza, toaletę odwiedzają raz na 10 dni, czasem 2 tygodnie i sama nie wiem co jeszcze Ale twardo trzymają się diety, nie popuszczą, bo przecież wesele, bo przecież ta czy inna schudła 10, 15, 30kg... To są skutki zaledwie krótkoterminowe, ale kobiety mało co sobie z tego robią Babska próżność? Aż mi sie nasuwa niezapomniany cytat w wykonaniu Al Pacino: "Vanity is definitely my favorite sin" Za kilka lat się przekonają, że faktycznie, próżność jest grzechem gorszym niż obżarstwo...

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-12-20 14:50:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Sorry, ze sie tu wcinam niemerytorycznie, ale Marta- badzmy powazne. Jestes na tym forum pare lat- ile glupoty i bezmyslnosci tu widzialas? Ile lasek jest w stanie doslownie zaglodzic sie i krecic 3-4h aerobow dziennie?
Mnie nic nie dziwi, NIC.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, tak Magdaleno Nie wiem, o czym myślą te kobiety? Skoro na nadwagę czy otyłość pracowało się miesiącami/latami to chyba logicznym jest, że NIE DA SIĘ tego stracić w przeciągu kilku tygodni

Czasem aż chce się w/w po chamsku napisać, ale nie wypada

...

Dudek, momento jeno ogarnę mój kreatywny chaos, tzn. uporządkuję te wszystkie zakładki i okna, w których sobie to wszytsko pootwierałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak powinny trenować kobiety?

Następny temat

jak RÓWNOMIERNIE;) przytyć

WHEY premium