SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja - prośba o oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Witam, od jakiegoś czasu ciągle masuję i zastanawiam się czy nie pora już przejść na redukcję. Kiedyś używałem gainera i przez to mam zalany brzuch co mnie bardzo irytuje (chociaż w dobrym swietle przy napince nie ma tragedii :P)
WZROST 179,5 cm
WAGA 78 kg
OBWÓD BICEPSA 35/36 cm
OBWÓD KLATKI 102 cm
OBWÓD UDA 60,5 cm
OBWÓD W PASIE 93 cm
OBWÓD BIODER 103,5 cm
OBWÓD PRZEDRAMIENIA 28,5 cm
OBWÓD ŁYDKI 38
Wszystko mierzone na rozluźnieniu, w dzień nietreningowy (oprócz bicepsów).

Dołączam zdjęci. Z góry dziękuję za pomoc :)













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
grunt to regularnie obserwować siebie i postępy nie tylko wagę ale i obwody w partiach to daje obraz postępów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Trochę trzeba by było zejść z tego fatu czy koniecznie redukcja może nie koniecznie prędzej ograniczenie nieco nadwyżki kalorycznej lub rotacja w dni treningowe i nietreningowe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Też tak myślałem, nawet ciężko masę już teraz robić. Wiadomo, zależy mi na dość dobrze wyglądającej sylwetce na lato. Raczej celowałbym w jakąś prostą metodę, a nie rotację, bo wiem że nie lubię zbytniego kombinowania. Co byś polecał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Jaką masz aktualnie nadwyżkę kaloryczną w diecie przy budowaniu masy mięśniowej ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Miałem ok. 500 kcal, bo ostatnie dwa tygodnie się zaniedbałem (sylwester itd. i jakoś tak poszło) i w ogóle diety nie trzymałem. Od wczoraj trzymam michę znowu na bilansie zerowym, dopóki nie rozstrzygnę z wami co robić dalej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Jak miałeś 500kcal za nadstanu to teraz daj mniejszą nadwyżkę 200kcal i obserwuj jak się będziesz zachowywać. Powinno być dobrze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Myślisz, że wtedy nie będe dalej rósł w pasie? Bo w sumie tylko to mi przeszkadza. I kiedy zacząć redukcję żeby na lato mieć brzuch dobry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Mała nadwyżka nie powinna ładować w pas, ale rób cotygodniowe pomiary i obserwuj jak będzie obwód pasa rósł to przytnij na zero.
Może być tak że nieco jeszcze dasz rady dobudować masy mięśniowej a w marcu zaczniesz redu i do lata się wytniesz jak należy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Dobra, dziękuję bardzo za porady. To ostatnia sprawa, dojście do około 10-12% bf zajmie ile z moją sylwetką tak na oko? 2 miesiące?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Trudno wyczuć czy się uda ale myślę, że nie powinno być problemu aby zejść do tego poziomu ale to zależy od wielu czynników.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Okej, to już wszystko czego potrzebowałem. Dziękuje jeszcze raz :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka nie staje sie silniejsza, ale wizualnie sie polepsza

Następny temat

Proszę o ocenę treningu, dodanie brzucha, przyrost 10kg

WHEY premium