SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Małe pytanka, proszę o odpowiedź

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1049

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

chłopak

Wiek

15

Waga

70

Wzrost

178

Staż treningowy na siłowni

półtora miesiąca

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

brak, jem po prostu dużo i zdrowo ;)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie mogę używać nóg

Zażywane suplementy

przez pierwsze 3tyg brałem ostrowie wpc80

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce leżąc: 62kg dwa razy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
Witam!
Mam do was pytania..
Wcześniej trenowałem sztuki walki, na treningu uszkodziłem ścianę krwionośną i robiły mi się krwiaki. 16 sierpnia tego roku miałem operację na prawe podudzie.
Od początku września zapisałem się na siłownie, chce trochę poprawić sylwetkę i po prostu mieć co robić ;)
Mam dostęp do profesjonalnej siłowni 3 razy w tygodniu, w poniedziałek i środę od 17 do 20 a w piątek od 18 do 20.
Przez pierwsze dwa tygodnie ćwiczyłem tak lekko.
W pon robie klate+triceps, środa plecy+biceps w piątek robie tylko barki (nóg nie mogę), brzuch robie w dni treningowe (abs2),
przerwy między seriami robie krótsze niż 1,5min.
Jak długo powinien trwać taki trening? Czytałem artykuły, w których jest napisane, że trening nie powinien być długi, moje trwają od półtorej godziny (barki) do dwóch godzin (plecy+biceps, klata+triceps). To nie jest za długo?
Nie mam diety, po prostu jem zdrowo i dużo ;) przez 3 pierwsze tygodnie
brałem ostrowie wpc80, obecnie nie biorę bo kasy brak, ale jak tylko wpadnie to kupuje. Plan układał mi trener. Jak myślicie, będzie coś z takich treningów? Jak nie to proszę o rady, najlepiej od osób, które się znają. :) Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
jaka jest diagnoza lekarska możesz trenować siłowo???

co jest twoim priorytetem???

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
Mogę trenować, tylko muszę uważać na to, żeby za dużo krwi do nogi nie dopłynęło, odpuszczam ćwiczenia, które wymagają stania (martwy ciąg, unoszenie hantli stojąc itp.), robię alternatywne siedząc lub leżąc. Moim priorytetem są plecy i klatka, barki są spore. Mam szerokie biodra i jak troche rozbuduje tułów to może to jakoś zniweluje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
f5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
f5..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
ODŚWIEŻAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Widzę, że nikomu się za Ciebie wziąć nie chce, więc sam nie jestem pewien, czy powinienem :)

Ogólnie, skoro ćwiczyć nóg nie możesz... to nie ćwicz. Bierz prosty FBW, usuń z niego ćwiczenia których robić nie możesz i ćwicz.
Na pewno nie będzie to full skuteczne, bo jednak nogi to strasznie ważna część ciała przy budowaniu mięśni.

Tutaj Ci podam trening, który polecamy wszystkim początkującym, albo niewprawionym pomimo już jakiegoś stażu.
https://www.sfd.pl/**SKRÓCONY_PLAN_FBW_DLA_KAŻDEGO_ŚWIEŻAKA!!!!_TYLKO_TU!**-t896268.html

Poczytaj, przemyśl sprawę i jak co to pytaj, może jeszcze się Antoś i Tomek zainteresują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
To zwykły trening nic nie da?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Ten trening uważasz za niezwykły? ;) Jedyna niezwykłość w nim taka, że nóg ćwiczyć nie możesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 340
Pisząc zwykły miałem na myśli jedną-dwie partie w ciągu jednego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Swoją drogą, kiedyś będziesz mógł te nogi jeszcze ćwiczyć? Wiedz, że ćwiczenie tylko górnej części ciała odbija się negatywnie na dolnej (stawy). Jeśli nie będziesz mógł, to raczej nie zwiększaj znacząco masy u góry.

Treningi dzielone wykonuje się mając już dłuższy staż i trochę doświadczenia.
FBW to normalny plan, nic w nim niezwykłego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawki !

Następny temat

Pomoc w ulozenie planu treningowego :)

WHEY premium