SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla laika?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
Witam wszystkich serdecznie.
Mam
Na imie Joanna, mam 27 lat i zmagam sie z nadwaga.
Odkad pamietam bylam dziewczyna przy kosci, z tym ze wieku nastoletnim moja waga miescila sie w granicach normy. Glwonym problemem byla zwiotczala skora, ktora mam do dzis. Podobno moja skora nie produkuje kolagenu, tak kiedys uslyszalam od lekarza. Jak jest nie wiem, bo nie o tym ten temat.
W obcenej chwili waze 73 kilo przy wzrocie 163 cm. Jakims sposobem w ciagu roku wskoczylo mi jakies 8 kg. Mysle, ze to przez prace na nocnej zmianie, wieczny deficyt snu, brak energii bardzo malo Ruchu.
Wykupilam karnet na silownie, ale kompletnie jestem zielona. Nie wiem co z czym "sie je". Pracuje fizycznie 8h dziennie, wracam z pracy nie raz wykonczona i zauwazylam, ze po silowni jestem zmeczona jeszcze bardziej. Bardzo prosze o wskazowki. Na co zwrocic uwage jesli moja o diete, kalorycznosc. Jakie cwiczenia wykonywac na poczatku, biorac pod uwage, ze kondycja jest niemal zerowa. Chcialabym schudnac ale i odbudowac miesnie, poprawic kondycje. Kompletnie sie na tym nie znam. Moze ktos mi pomoze? Ewentualnie czy moge siegnac po jakies suplementy? I jesli tak to jakie bylyby dla mnie dobre? Przepraszam, ze to tak chaotycznie opisuje, nie jestem najlepsza jesli chodzi o budowe zdan i opisywanje sytuacji. Bede wdzieczna za kazda chec pomocy. Pozdrawiam wszystkich.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
chcialabym w koncu cos w swoim zyciu zmienic, mam rodzine dla ktorej chcialabym miec ta energie. W obecnej chwili zmeczenie jest moim codziennym kompanem i nie jestem w stanie funkcjonowac bez drzemki po pracy. Mam
Nadzieje, ze spotkam tu wyrozumiale osoby. Kazdy od czegos kiedys zaczynal...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Witamy w dziale :) Poprosimy o standardowa ankiete i zrzut z tego co jesz z kalkulatora potrening.pl lub jakiegos innego w miare jasnego. Jak jesz i co jesz, i ile jesz ma ogromny wplyw na samopoczucie, jak spisz i jak sie generalnie regenerujesz. Z tego, jak sama wyzej napisalas, chaosu, niewiele wiemy.

https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html 



Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-08-23 17:26:35

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-08-23 17:27:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
Czym jest standardowa ankieta?
Nie jem regularnie niestety. Zdaje sobie sprawe, ze to mnie gubi. Zdarza mi sie zjesc rosol jak i kotleta mielonego, rzadko co prawda, zwykle staram sie jesc lzejsze obiady. Jem ogolem
Duzo zup, w kwestii zywienia tez jestem do kitu. Dlatego tu trafilam, szukam kogos kto mnie naprowadzi na dobre tory i bedzie to dla mnie dodatkowa motywacja. Wrzuce przykladowy jadlospis z dwoch dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Standardowa ankieta jest w linku, który podała Tetiszeri - skopiuj ją stamtąd, uzupełnij i wrzuć tu, do swojego tematu. To zestaw informacji o Tobie - info o treningu, stan zdrowia, dieta, wymiary itp., który ma ułatwić ocenę Twojej formy, sposobu żywienia itp. i na tej podstawie zaproponowanie zmian. Nic nie wiedząc o pytającym, nie można pomóc.


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2015-08-23 18:00:49

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
Rozumiem, najpozniej jutro wszystko uzupelnie. Dziekuje za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Joannajs
WIEK: 27
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 miesiac

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 73 kg
WZROST: 163
OBWÓD RAMIENIA: 33
OBWÓD ŁYDKI: 44
OBWÓD UDA: 62
OBWÓD BIODER: 108
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 102
OBWÓD TALI: 93
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
redukcja tkanki tluszczowej
oraz odbudowa miesni

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: penicyina
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: zmeczenie, sennosc
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) nie stosuje

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE? czasem jadam reguralnie, czasem tylko 3 posilki dziennie
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? tyje

****SPRZĘT********************************************** brak

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/ - tak













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 35
dodam, ze zdarza sie dosc czesto kiedy zdjadam jedynie 3 posilki dzienne. Srednio mozna by rzec, ze polowe tyg jadam 5 posilkow, polowe juz tylko 3.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej? - Profil Anorektyczny, nadmiar skóry, liczne choroby.

Następny temat

przerwa w ćwiczeniach a dieta dylematy

WHEY premium