SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania dotyczące kontuzji.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 366
Przy wiosłowaniu i martwym ciągu boli mnie dolna część kręgosłupa gdzieś przy 3 podnieśeniu jak by chciał wyskoczyć. Więc oprócz tych cwiczeń można robić inne nie obciążające kręgosłupa czy lepiej dać sobie narazie spokuj? Pozatym myśle o kupmnie pasa, więc jeśli go zakupie to moge odrazu zaczac z nim cwiczenia czy lepiej poczekac jeszcze z tym kregoslupem ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Daruj sobie pas, tylko pogłębisz problem.

Winna może być technika ćwiczeń, popraw ją i udaj się do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 890
Lekarz musowo kumpel (5 lat stażu) też ma taki problem poszedł do lekarza i okazało się, że kręgi mu nachodzą na siebie i ścierają się. Generalnie musi chodzić o lasce (typek 20 lat) teraz i za tydzień ma wizytę u lekarza, czy może dalej ćwiczyć i powiadomi go o operacji, czy takowa się odbędzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 366
Przy codziennych czynnościach nic nie czuje że mnie boli. To też nie jest ból na środku kręgosłupa tylko tak bardziej po lewej stronie z 6cm do góry za kością ogonową. Nawet jak z 20kg wezmę na MC to nie czuje....ale probowalem z 60tka i wlasnie wtedy takie uczucie a przy wioslowaniu chyba z 30stka. A ostatnio rzeczywiscie troche nie poprawnie wykonywalem MC ;/ Na drażku jak się podnosze to wszystkow porządku...więc to może jednak nie aż takie poważne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wygląda mi to na złą technikę
z ciekawosci spróbowałbym innej techniki ciągu i wiosła, jaką wersję ciągu i wiosła robisz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 366
Tzn cwiczenie to wykonywalem przez dluzszy czas mniej wiecej poprawnie z lekko ugietymi nogami...ale do powrotu z ciezarem moglem nie uginac najpierw nog...ale jakis tydzien temu wiem ze dosc szybko i nie poprawnie wykonalem kilka serii bo mi sie strasznie spieszylo;p i chyba to po tym. A wioslownaia wczensiej nie robilem wogule. Dopiero 1 wioslowanie we wteorek i to poczulem i dzis MC i tez to poczulem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 890
Z tego co piszesz to po prostu słabe plecy masz jak na taki ciężar. 60 kg??? Ja sam ważę 68 kg przy 190cm i na wiosłowanie biorę 45kg a na MC 70kg przy czym mam rok stażu, silne plecy i trenuję kosza. Jeśli trenowałeś na 20stkach to po co rzucasz się na 60tki wrzuć 30-35 i powoli do góry (ale pamiętaj o zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa). Jeśli się przyłożysz do regularności treningów to na MC 70 kg weźmiesz za około 2 mc tylko nie zaniedbuj innych partii ciała i na razie nie kupuj pasa jak dojdziesz do 80% masy ciała w tedy możesz go zakupić. To tyle.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do poprawki

Następny temat

FBW do oceny.

WHEY premium