SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIT- do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Michail z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
witam
prosze o ocene treningu w systemie hit'a, to mój pierwszy trening tego typu:

wyciskanie na poziomej
wiosłowanie w opadzie (sztangą lub sztangielką)
wyciskanie sztangielek stojąc
przysiad
uginanie ramion ze sztangą
wyciskanie na skośnej w górę
martwy ciąg na prostych nogach
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
wspięcia na palce
wyciskanie francuskie (sztangielka)
podciąganie na drążku -max

tylko ze mam obawy co do losu barków, wydaje mi sie że może to być za dużo
i niewiem czy nie lepiej było by bez wyciskanie sztangielek i podciągania wzdłuż tułowia

wszystko 2 serie 10,8-powtórzeń, przy drugiej serii chce zwiększać ciężar ale o 2.5 kg najwięcej, trening odbywałby się raz w tygodniu, + do tego jeszcze brzuch dwa razy w tygodniu,
chce tym treningiem zrobić głownie masę, więc proszę go oceniać pod tym kątem



Zmieniony przez - kermit w dniu 2002-10-19 14:24:36

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Polecam ten dział-tutaj są experci od tego planu

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ZROBMY TROCHE INNA KOLEJNOSC, CHYBA ZE CHCESZ CWICZYC KLATKE JAKO PIERWSZA, NOGI ODKLADAJAC NA KONIEC ??
W PRZECIWNYM PRZYPADKU POLECAM

przysiad
martwy ciąg na prostych nogach
wspięcia na palce
wyciskanie na poziomej
podciąganie na drążku -max
wyciskanie na skośnej w górę
wiosłowanie w opadzie (sztangą lub sztangielką)
wyciskanie sztangielek stojąc
uginanie ramion ze sztangą
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (MOZLIWOSC NIEBEDZPIECZENSTWA DLA BARKOW!!)
wyciskanie francuskie (sztangielka)

tylko ze mam obawy co do losu barków, wydaje mi sie że może to być za dużo
i niewiem czy nie lepiej było by bez wyciskanie sztangielek i podciągania wzdłuż tułowia

wszystko 2 serie 10,8-powtórzeń, przy drugiej serii chce zwiększać ciężar ale o 2.5 kg najwięcej, trening odbywałby się raz w tygodniu, + do tego jeszcze brzuch dwa razy w tygodniu,
chce tym treningiem zrobić głownie masę, więc proszę go oceniać pod tym kątem

UWAGI:
1. CZY JESTES PWENIEN ZE CHCESZ WYKONYWAC 22 SERIE W TRENINGU HIT (SADZE ZE NIE UDA CI SIE WYKONAC WSZYSTKICH ZAPLANOWANYCH SERII W SPOSOB WYSTARCZAJACY (PRZY ZASTOSOWANIU DUZYCH CIEZAROW I POPRAWNOSCI FORMY)
PAMIETAJ PROSZE ZE TERNING HIT JEST TERNINGIEM DO ZALAMANIA MIENSIOWEGO
9PO CO DRUGA SERIA JESLI PIERWSZA PRZYNIOSLA ZALAMANIE)
2. PO CO DODAWAC CIERZARU W DRUGIEJ SERII ??
ALBO TRAKTUJEMY 1 SERIE JAKO ROZGRZEWKE (WTEDY DODOAJEMY DUZO W DRUGIEJ), ALBO SERIA DRUGA JEST W OGOLE NIEPOTRZEBNA (PATRZ PKT 1)
3. NIE OPISUJESZ SWOJEJ DIEY, JESLI JEDNAK ZAPEWNISZ DODOATNI BILANS ENERGETYCZNY, I BEDZIESZ CWICZYL JAK PISZESZ (PAMIETAJAC O ZIWKSZANIU CIEZARU Z TRENINGU NA TRENING), BEDZIESZ PRZYBIERAL NA MASIE
4. CO KIEROWALO TOBA PRZY WYBORZE HIT ??

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ZROBMY TROCHE INNA KOLEJNOSC, CHYBA ZE CHCESZ CWICZYC KLATKE JAKO PIERWSZA, NOGI ODKLADAJAC NA KONIEC ??
W PRZECIWNYM PRZYPADKU POLECAM
niekoniecznie musi być klata na początku, dostusuje się do tego co ty napisałeś

"podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (MOZLIWOSC NIEBEDZPIECZENSTWA DLA BARKOW!!)"
no właśnie ta możliwośc mnie martwi, ale myśle że na początek sprubuje, jeżeli będe czuł że jest źle to to wyrzuce


