SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady bez obciążenia?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2006

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 582
Cześć!

Ćwiczę na siłowni już prawie rok [dosłownie tygodnia brakuje do sierpnia :)] z czego, powiedzmy, 6 miesięcy było nieprzemyślanych, później miesiąc przerwy i od tamtej pory redukcja. [15kg już zeszło, ale moja nadwaga to już rozmowa na inny temat]
Na siłę i rozmiar nóg nigdy nie narzekałem, okazyjnie kiedy mam możliwość sprawdzić się z ćwiczącymi na siłowniach kolegami wypadam bardzo dobrze [może to zasługa uwielbienia do przysiadów, których wykonywałem mnóstwo przy wadze 120kg].

Przejdźmy do meritum - ćwiczę w warunkach niemal domowych, mam nieco sprzętu, jednak gryf o długości 180cm powoduje olbrzymi dyskomfort przy założeniu go na barki, jest za krótki żeby dobrze ułożyć ręce i powoduje to spory ból.

Czy robiąc mnóstwo przysiadów bez obciążenia jestem w stanie rozbudować mięśnie nóg? Mam na myśli minimum 500 w seriach po 40-50. Ćwiczę tak już od paru tygodni, ale jak mówiłem obecnie jestem na redukcji. Nie zauważyłem spadków w mięśniach, są one coraz bardziej widoczne a w pasie ubywa ;)

Pozdro!

PS - I jak wygląda sprawa z wyrzutem testosteronu przy takim trenowaniu nóg?

Zmieniony przez - MrNorbert w dniu 2014-07-25 19:41:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jest kilka wersji przysiadów np. przednie, możesz spokojnie zastąpić niekomfortową wersję inną. Takie robienie przysiadów po 40-50 w serii moim zdaniem jest bezcelowe jeśli możesz robić z obciażeniem, chyba, że chcesz zwiększyć wytrzymałość nóg.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-07-25 20:06:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 582
W takim razie chyba muszę przysiady przednie wypróbować. Tylko żebym się nie nabawił kontuzji przy odkładaniu sztangi, stojaków niestety nie posiadam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Przysiady przednie, wykroki ze sztangielkami, przysiady bułgarskie, przysiady goblet....
Mało masz ćwiczeń na nogi ?

Zawsze znajdzie się jakaś alternatywa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Bez stojaków wykonywanie przysiadów jest bardzo trudne i grozi kontuzją jak masz zarzucać sztangę, może jakieś hack przysiady albo zercher albo ciężkie wykroki do czasu kiedy załatwisz stojaki.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-07-25 22:00:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 582
Dzięki za pomoc! :) Skorzystam z zaproponowanych ćwiczeń

Ed: Zerchery nie zagrożą stawom łokciowym ? Jak nie to już wiem co będę katować
Zmieniony przez - MrNorbert w dniu 2014-07-26 01:26:11

Zmieniony przez - MrNorbert w dniu 2014-07-26 01:27:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Zerchery odpuść.
Dopóki nie kupisz normalnego sprzętu rób wykroki bądź goblet squat.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split do oceny :)

Następny temat

Poczatkujacy plan treningu prosze o skorygowanie planu którego sie trzymam od tygodni

WHEY premium