SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko - ile procent?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Wszyscy na forum piszą, że powinno się pić mleko najwyżej 0,5%. Czy między 0,5 a 2 jest jakaś duża różnica? Ja na śniadanie zajadam pół litra mleka z płatkami owsianymi. I jest to mleko właśnie 2%. Czy rzeczywiście lepiej się przerzucić na chudsze? Jak tak to czy np. 1,5 wystarczy czy od razu na 0,5 schodzić? Bo mi się wydaje, że tego tłuszczu i tak jest mało, a rano szybko się go spali (trzeba biegać do kolejki i w ogóle ). Z góry dziękuję za pomoc.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2483
Wszystko zależy od tego jaka masz przemianę materii. Jeśli zaczniesz tyć to zmniejsz zawartość tłuszczu. Osobiście pije 0,5 % ale wynika to tylko i wyłącznie ze względów smakowych.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Jeśli jesteś na diecie niskotłuszczowej to lepiej pić mleko 0%, bo jeśli wypijasz litr dziennie to już masz te 20g czy 15g tłuszczu mniej. Ale jeśli ćwiczysz na mase to nic ci nie będzie jak będziesz pił mleko 2 czy 1,5%.

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no nie wiem czy jak pijesz litr 20g tluszczu to tak malo,ale lepiej pic mleko 2% dokladnie nie jestem Ci w stanie wytlumaczyc,chodzi o to ze podczas obrobki ponizej 2%
likwiduje sie pozyteczna flore bakteryjna,ale na 100% nie jestem pewny.jezeli jestes na masie to 2% na rzezbie wogole mleka sie nie powinno pic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Dzięki za odpowiedzi. Narazie robię masę, bo dopiero zacząłem ćwiczyć i póki co nie ma co rzeźbić. Zostanę więc przy swoich 2 procentach. A wychodzi go pół litra dziennie (do płatków i nic ponadto).
Czemu jak robię rzeźbę, to powinienem zrezygnować w ogóle z mleka? O ile się nie mylę jest ono bardzo zdrowe, więc 0 albo 0,5% nie powinno być złym pomysłem. Złaszcza, że w żadnych zawodach nie będę startował. Jak myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mleko zawiera laktoze - cukier prosty, ktory niespalony zamienia sie w tluszcz

pozdrawiam
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem powinno się wypijać ok. 0,5 - 1 litra mleka dziennie( o,5% )i w budowaniu atletycznej sylwetki napewno nie zaszkodzi( laktoza zostanie spalona podczas treningu ).

POZDRAWIAM...

Kamiński Artur
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak renzo, ja tez pije o.5l na dzien, tyle ze 2% mleka, a o laktozie mowilem, chcac uzasadnic, dlaczego nie powinno sie pic w ogole mleka (powaznie) robiac rzezbe

pozdrawiam
manson
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1828 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29115
Gdzieś był post na ten temat - bodajże Ronniego - pisał, że po mleku 0,5% dostawał - mówiąc wprost - sraczki. Więc może już lepiej te 2%?

Pozdrawiam
Nicolai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1325 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3978
Ronni to wpieprza tyle różnych rzeczy,że pewnie sam nie wie po czym ma srake,hehehehe.To najlepiej zwalić na mleko,a nie jakiś nowy wynalazek,który na nim testują!!!A mleko to zdrowie!Pamiętacie hasło "Pij mleko!".Białko to kopalnia samych dobrych rzeczy,a że ma trochę tłuszczyku.......a kto powiedział,że tłuszcz jest nie zdrowy?!Jest niezędny pod warunkiem zachowania pewnej granicy,tak ja wszystkie inne substancje odżywcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4281
Ja tam pije 2 litry dzienie 0,5 % i nie zauwazylem zebym jakos przytyl w tluszczyk moze dlatego ze chodze 5 razy w tygoniu na silownie



Pozdrofka dla @LL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 502 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21738
pijcie mleko HEJ!!! (najlepiej to 3,8% )

JUST BRING IT!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maślanka

Następny temat

Weglowodany....

WHEY premium