SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Specjalny trening mieśni brzucha bruca lee

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7620

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31
Witam.

Od tego roku ćwiczę brzuch, jestem zielony to ćwiczyłem bardzo podstawowe ruchy. Min kładłem sie na podłodze przysunięty do łóżka lub krzesła i kładłem nogi tak aby uda były pod katem prostym z brzuchem a łydki leżały na łóżku Potem robiłem 1 serie po 50 powtórzeń (ręce trzymałem za głową ze zgiętymi łokciami i wolno podnosiłem się zginając i zwijając, a nie idąc płasko w górę, dowiedziałem sie że o to w tym chodzi aby zwijać się do kolan, aby głowa ich dotykała w tym samym tępię kładłem sie z powrotem)w ten sposób ćwicząc doszedłem do 4 serii, ale ćwiczyłem nie regularnie co nie dawało dużych efektów nawet 3-5 dni przerwy. Od tego wyżeźbiły mi sie mięśnie g. brzucha.
Jakieś 2 tygodnie temu przeczytałem w książce o Brucu Lee i o jego sposobie ćwiczeń na brzuch(ćwiczenia te zostały przepisane do książki z jego własnych notatek które prowadził tak samo dokładnie jak ćwiczył)Oto poniższe ćwiczenia:

Ćwiczenia brzucha:
1.Skręty tłowia na boki stojąc-4 serie po 70 powturzeń
2.Skrętoskłony-4 serie po 20 powturzeń(ze obciązeinem w rękach nie wiem jak to nazwać sztanhle albo jakos tak hehe taki maly kijek z 2 kulkami po bokach)
3.Unoszenie nug leząc 4 serie po 20 powturzeń(lezy sie na podlodze z rekoma zgietymi za głowa i unosi nog calkiem wyprostowane i zlączone, plecy musza cale lezeć na ziemi
suwanie sie psuje cale cwiczenie)
4.Naprzemienne skłony do nóg stojąc 4 serie po 70 pow.( stoi sie prosto z rekoma z boku w ktorych trymamy te sztanhle rece tez wyprostowana i robimy sklony w bok aby rece znajdowaly sie na wysokosci kolan jesli rece bola nie przerywac dociagac do konca)
5.Kopniecie zaby 4 serie po maksimum powturzen (wisi sie na drązku z nogami opuszczonymi zgietymi i je unosi do klatki piersiowej )

Ćwiczenia brzucha i talii-2 serie
1.spiecia brzucha na lawce rzymskiej
2.unoszenie nug lezac
3.sklony w bok

Cwiczenia brzucha-4serie
1.skłony w lezeniu po 20 powt.
2.unoszenie nóg po 20 powt.
3.sklony w bok stojąc po 15-20 powturzen

Trening powinien trwac okolo godzine
efekty przychodza szybko.
Dla początkujących proponuje abyście robili tyle serii ile możecie, 1 dnia sprawdzcie do czego jestescie zdolni sprubujcie robic to przez tydzień i stopniowo zwiększać ilość serii.
Ja robie tylko 1 partie po 3 serie i 3 partie po wszystkie serie i to też proponuje abyście zaczeli robić na początku po około 2 tygodniach można zacząć robić cała 1 serie i 3 a po następnych dwuch tygodniach wszystkie ćwiczenia.
Ważne jest to, że trzeba wykonywać te ćwiczenia codziennie bo gęstość mięśni brzucha jest wysoka i szybko sie regenerują.

ps:Jezdze na roweże jakieś 30-35 km dziennie aby stracić ta je.aną oponę, mam 15lat w październiku 16 xD bede miał, mam 190cm wzrostu i 84kg wagi czy to odpowiednia waga dla mojego organizmu?


Oto fota mojej opony :



czy moglibyście ocenić, na jakim poziomie jest muj brzuch on

Czy ktoś coś napisze albo oceni ten temat bo to muj pierwszy raz hehe XD i nie wiem czy dobrze to wygląda?


Zmieniony przez - rgr16 w dniu 2007-05-07 22:41:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1880
No nieźle nieźle. Napisz do mnie na gadu. mam sprawę.

TrainHardOrGoHome

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia z rana - jakie podjąć zasady treningu?

Następny temat

Cwiczenia na brzuch + pozbycie się skóry

WHEY premium