SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze miesiące na siłowni - od zera.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

20

Waga

82

Wzrost

195

Cel treningowy

masa, siła, technika

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

rower, bieg,

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka poziom/skos, gryf prosty/łamany, sztangielki, drążek

Dieta

regularne 5 obfitych posiłków (bez konkretów)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie ławka [45kg]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Witam serdecznie!
Mam 20 lat i postawiłem sobie za cel nabrać kondycji i sylwetki.

Na początek bardziej nastawiam się na ogólny rozwój organizmu i technikę. Później masa i siła. A na koniec rzeźbienie sylwetki. Zdaje sobie sprawę, że jest to długoterminowy plan, jednak znam siebie i wiem, że jestem dobry w długich dystansach .

Co do diety.. Bardzo będę się starać jeść regularnie 5 obfitych posiłków zachowując podstawowe produkty (ryże, kasze, płatki, makarony, ciemne pieczywo; mięsa, jajka, nabiał; warzywa, owoce), jednak nie mogę sobie aktualnie (do ~ lipca-sierpnia) pozwolić na skrupulatną dietę. Postarajcie się zrozumieć i nie naciskać na temat diety, choć wiem, że dieta to większa część sukcesu .

Przeczytałem artykuł o pierwszym roku treningów i doszedłem do takiego planu, który ma wypełnić moje najbliższe ~ 4 miesiące:


ETAP PIERWSZY:
Zupełnie od zera przez 6-8 tygodni.
-przysiad
-wyciskanie sztangi leżąc
-martwy ciąg klasyk
5s po 12powt

CEL: Nastawienie praktycznie na technikę i siłę (żebym mógł sobie sam sztangę na stojak położyć .

ETAP DRUGI:
Oswojony z ciężarkami trening na całe ciało przez 6-10 tygodni.
-nogi: przysiad
-klatka: wyciskanie
-plecy: m.c.
-barki: military press
-triceps: francuskie wyciskanie sztangi łamanej zza głowy
-biceps: uginanie ramion stojąc
4s po 12powt

CEL: Dalej technika, i coraz bardziej siła + masa.



Co dalej? Sam zobaczę jak mi to będzie wychodzić, i wtedy rozsądnie zadecyduję na bazie poznanych doświadczeń .

Mile widziana ocena, komentarz, krytyka, rada dla zupełnie zielonego ;).
Pozdrawiam, cześć!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
No ładnie wkleiłeś ten plan :D. Osobiście radziłbym zacząć od etapu drugiego, ale jak wolisz, to możesz iść powolutku. Nie stosuj się ściśle do ram czasowych - gdy zatrzyma się progres, zmień plan na kolejny podany w tym temacie (o ile dieta i regeneracja nie kuleje). Zazwyczaj jest to od 4 do 8 tyg. Pamiętaj jeszcze o co najmniej 8h snu, nie musisz mieć jakiejś ścisłej diety, ale policz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, by wiedzieć ile mniej więcej jeść. I powodzenia życzę.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
APPRENTICE, dzięki za uwagę i rady!

Po doczytanie paru lektur , taki zestaw by mi odpowiadał:

-nogi: przysiad ze sztangą na barkach
-klatka: wyciskanie sztangi na ławce poziomej
-plecy: wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia
-barki: wyciskanie sztangi łamanej z klatki stojąc
-triceps: francuskie wyciskanie sztangi łamanej zza głowy wąsko
-biceps: uginanie ramion ze sztangą stojąc
4s po 12powt
4-8tyg (do zatrzymania progresu)
ważne min. 8h snu

Dochodzą dwa pytania:
1. Czy mogę trenować pn, czw, pt ? Nie mam innej możliwości .
2. Jaka kolejność tych ćwiczeń?

Zmieniony przez - dirtjohn w dniu 2013-03-11 22:57:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
MC przydałoby się dać, bo to świetne ćwiczenie, nie do zastąpienia. Jeżeli z jakichś ważnych powodów nie możesz go robić, daj podciąganie na drążku.

1. Jeśli nie masz innego wyboru, no to trudno. W czw. staraj się więcej spać i odpoczywać, by mieć siły na piątek. 2. Taka jaka jest, jest dobra :).

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Nie, nie mam żadnego problemu, więc mogę zamienić wiosłowanie na mc ;)) Dzięki za rady ;) Od tego tygodnia startuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2122
Gdyz przy squatach skatowales juz dolna czesc plecow biorac pod uwage ze dopiero startujesz na silowni wiec musi sie to wzmocnic wtedy nie bedziesz mogl sie skupic porzadnie na technice MC, bynajmniej ja uwazam zebys narazie odstawil MC dopoki nie przejdziesz do etapu FBW 1 i FBW 2 - roznorodnosc cwiczen wtedy na jednej sesji bedziesz mogl zrobic MC a na drugiej Przysiady, jak uwaza reszta?

Im wiecej sie pocisz na treningu, tym mniej krwawisz na ringu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Uważam, że im wcześniej nauczy się robić MC, tym szybciej będzie miał lepsze przyrosty. Nie musi przecież zaczynać od 100 kg...

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2122
Moze ciezar bedzie bardzo niski, ale jak startuje to nawet przy niskim obciazeniu bedzie kaleczyl gdyz miesnie sa zmeczone squatami, dostaja nagly szok bo nigdy nie byly w taki sposob trenowane, ale jak uwazasz.

Im wiecej sie pocisz na treningu, tym mniej krwawisz na ringu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia bez obciążania pleców, pomocy!

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium