SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie a tłuszcz podskórny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
Spotkałem się z opinią że pływanie w zimnej wodzie (czyli takiej jak zwykle w basenie) powoduje wytworzenie się, jako mechanizm adaptacyjny, chroniący przed zimnem, warstwy podskórnego tłuszczu. Czy to może być prawda? Czy nie bardzie istotny i tak będzie bilans kaloryczny?
I czy jeśli do prawda, nie oznacza to że jeśli chcemy mieć fajną rzeźbę należy nie przemarzać w zimę żeby tak się nie zadziało?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 620 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10141
Nie to nie jest prawda, pływanie bardzo zwiększa metabolizm, co wiąże się z szybszym spalaniem kalorii. Podczas pływania mięśnie wytwarzają ciepło, ogrzewając nas. Inna sprawa jest np. z Eskimosami. Zwróć uwagę na ich twarz, jest mocno otłuszczona, dlatego, że wieje u nich stale mroźny wiatr, i organizm musiał się chronić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
No właśnie. Czyli jednak taki mechanizm może istnieć co widać po Eskimosach. Pytanie tylko czy jest to kwestia genetyki ukształtowanej w takich a nie innych warunkach czy mechanizmu adaptacyjnego.
Jestem całkiem przekonany że takie mechanizmy jednak istnieją, bardziej nurtuje mnie czy mają one jakieś znaczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 620 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10141
Istnieją takie mechanizmy, lecz kształtują one się z pewnością przez baaaardzo długi okres czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilka pytan odnosnie wioslowan

Następny temat

trening bazowy 6x10x6

WHEY premium