SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkująca, cel: redukcja tkanki tłuszczowej - trening

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 622

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

23,5

Waga

58

Wzrost

172

Cel treningowy

wyrzeźbienie sylwetki

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

od czasu do czasu bieganie, domowe ćwiczenia

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

dobrze wyposażona siłownia

Dieta

staram się jeść zdrowo, nie jem nabiału, ograniczam gluten, przetworzone produkty

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11
Cześć.
Założyłam ten temat, ponieważ chciałabym (wreszcie) zadbać o swoją sylwetkę, jednak przyznam szczerze, że w temacie siłowni jestem zupełnie zielona. Przeczytałam sporo tematów tutaj na forum oraz na innych, ale nie jestem pewna czy te same ćwiczenia sprawdzą się u mnie - jestem zupełnie początkująca, a ostatnie miesiące przezimowałam na kanapie (wstyd się przyznać :) ).
Moja sylwetka to typowa skinny fat - wagę mam w normie, ale np. w brzuchu mam prawie 90cm. Według internetowych kalkulatorów bazujących na wymiarach ciała, mam 31% tkanki tłuszczowej - co chyba jest sporą ilością (jeśli wierzyć kalkulatorom :) ). Nie ćwiczyłam regularnie od ponad dwóch lat, a zabiegany tryb życia i szybkie jedzenie robią swoje. Zaczęłam od wyczyszczenia miski, teraz chciałabym włączyć ćwiczenia.

Oczywiście nie oczekuję, że ktoś ułoży mi za darmo plan treningowy, ale gdyby ktoś naprowadził mnie na to od czego powinnam zacząć, albo gdzie szukać przykładowego treningu odpowiedniego dla początkującej dziewczyny, której celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, byłabym bardzo wdzięczna.
Również jeśli ktoś jest z Krakowa i posiada informację, czy w którejś siłowni można liczyć na pomoc trenera, który doradziłby mi w kwestii ćwiczeń i ich poprawności, byłabym wdzięczna.

Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że post jest zgodny z regulaminem.

Zmieniony przez - arletete w dniu 2014-03-01 19:56:48

Zmieniony przez - arletete w dniu 2014-03-01 19:58:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3131
Na początek dział ladies fit : https://www.sfd.pl/Ladies_Fit-f403.html 
i temat podwieszony z tamtego działu : https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html 
Wszystko czego Ci trzeba na start.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźbienie Brzucha / Klaty

Następny temat

Podzielenie grup miesniowych, jakie ?

WHEY premium