UWAGI:
1. CZY JESTES PWENIEN ZE CHCESZ WYKONYWAC 22 SERIE W TRENINGU HIT (SADZE ZE NIE UDA CI SIE WYKONAC WSZYSTKICH ZAPLANOWANYCH SERII W SPOSOB WYSTARCZAJACY (PRZY ZASTOSOWANIU DUZYCH CIEZAROW I POPRAWNOSCI FORMY)
PAMIETAJ PROSZE ZE TERNING HIT JEST TERNINGIEM DO ZALAMANIA MIENSIOWEGO
PO CO DRUGA SERIA JESLI PIERWSZA PRZYNIOSLA ZALAMANIE)
no tak wiem że jest to trening do załamania (prosiłbym o dokladniejsze wyjaśnienie tego pojęcia, narazie to jest to dla mnie ćwiczenie do ostaniego dobrze tevhnicznie wykonanego ćwiczenia), poprostu nie mam doświadczenia w układaniu tego ttypu planów, a w moim poprzednim artykule, napisałeś że trening hit to 1-3 serie, a ja rozumuje tak zę lepiej zrobić więcej serii niż mniej

2. PO CO DODAWAC CIERZARU W DRUGIEJ SERII ??
ALBO TRAKTUJEMY 1 SERIE JAKO ROZGRZEWKE (WTEDY DODOAJEMY DUZO W DRUGIEJ), ALBO SERIA DRUGA JEST W OGOLE NIEPOTRZEBNA (PATRZ PKT 1)
odp. pkt 1- doświadczenie

3. NIE OPISUJESZ SWOJEJ DIEY, JESLI JEDNAK ZAPEWNISZ DODOATNI BILANS ENERGETYCZNY, I BEDZIESZ CWICZYL JAK PISZESZ (PAMIETAJAC O ZIWKSZANIU CIEZARU Z TRENINGU NA TRENING), BEDZIESZ PRZYBIERAL NA MASIE
diete już mam jako taką dołożoną, jest dodatnia wieć jest dobrze, mam szczerą nadzieje że to będzie masa mięśniowa

4. CO KIEROWALO TOBA PRZY WYBORZE HIT ??
Po pierwsze i chyba najważniejsze to jest brak czasu, aktualnie jestem na treningu 4 razy w tygodniu, i mam duze problmey z pogodzeniem go ze szkoła i innymi obowiązkami
II to to że nigdy hita nie ćwiczyłem, myśle że teraz zaskocze troche mięsnie- będzie to porostu odmiana dla nich, która mam nadzieje przyniesie efekty
no i jeszcze jedno, mianowicie ten trening chce również połąćzyć z treningniem "walki", o czym pisałem w tym artcie: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=43461

ad3) jesszcze jedna rzecz, chodzi o to zwiększanie ciężaru, wiadomo zę w nieskończoność ciężaru zwiększać nie moge, wieć wydaje mi sie ze mam zacząć od mneijszego na I treningu i więcej powtórzeń, potem na kolejnych dodawać przy mnieujszej ilosci powtórzeń aż dojade do fula, i potem znowu od początku (dobrze?????????)

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
niekoniecznie musi być klata na początku, dostusuje się do tego co ty napisałeś

JESLI NIE MASZ PRIORYTETU W TYCH MIESNIACH LEPSZY BEDZIE MOJ UKLAD, NAJPIERW NAJCIEZSZE CWICZENIA

no właśnie ta możliwośc mnie martwi, ale myśle że na początek sprubuje, jeżeli będe czuł że jest źle to to wyrzuce

W MOJEJ OPINI ZROB ODWROTNIE, CWICZYSZ BARKI ZA POMOCA WYCISKANIA (OARZ PRZY OKAZJI TRENINGU KLATKI), WIEC ZREZYGNUJ NA RAZIE Z TEGO I ZOBCZ CZY TO NIE BEDZIE WYSTARCZAJACE

no tak wiem że jest to trening do załamania (prosiłbym o dokladniejsze wyjaśnienie tego pojęcia, narazie to jest to dla mnie ćwiczenie do ostaniego dobrze tevhnicznie wykonanego ćwiczenia)

CZYLI DOBRZE ROZUMIESZ

poprostu nie mam doświadczenia w układaniu tego ttypu planów, a w moim poprzednim artykule, napisałeś że trening hit to 1-3 serie, a ja rozumuje tak zę lepiej zrobić więcej serii niż mniej

NIEKONIECZNIE LEPIEJ ZROBIC WIECEJ, ALE POD WARUNKIEM ZE SIE NIE PRZETRENOWUJESZ, A O TO LATWO PRZY WIEKSZEJ ILOSCI SERII
JA BYM ZACZALL OD 1 SERII I NAJWYZEJ JESLI BYM CZYL ZE ZA MALO WTEDY W KAZDEJ CHCIILI MOZESZ DODAC NASTEPNE SERIE

odp. pkt 1- doświadczenie
PATRZ WYZEJ
NIE WIDZE ODPOWIEDZI CO DO DODAWANIA CIEZARU

diete już mam jako taką dołożoną, jest dodatnia wieć jest dobrze, mam szczerą nadzieje że to będzie masa mięśniowa

NIELUDZ SIE BEDZIE I TAKA I TAKA, SILY NIE MA KWESTIA POZOSATJA PROPORCJE

Po pierwsze i chyba najważniejsze to jest brak czasu, aktualnie jestem na treningu 4 razy w tygodniu, i mam duze problmey z pogodzeniem go ze szkoła i innymi obowiązkami

I TO MI WYSTARCZY

ad3) jesszcze jedna rzecz, chodzi o to zwiększanie ciężaru, wiadomo zę w nieskończoność ciężaru zwiększać nie moge, wieć wydaje mi sie ze mam zacząć od mneijszego na I treningu i więcej powtórzeń, potem na kolejnych dodawać przy mnieujszej ilosci powtórzeń aż dojade do fula, i potem znowu od początku (dobrze?????????)

