SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 911

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

28

Waga

110kg

Wzrost

191cm

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

zaczynam od zera po długiej przeriw

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sprzęt Marbo, ławka, stojaki, gryf, sztangielki

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie wiem, mam tylko 85kg obciążenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
Witam, chciałbym przestawić Wam mój plan treningowy.Bardzo proszę o ocenę i opinie.
Wracam po 2-letniej przerwie spowodowanej operacjami dłoni.
Zaczynamy:
Nigdy nie robiłem FBW, więc postanowiłem spróbować ;)
Trening:
poniedziałek, środa, piątek - FBW
wtorek, czwartek - aeroby

FBW:
wyciskanie leżąc 5x10 70kg
wiosłowanie 4x12 40kg
wznosy ramion 5x8 5kg ;D
martwy ciąg 4x10 85kg

To tyle. Bardzo boli mnie brak ćwiczenia bicepsu, więc myślę, że go jeszcze wstawię.
Dieta w miarę dobra jest, brakuje tylko czasem białka i zastanawiam się nad kupnem odżywki w celu zbalansowania.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Zajrzyj do mojego artykułu podwieszonego.
Tam w etapie 6 masz plan upper/lowe body.

Trenuj 3 dni w tygodniu-2x góra ciała i tylko raz dół.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przy Twoich warunkach możesz, lecz staraj się uzupełniać braki z żywności.
Gdzie siady? król ćwiczeń.

Zbuduj podstawy/plan bazujący na ciężkich złożonych ćwiczeniach.
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
Zapomniałem napisać o nogach..
Mam je dobrze rozbudowane poprzez lata grania w piłkę nożną,wiec jedynie podtrzymuję ich formę biegając kilka km w soboty ;)
Poza tym mam pytanie:
1. Czy ciężar dobierać tak, żeby po ostatniej serii nie mieć już sił w danym ćwiczeniu? W moim przypadku, w wyciskaniu jest to 70kg, 5 serii po 10 powtórzeń. Po zrobieniu tego ćwiczenia przechodzę do następnego z niedosytem,bo mam jeszcze trochę sił.
Po wykonaniu każdego ćwiczenia, znowu robię po jednym powtórzeniu, ale mniejszym ciężarem i cisnę ile sił. Ma to jakiś sens? Czy popełniam błąd?

Zmieniony przez - jarekddz w dniu 2014-06-07 12:30:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Ile masz w obwodzie uda ?
Trening nóg to podstawa dla zachowania proporcjonalnej i zdrowej sylwetki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
Udo: 66
Łydka: 46

Zmieniony przez - jarekddz w dniu 2014-06-07 12:41:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
A w pasie ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
kark: 41
biceps: 40
przedramię: 35
barki: 125 (mój mankament)
klatka: 107
dupa: 108

Zmieniony przez - jarekddz w dniu 2014-06-07 12:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
W udzie sporo ,ale i podejrzewam ,że masz wysoki poziom bf.
Więc trudno powiedzieć czy ten obwód to zasługa dużej masy mięśniowej,czy dużego zatłuszczenia w tym rejonie ;)

Nie mniej nogi ćwicz.Jeśli rzeczywiście dysproporcja między górą,a dołem jest duża-mniejsze ciężary,krótkie przerwy .Lub góra 2x w tygodniu ,zaś dół 1x.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
Myślę, że fatu jest sporo,ok 20% ;)
Mówisz, że mniejsze ciężary, krótkie przerwy, ale ile w takim razie powtórzeń czy serii ?
Zaznaczam, że ćwiczę, np. wyciskanie 70kg 5x10 i 2min przerw między seriami. Teraz może być 60kg , 5x12 i minuta przerwy?
Poza tym, dlaczego proponujesz taką zmianę?
Dzięki z góry za informacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
To przy tym bf trenowałbym nogi normalnie.
Po redukcji zostaną wykałaczki,a tego chyba nie chcesz?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 332
Szczerze Ci powiem, że nogi mam mało zatłuszczone. Czuję w nich dużą siłę, znam ich możliwości, są bardzo umięśnione, jedynie troszkę fatu jest. Dlatego dziwnie wyglądam. Dół duży, góra taka średniawa mocno ;]
Najwięcej jest na brzuchu chyba. Postaram się zrobić w poniedziałek jakieś foty ;)

Zmieniony przez - jarekddz w dniu 2014-06-07 13:21:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada dla początkujacego.

Następny temat

Plan do oceny na siłę

WHEY premium