SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mawashi-trening

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Cześć. Zaczynam ćwiczyć tym właśnie treningiem obwodowym,który polecił Mawashi. Mam kilka pytań:
1.Czy trening mięśni brzucha leżąc (napinanie) nie spowoduje skrócenie tych mięśni?
2.Wspięcia na palce obunóż-jak mam rozciągnąć te łydki?
3.Jak mogę zastąpić ćwiczenia na mięśnie pleców, tak by nie używać drążka i aby było to zgodne z treningiem Mawashiego?
4.Mogę ćwiczenie nr6 zastąpić wyciskaniem francuskim w siadzie?
5.7)Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion)-mogę zrobić najpierw 10-12 powtórzeń jedną ręką, a dopiero później drugą?
6. Pompki w podporze tyłem-kompletnie nie rozumiem jak to zrobić
7.Uginanie nadgarstków z baniakiem z wodą-mam oprzeć się o udo łokciem tak jak UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO????


Dopiero zaczynam i zależy mi na poprawności wykonywania ćwiczeń. Dlatego tyle pytań :). Prosze o udzielanie odpowiedzi także w takich pkt (łatwiej można sie połapać) z góry dzięki za pomoc

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
możesz dwoma naraz, tak jest w/g mnie lepiej. chyba, że tak jak ty masz, to możesz

zależy, można np. robić skrócony ruch przy mc.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Jeszcze jedno pyt. Mawashi napisał,że trening rozpoczynamy rozgrzewką a kończymy stretchingiem. Jest on jednak dla mnie ważny i nie jestem pewny czy mógłbym go wpleść w rozgrzewkę. Co o tym myślicie???

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
1. nie
2. stoisz na czymś wyższym tak, aby palce były na krawędzi, a reszta stopy w powietrzu i robisz ćwiczenie
3. np. wiosłowaniem (podciąganie ciężaru w opadzie). czemu nie możesz robić drążka?
4. nie, bo to jest na barki, a francuz na triceps
5. możesz.
6. www.kulturystyka.pl/atlas --> wejdź ramiona, potem triceps i tam znajdź
7. nie, wejdź w stronę wyżej i poszukaj ramion, a tam bicepsów, tuż pod nimi będą przedramiona - tam szukaj.

po rozgrzewce lekki "streczing" przed treningiem, po już normalny

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2009-09-03 19:45:51

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Ad4. Sory chodziło mi o wyciskanie sztangielek. Nie mogę na drążku bo nie mam :/. Mógłby ktoś potwierdzić to co mi odpisał skl15?

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co nie wierzysz mu?? skl ma wiedzę skoro ma 67 sogów i ćwiczy od października 2008
tak możesz dać wyciskanie sztangielek.
jak nie masz drążka to tak jak napisał skl15 wiosłowanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Nie oto chodzi. skl15 jest w moim wieku i chciałem uzyskać potwierdzenie od osób z większym doświadczeniem. Ale widze,że on nie jest nowicjuszem

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28612
Kup drazek to nie jest wielki wydatek. Podciaganie jest najlepszym cwiczeniem na plecy.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
dokładnie. ja za drążek rozporowy zapłaciłem na allegro 30 zł + przesyłka 12zł, czyli 42zł i miałem za 2 dni

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Wiosłowanie i wyciskanie sztangielek mam robić tyle razy ile napisał Mawashi z butlami? Do nadgarstków dobiore ciężar 2 razy lżejszy od tego co będę ćwiczył bice dobry pomysł?? Wiem,że nadgarstki są bardzo narażone na kontuzje stąd ten krok. Jeszcze jedno. Wyczytałem,że wiele użytkowników ćwiczy w dniach poniedziałek-środa-piątek- DLACZEGO akurat te? Mi by pasowała bardziej środa-piątek-niedziela, może być?

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
pewnie, ważne, żeby w odstępie.
pon-śr-pt
wt-czw-sob
śr-pt-ndz

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2009-09-04 21:16:04

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 471
Dzieki skl15 masz soga :)

[...] twoje blizny są twoją siłą

Paulo Coelho

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiek 15 lat masa 65kg wzrost 174

Następny temat

Proźba o pomoc

WHEY premium