SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kwas Alfa-Liponowy, na poprawę przyswajania węgli?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Witam
Natknąłem się na wiele ciekawych informacji na temat Kwas Alfa-Liponowy
jestem na etapie kompletowania suplementów na okres masowy, tym że zależy mi na jak najczystszej masie.
Planuje dorzucić kilka prozdrowotnych substancji oraz ziół/suplementów które poprawiają wrażliwość insulinową oraz powodują lepsze wchłanianie węglodowanów

Czy warto stosować Kwas Alfa-Liponowy?Jakie dawki?
Co jeszcze polecilibyście do suplementowania w moim przypadku?
Słyszałem wiele pozytywnych rzeczy o GYMENA SYLVESTRE, jak to suplementować?
Dodatkowo planuje dorzuić do stałej suplementacji:
- Witamina C -- jaka dawka dzienna??
- Asparginian --- jaka dawka?
- Witamina D
- witamina B
- OMEGA 3

Czy witamine c przyjmować okołotreningowo?

wiek 27
waga 83
wzrost 182

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12094 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
spoko, jak najbardziej powinien się sprawdzić
zawiera dosc wysokie dawki witamin, o czym swiadczy fakt, ze sporo osob sika na nim np na zielono%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
vade
Witam
Natknąłem się na wiele ciekawych informacji na temat Kwas Alfa-Liponowy
jestem na etapie kompletowania suplementów na okres masowy, tym że zależy mi na jak najczystszej masie.
Planuje dorzucić kilka prozdrowotnych substancji oraz ziół/suplementów które poprawiają wrażliwość insulinową oraz powodują lepsze wchłanianie węglodowanów

Czy warto stosować Kwas Alfa-Liponowy?Jakie dawki? Warto choć lepiej R-ALA
Dawko od 600 mg do 1000m g

Co jeszcze polecilibyście do suplementowania w moim przypadku?
Słyszałem wiele pozytywnych rzeczy o GYMENA SYLVESTRE, jak to suplementować?
400 mg - 800 mg
Dodatkowo planuje dorzuić do stałej suplementacji:
- Witamina C -- jaka dawka dzienna?? od 1 g do 2-3 g
- Asparginian --- jaka dawka? tu już zależy czy potas, magnez, czy osobno
- Witamina D - 2000iu do 4000 iu
- witamina B - jaka ?
- OMEGA 3 - 1g do 2 g

Czy witamine c przyjmować okołotreningowo? lepiej nie

wiek 27
waga 83
wzrost 182

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
a czy zamiast takiej dawki solo lepiej będzie przyjmować np Multiwitaminę choćby z Olimp która ma dosyć dużo składników?Jeśli chodzi o kwas R-ALA jaka jest różnica miedzy zwykłym ALA? Bo cenowo spora..

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
R ala biologicznie i naturalnie występuje w organizmie. Stąd jest lepiej przyswajalny i metabolizowany. Wszelkie dobroczynne działania dotyczą formy R.
ALA to miks 50/50 r ala i formy S - syntetycznego odpadu, który powstaje w trakcie produkcji ala.
Ostatnio czytałem o jakichś zakłóceniach przy przyswajaniu R z tego miksu. Ale przyznaję, że nie zgłębiłem tematu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
ok a co byście jeszcze polecili o podobnym działaniu jak R ALA ale w troche tańszej wersji bo jednak dosyc drogi.. czy łaczenie tego typu środków z np Gynema jest w porządku?co jeszcze na poprawe wrażliwości insulinowej można zastosować oprócz diety oczywiscei

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12094 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
tutaj masz temat zbiorczy co moze przydac sie w poprawie wrazliwosci
http://potreningu.pl/articles/2282/te-suplementy-poprawiaja-wrazliwosc-insulinowa
u mnie dosc dobrze gymnema sie sprawdzala, bawilem sie glukometrem i faktycznie wartosci poziomu cukru po solidnym posilku byly calkiem niskie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
a czy są jakieś kreatyny warte uwagi gdzie jako dodatek jest R-ALA???Czy raczej celować w solo???Kwas R-ALA nie gryzie się z Gymena?

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12094 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
Jak sa to dodatek jest mocno kosmetyczny. Czyli malutko. Nie gryzie.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://sklep.sfd.pl/Trec_Creatrix_ _ALA_ _B1-opis2856.html
Tutaj masz. Z izomerem R ciężko będzie, bo drogo by wyszło.


Zmieniony przez - emenems w dniu 2016-12-29 15:40:07
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
to w sumie chyba taniej wychodzi osobno kreatyne i osobno ALA. Jakie Dawki ALA i kiedy stosować???czy zamiast tych wszystkich preparatów witamnowych lepiej dać np Witaminy Olimpu które mają wszystkie niezbędne składniki i to w sporych dawkach??

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna a alkohol

Następny temat

Pomoc w doborze suplementów

WHEY premium