SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziennik - Na nowej drodze życia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez adzik123 z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
Postanowiłam sobie u Was zagościć, bo mam nadzieję, że zmienię trochę swoją figurę, zyskam większą wytrzymałość (z tym najgorzej) i że będę mogła się rano czuć wyspana

Byłam już na dziale Ladies, jednak chyba charaktery mamy sprzeczne z tamtymi Paniami z górnej półki więc postanowiłam w zielonych się zapisać.

Mój temat to nowa droga życia, bo rzucam hormony, które brałam z przerwami od 2007 roku. Zrobiły one ze mnie galaretkę, która nie lubi się ruszać, jest śpiąca już koło 21:00 i która ślini się na widok pizzy. Zostały mi ostatnie tabletki i mówię wszelkim hormonom wielkie NIE - chcę być zdrowszą i lepszą osobą.

Jestem takim typem co najlepiej funkcjonuje gdy mu się da kopa jak w Operacji Osmin, więc piszę tutaj do Was - zorientowanych w temacie, abyśmy mnie natchnęli duchem walki, bo najlepiej na mnie działają wyzwania.

OK, czas na to co każe mi regulamin działu.

a) Data ur: sierpień 1987
Data rozp. treningów: nie ma
Co nas zawsze motywowało: jak pisałam, wyzwania

b)
Wzrost:165
Waga:53-54
Klatka:86
Pas:65
Biodra:85
Uda: 53L/54P
Biceps: 26L/28P
Łydka:37

Dane z potreningu peel:
Współczynnik BMR 1345.57
Aby utrzymać wagę
Kalorie 1614.68
Węglowodany 55% 888.07kcal = 222.02gram
Białko 15%% 242.2kcal = 60.55gram
Procent tkanki tłuszczowej 17.05%


Wyniki Siłowe: co tu mierzyć? :D
krótkoterminowe cele: to ustalę jak się skumam jaki trening

Dieta: póki co jem wszystko na co mam ochotę, ograniczam białe pieczywo, mam lekką nietolerancję laktozy, zaczynam robić wędliny domowo.
Na ogół moja dieta to:

Praca
śniadanie: banan, jabłko, galaretka lub kisiel, zielona herbata
obiad: zupa warzywna domowa z makaronem lub zmieniakami lub makaron z warzywami i mięskiem lub makaron z sosem + herbata rumiankowa lub zielona. (tu czasem namawiają mnie na pizzę :P)
przekąska (ok 15-16:00): chrupkie pieczywo z wędliną i dużą ilością warzyw.
Kolacja: makaron z mięskiem lub z 2 jajkami + warzywa (tu czasem strzelę sobie 1/3 lub 1/4 pizzy z własnymi dodatkami).

Weekend:
Wszystko podobnie tylko śniadanie to często pieczywo chrupkie z dużą ilością warzyw i mięskiem i serem żółtym lub białym albo płatki śniadaniowe z mlekiem sojowym lub migdałowym.

Obecnie łykam tran 1500mg dziennie oraz wit C 1000mg dziennie.
Do tego wszystkiego czasem dojdzie niestety jakiś pączek, tym bardziej jak jestem w gościnie.

Nie wiem czy dobrze są oznaczone te kcal, tylko 1600?




Zmieniony przez - qmpelka1 w dniu 2013-05-15 21:16:13

Zmieniony przez - qmpelka1 w dniu 2013-05-15 21:31:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie trawisz laktozy, to normalne mleka nie musiz pic
Krzyzowe warzyw to kapusta, kalafior, brokuły, brukselki, jarmuz .... itd z tej rodziny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przesyłam moje śniadanie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Dostalas w dziale Ladies namiary do komponowania diety i nadal nic nie rozumiesz? Bo to miernie bardzo wyglada...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czemu miernie? To nie jest to samo co kazały Ladies ale jestem zdania, że trzeba się przyzwyczajać a nie od razu jeść to co trzeba skoro to nie smakuje. Koleś od Insanity, mówił, że trzeba się przyzwyczajać aż się dojdzie do dobrej diety. Bo szybka zmiana to najlepsza droga do rezygnacji.

Poniżej 2 śniadanie




Zmieniony przez - qmpelka1 w dniu 2013-05-16 14:06:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Owszem, zmiany nie mogą być mega drastyczne, ale mimo wszystko trzeba je wprowadzać jakims tempem.

Dziennika nie wolisz prowadzić w LAdies?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Również myślę że lepiej będzie Ci lepiej w Ladies.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za rady, a czy jest możliwość przenieść to co już mam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Spoko, przenoszę więc

PS. w avatarze Twoj psiak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety nie mój, mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i tu nie można mieć zwierzaków. Dzięki za przeniesienie :)

Zmieniony przez - qmpelka1 w dniu 2013-05-19 20:22:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jutro ostatni tabs anty i kończę z tym świństwem, zaczynam sobie komponować trening dlatego też zmieniłam statystyki z 0 ruchu na ruch umiarkowany w postaci (3-5 treningów tygodniowo).

Oto moje dane (z https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html):
Współczynnik BMR 1345.57
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2321.11
Węglowodany 55% 1276.61kcal = 319.15gram
Białko 15%% 348.17kcal = 87.04gram
Tluszcz 30% 696.33kcal = 77.37gram

Nie wiem tylko w tym kalkulatorze jest więcej tłuszczu niż białka, to mi jakoś tak nie pasuje do osób ćwiczących. Jeśli to wygląda faktycznie inaczej niż tu widać to proszę o info.

Co do jedzonka to muszę się przyznać, że galaretkę jem, bo to jedyne co mi pomaga na strzykające kolana, żadne suplementy tak mi nie pomogły. Póki co samodzielne próby zrobienia galaretki się nie udały. Pierś indycza pieczona samodzielnie z minimalna ilością oleju (tylko do nasmarowania z przyprawami). Co do picia to ogólnie piję zieloną herbatę a jako drugie rumianek, wodę (kranówkę) lub kawę zbożową Inkę. Nie wiem czy ta Inka jest dobra wg Ladies (zabielam ją mlekiem ryżowym lub migdałowym, czasem kokosowym ale rzadko). Nie przyswajam mleka więc tutaj mam lekki problem z białkiem z jego źródła.

Co do treningu to opracowałam sobie jedno ćwiczenie, które świetnie sprawia że kłują mnie mięśnie na dolnej części brzucha oraz lekko na górnej a plecy i szyja w ogóle nie obrywają.

Nie umiem rysować na kompie dlatego dołączam grafikę m/w jak to wygląda. Leżę na łóżku tak, że kość ogonowa jest na łóżku ale pupa już nie, nogi powoli opadają na podłogę bez prostowania a potem bez dotykania podłogi podciągam się zgięte do klatki piersiowej i robię świecę (prostuję nogi w kolanach i unoszę pupę nad plecy). Jak ogarniam dobrze oddychanie to czuję, że to daje mi świetny ale i zdrowy dla kręgosłupa wycisk.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poniżej zdjęcie tego co póki co dziś zjadłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Rudka898 Do celu!

Następny temat

emmaslifestyle / zmagania nastolatki na siłowni

WHEY premium