SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Transformacja- z masówki na redukcję.. pzdr.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
Witam.
Mam już prawie 19 lat. Ćwiczę 19 miesięcy. Do tej pory ćwiczyłem tylko i wyłącznie masowo, przez co nazbierało się trochę fatu na brzuchu. Chciałbym zamieścić moją obecną dietę masową i prosić was o wskazówki co wyrzucić a co zostawić. Zakładam ten temat ponieważ nie znam się na redukcji.

Oto moja obecna dieta:

Kcal: 3711

B: 2,5g/ kg
WW: 5g/ kg
T: 1,3g/ kg

Śniadanie:
- płatki owsiane 60g
- jaja kurze całe 120g
- rodzynki 30g
- miód ok. 20g (dla poprawy smaku)
- jogurt naturalny 135g

Posiłek przed treningowy:
- pierś z kurczaka 160g
- makaron durum 120g
- warzywa

Zaraz po treningu:
- Gainer 65g
- Carbo 40g

Posiłek po treningowy:
- ryba sola 150g/ pierś z kurczaka 130g
- ryż paraboliczny 100g
- banan 140g

Kolacja:
- jaja kurze całe 120g
- chleb pełnoziarnisty 100g
- orzechy nerkowca 40g

Przed snem:
- białko 62g
- oliwa z oliwek 15g

+ 650ml mleka 0,5%

Proszę o opinię i rady. Pozdrawiam

jak kto dba tak i ma :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
Czy przy redukcji wchodzą w ogóle w grę smażone rzeczy? Tzn. na malutkiej ilości oliwy --> uzupełnia to w pewien sposób tluszcze.

No i czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na ostatnie pytanie?

Chłopaki przy tym fbw zwiększyć ilość powtórzeń, żeby dopomóc redukcji? Czy ma to być typowy trening SIŁOWY? Zastosować co tydzień 1tydz-15 powt, 2tydz. - 10 powt. , 3tydz- 5 powt? Czy może standardowo od 12-15?

No i ciężary średnie czy duże?

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Ograniczaj węgle, tak ostatecznie do 2-2,5 g/kmc.
Zostaw je tylko w okołotreningowych i na śniadanie. Jak wyrzucisz banana, chleb z kolacji i gainery to powinno się zbliżyć do odpowiedniej ilości.
Na pozostałe składniki w zasadzie zbyt wiele narzekać nie można.
Daj sobie też trening aerobowy po siłce i HIIT w DNT. Masz dobrą kondycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
Z kondycją różnie bywa Ogólnie kondycja nie najlepsza,chociaż zauważyłem poprawę dzięki amatorskim treningom bokserskim (worek, łapy, tarcze itp.), które praktykujemy od niedawna na siłowni.

Ogółem chciałbym tak z 2 miesiące stosować tą dietę redukcujną, a na wakacje znów powrócić do masówki. Wiem, że robienie masy w lato to nie najlepszy pomysł, ale mnie się ją najlepiej robi właśnie w okresie wakacyjnym Dużo czasu itp. można poszaleć z szamą

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Śniadanie:
- płatki owsiane 60g
- jaja kurze całe 120g
- rodzynki 30g
- miód ok. 20g (dla poprawy smaku)
- jogurt naturalny 135g

Wywal miod

Posiłek przed treningowy:
- pierś z kurczaka 160g
- makaron durum 120g
- warzywa


Wywal warzywa, Makaron ciemny.

Zaraz po treningu:
- Gainer 65g
- Carbo 40g


Daj bialko+carbo

Posiłek po treningowy:
- ryba sola 150g/ pierś z kurczaka 130g
- ryż paraboliczny 100g
- banan 140g


Wywal banana, ryz brazowy

Kolacja:
- jaja kurze całe 120g
- chleb pełnoziarnisty 100g
- orzechy nerkowca 40g


Wywal chleb

Przed snem:
- białko 62g
- oliwa z oliwek 15g

+ 650ml mleka 0,5%


Wywal mleko

Obcinaj powoli kcal systematycznie. Wiecej warzyw daj w posilkach NIE okolotreningowych. Nie komentuje ile gram czego jesz. nie wiem jaki trening nie widzialem fotek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
[https://www.sfd.pl/]]]_ANKIETY_-_TUTAJ_składamy_podania_do_weryfikacji!_[[[-t323656-s35.html]

Tutaj masz linka do niedawno wypelnianej ankiety.

Makaron durum to makaron ciemny ;P

Mówiąc nie komentuje ile gram czego jesz. Chodzi Ci, że za mało czy co? bo nie rozumiem.

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1486
Makaron durum to makaron z pszenicy durum. Kolorem zbliżony do normalnego.

Kiedyś widząc kobietę z bananem w ustach miałem bardzo kosmate skojarzenia. Dziś martwię się o jej limit węglowodanów
Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/Cien_lasu_/Kroczkami_pomalu_az_do_idealu-t471398-s1.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
przecież te wszystkie ciemne makarony wyglądają tak samo

myślałem, że durum to ciemny, a normalny to jasny.. hehe

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Przytnij wegle, ja bym dal ww-2g/kmc - i tak jak powiedzial venomik ww na sniadanie i w okolotreningowych. Zmien trening na redukcyjny np fbw. Moze hiit w nt jak czujesz sie na silach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
iNightWolf a czy do tych aerobów po treningu można wliczyć trening na worku, gruszce i łapach? Obecnie na siłowni mamy wymieniany sprzęt i został nam tylko rowerek z takich sprzętów.
Nowe rowery, bieżnie itp. będą dopiero na maj/czerwiec.

Więc jak by to najlepiej rozłożyć?

jak kto dba tak i ma :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
mozesz...ale jest rowerek, dasz rade zrobic hiit na nim?. trening na worku jak nie koliduje z silowym to spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 534 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12809
Myślę, że spokojnie da się zrobić HIIT.

Moim głównym celem jest pozbycie się fatu z brzucha, nie mogąc robić ćwiczeń na brzuch (spowodowane przepukliną) czy jest możliwość, żeby spalić brzuch bez ćwiczenia go?

No i jak mam robić inne aeroby z samym rowerkiem? Myślałem, żeby zastąpić je treningiem bokserskim.. ?

jak kto dba tak i ma :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Dieta do poprawy"

Następny temat

tragiczna sytuacja wagowa

WHEY premium