SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ważyć produkty do posiłków?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
Niby logiczne i oczywiste ale...
Aby móc dobrze wagowo przygotowywać posiłki zakupiłem sobie wagę (taka za 70 zł). Mam jednak wątpliwości odnośnie wagi ryżu, kasz i tego typu produktów. Mianowicie, ryz pakowany jest w woreczki po 100g, jednak po ugotowaniu waży znacznie więcej (pęcznieje od wody). Czy posiłek powinien być wagowo przygotowany o produkt (ryż, kasza gryczan) sprzed gotowania czy juz po ugotowaniu.
Po ugotowaniu np 60g ryżu to dość niewiele. Jak więc prawidłowo ważyć?

ale mam problemy
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
ważysz suchy produkt przed ugotowaniem. Wiele razy o tym mówiono na forum

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
a jeśli waże produkt (ryz, kasza)juz po ugotowaniu, to ile w tym bedzie zawartosci wody?
mozna to jakos przedstawic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Ważysz przed obróbką. Potem na skutek smażenia gotowania, pieczenia itd. zmienia to swoją wagę.

mądry jestem bo też kiedyś się upewniałem

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
kurcze, to bede mial wiecej roboty teraz bo wczesniej zarzucalem ryz lub kasze, gotowalem i...po bolu. I sie okazuje ze juz tydzien czasu jem...za malo Niezle, niezle :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
http://www.jedzdobrze.pl/tabele/index.php -

tu masz sporo produktow i ich wartości po obróbce termincznej. Ale bardziej miarodajne jest wazenie przed obróbką... Wiadomo, im dluzej gotujesz zalozmy kaszę, to ciągnie wiecej wody i stosunek wagi do makroskladnikow sie zmienia. Prezd obrobką jest zawsze taki sam...

PS. ten link, ktory ci podałem jest w postach podwieszonych. Wystarczyło poszukać... Na przyszlość lepiej poszukaj zanim zadasz pytanie dlatego, że na forum coraz glosniej o zamiarach wprowadzenia ograniczen dla uzytkownikow, ktorym nie chce sie poszperac samemu - przez co robi sie balagan na forum...



Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2007-01-18 13:47:39

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
szperałem i niestety nie natrafiłem na nic co mogło by mi pomóc. W innym razie nie zakładał bym nowego tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
nie pierdziel


https://www.sfd.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=wa�y�

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
hmm mnie sie to nie udało ale dziekuje raz jeszcze na przyszłośc będę wiedział

Zmieniony przez - kenio80 w dniu 2007-01-18 15:29:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
w wyszukiwarce wpisujesz...

zaznaczasz żeby szukała w tematach.

A sukces poszukiwań zlaeży też w duzej mierze od szukanego słowa (słowo klucz)ja uzylem w tym wypadku słowa "ważenie". Jak po wpisaniu tego złowa nie znajdujesz tego czego szukasz, to myśl nad innym słowem ktore mozesz wpisać, ktore dotyczy szukanego problemu...

!PzdR!

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
Tak jest zrozumiano, zapamietano i więcej grzechów nie pamiętam
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ADHD a dieta

Następny temat

Czy oplaca sie?

WHEY premium