Pytanie jednak kto oprócz Polaków będzie startował?
A może to jest turniej tylko dla Polaków,
a tylko dla zmyłki nazywa się Puchar Świata?

Turniej WARSZAWSKI w Spale... ciekawe ile tam kibicow przyjdzie..
W Warszawie to na finaly nie mozna bylo wejsc, takie tlumy byly...
...
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
...
Krzysztof Wiłkomirski zajął 7 miejsce w 1 dniu turnieju. Pozostali nasi, startujący dziś, odpadli w eliminacjach lub repasażach.

przy okazji, za judoinfo.pl podaję wyniki naszych pań, którym w Pradze na Pucharze świata kobiet poszło o wiele lepiej

Było klawo.
Wyniki są w necie, ale dla mnie wygrali Gruzini ...
W każdej kategorii jakiś medal ...
Nawet jak przegrywali to z klasą i walcząc do końca.
Kibice w karakułach i dopingowali, że hej ...
Myślałem że jestem na Kaukazie

Jak Matyjaszek walczył to była cisza ...
Mnie to akurat odpowiada bo lubię takie warunki,
ale z reguły kibice chyba krzyczą jak ich zawodnik walczy ...

...
Podsumowanie obu imprez za sport.onet.pl:

Sukcesem polskich judoczek zakończył się ich start w turnieju o Puchar Świata w judo.

- U. Sadkowska
Jak poinformował trener reprezentacji Jerzy Dodzian, w stolicy Czech w wadze +78 kg zwyciężyła Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn). Natomiast Paulina Raińczuk (AZS AWFiS Gdańsk) zajęła drugie miejsce.
W tej samej kategorii trzecia była Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek), tak jak w wadze 48 kg - Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy). Na piątym miejscu w kategorii +78 kg uplasowała się Małgorzata Górnicka (AZS AWF Wrocław), a na siódmym - Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk) w wadze 52 kg, Beata Raińczuk (Czarni Bytom) w 70 kg i Agnieszka Czepukojć (AZS AWFiS Gdańsk) w 78 kg.
Startowało 180 zawodniczek, w tym m.in. z Japonii, Brazylii, Kanady.

Przemysław Matyjaszek wygrał turniej PŚ w judo w Spale.

Przemysław Matyjaszek został zwycięzcą turnieju o Puchar Świata w judo w Spale. Judoka Czarnych Bytom był najlepszy w rywalizacji w wadze do 100 kg, a w finale pokonał Rosjanina Rusłana Gasymowa.
Z innych polskich zawodników na piątym miejscu w kat. 81 kg został sklasyfikowany Łukasz Błach (Gwardia Wrocław), a na siódmym w wadze 90 kg Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków).

W turnieju największe sukcesy odnieśli reprezentanci Rosji, którzy zwyciężyli w trzech kategoriach. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Aleksander Michajlin (triumfator rywalizacji w kat. +100 kg), a najlepszym z zawodników polskich - Przemysław Matyjaszek.
W turnieju startowało 28 polskich judoków. Matyjaszek po raz trzeci wygrał turniej o Puchar Świata. Dwa poprzednie zwycięstwa odnotował w niższej kategorii niż obecnie.

"W turnieju Pucharu Świata wygrałem w Holandii, w Warszawie, a teraz w Spale. Cieszę się bardzo ze swojego zwycięstwa - odniesione zostało w wyższej niż dotychczas kategorii wagowej. W wadze do 100 kg występując w tym roku w turniejach o Puchar Świata zdobyłem złoty i brązowy medal. W finale było ciężko, walczyłem z ubiegłorocznym mistrzem Europy. Gasymow tydzień temu był drugi w turnieju o Super Puchar Świata w Hamburgu. Ten sukces tym bardziej cieszy, że w kategorii 100 kg jestem +nowym+ zawodnikiem. Może dlatego dla niektórych jestem zaskoczeniem. Uważam się za starszego z zawodników. Spodziewam się ataków młodych rywali, ale przykładem dla mnie jest chociażby reprezentant Izraela Ariel Zeevi, dwa lata starszy ode mnie i wygrywający z młodszymi rywalami w największych turniejach. Przygotowując się do występu w mistrzostwach Europy do czwartku będziemy w Spale, a następnie ostatni etap przygotowań odbędziemy w Zakopanem".