SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie na temat odgrzewania??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3146
Witam wszystkich forumowiczów!! Mam pytanie dotyczące odgrzewania jedzenia. Więc problem mój polega na tym że codziennie jadam posiłki odgrzewane na patelni na tłuszczu. Wiec pytanie brzmi czy takie posiłki trąca dużo na wartościach odżywczych, i czy zawierają dużo więcej tłuszczu. Oraz jeszcze chciałbym zadać pytanie jak to się ma do odgrzewania w mikrofalówce?? Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź!!

"Carpe diem, quam minimum credula postero"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1244 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45703
Ja odgrzewam w mikrofalowce i to polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1244 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45703
Zreszta przeczytaj to:

"Fale mikrofalowe są najkrótszym rodzajem fal radiowych o długości od 1mm do 30cm i częstotliwości 1-300 GHz. Jest to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, czyli takiego, które rozchodzi się w postaci wzajemnie przenikających się fal elektrycznych i magnetycznych (takim rodzajem fali jest również światło!). Co z tego wynika? Istotą fali jest przemieszczająca się energia. Jak wiadomo - nic w przyrodzie nie ginie, a zatem energia fal mikrofalowych przy napotkaniu przedmiotu o dużej gęstości (np. ludzkie ciało, potrawa) zamieniana jest w energię kinetyczną (czyli ruch) cząsteczek budujących dany obiekt. Ponieważ jednak energia niesiona przez fale mikrofalowe jest nieduża - powoduje ona jedynie rotację tych cząsteczek w zmiennym polu elektrycznym bez zmiany ich struktury chemicznej (nie zrywa żadnych wiązań chemicznych). Upraszczając: fale mikrofalowe nie zmieniają budowy chemicznej białek, cukrów, tłuszczów, witamin - czyli tego, co generalnie buduje ludzki organizm. Jest to bardzo istotna informacja dla wystraszonych użytkowników kuchenek mikrofalowych: wbrew licznym mitom jakie narosły wokół jedzenia "z mikrofali" - nie jest ono ani "zmutowane", ani trujące czy też bezwartościowe. Jest jedynie podgrzane. A skąd się bierze owo ciepło? Jest spowodowane polaryzacją cząsteczek wody zawartych w danym przedmiocie (np. potrawie). Energia fali zamieniana jest na energię cieplną wytwarzaną podczas tego procesu. Ciepło następnie jest rozprowadzane po przedmiocie równomiernie na zasadzie wyrównywania temperatur. Kuchenka mikrofalowa jest więc całkowicie bezpieczna dla potraw"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
A ja bym wolal juz na zimno.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
na tłuszczu powoduje ze dostaje dodatkowych kalori a duża ilość obróbki powoduje większe straty w min. i wit. oraz podnosi ig

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chudy kolega

Następny temat

Pomysły na diete cud ;)

WHEY premium