MOZNA I TAK, CHOC JA PREFERUJE POJEDYNCZA PROGRESJE CZYLI STALA ILOSC POWTORZEN NP 10LUB 8 I CO TRENING TROCHE WIECEJ NA SZTANGE


Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
NIE WIDZE ODPOWIEDZI CO DO DODAWANIA CIEZARU
no właśnbie chodzi o to zę nie mam doświadczenie -jak dodam ciężar to szybciej dojde do zalamania

no i jeszcze raz dzięki za pomoc, pewnie sie jeszcze o coś bede pytał ale to dopiero za jakiś czas

Zmieniony przez - kermit w dniu 2002-10-22 19:05:56

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie zacznij cwiczyc jednym ciezarem iw treningu (pomijam rozgrzewke), i jesli idzie zbyt latwo dodaj wiecej nastepnym razem, jesli ciezko, dodaj mniej i tak dojdziesz do zalamania i tak

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
witam ponownie
czy mógłbym dołożyć tutaj jeszcze brzucha np
przysiad
martwy ciąg na prostych nogach
wspięcia na palce
wyciskanie na poziomej
podciąganie na drążku -max
wyciskanie na skośnej w górę
wiosłowanie w opadzie (sztangą lub sztangielką)
wyciskanie sztangielek stojąc
uginanie ramion ze sztangą
wyciskanie francuskie (sztangielka)
SPIĘCIA BRZUCHA (z obciążeniem)

i jeszcze pare pytań:
1. co ile w hicie powinienem zmieniac ciczenia (chodzi o to zeby organiznm sie nieprzyzwyczaił zbytnio)- czy tak jak w zwykłym treningu, co około 10- 12 tygodni? czy można rzadziej?
2. zakładajać ze zrobie tak jak radzisz i bede miał stała liczbę powtórzeń i tyko dodawał ciężar- przez ile treningów mam go dodawać? (dodam ze najmnijeszy cięzar jaki moge dodać to 2,5 kg)
3. trening odbywa się raz w tygodniu, wiadomo ze niezawsze wyjdzie w zaplanowany dzień, najlepsze dni do trenignu w moim przypadku to wtorek, sobota, niedziela,- czy moge po treningu w sobote następny zrobić we wtorek czy zamało czasu na regenracje?
4. czy jezeli we wtrorek mam 90 min w-f, to przeszkadza to w xrobieniu treningu? (na w-f jest przezwąznie rogrzewka, ciczenia z piłkami, i gra)

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. co ile w hicie powinienem zmieniac ciczenia (chodzi o to zeby organiznm sie nieprzyzwyczaił zbytnio)- czy tak jak w zwykłym treningu, co około 10- 12 tygodni? czy można rzadziej?

JAK PISALEM WYZEJ JESLI PRZYNOSZA EFEKTY I NIE NUDISZ SIE TO NIGDY

2. zakładajać ze zrobie tak jak radzisz i bede miał stała liczbę powtórzeń i tyko dodawał ciężar- przez ile treningów mam go dodawać? (dodam ze najmnijeszy cięzar jaki moge dodać to 2,5 kg)

JESLI TO JEST NAJMNIEJSZY CIEZAR TO MOZE FAKTYCZNIE LEPIEJROBIC PODWOJNA PROGRESJE, CZYLI WYKONUJ CWICZENIA NP W ZAKERSIE 6-10 I JAK WYKONASZ 10 BEZ PROBLEMOW TO DODAJ CIEZARU

3. trening odbywa się raz w tygodniu, wiadomo ze niezawsze wyjdzie w zaplanowany dzień, najlepsze dni do trenignu w moim przypadku to wtorek, sobota, niedziela,- czy moge po treningu w sobote następny zrobić we wtorek czy zamało czasu na regenracje?

HMM LEPIEJ JESLI CWICZYSZ DO PRAWDZIWEGO ZALAMANIA MIENSIOWEGO DAC SOBIE WIECEJ CZASU NA ODPOCZYNEK, JESLI JEDNAK CZUJESZ ZE MOZESZ TO ROB I WE WTOREK I W SOBOTE

4. czy jezeli we wtrorek mam 90 min w-f, to przeszkadza to w xrobieniu treningu? (na w-f jest przezwąznie rogrzewka, ciczenia z piłkami, i gra)

JESLI NIE JESTES PRZEMECZONY TO MOZESZ TERENOWAC CHOC CIAGLE WYDAJE MI SIE ZE LEPSZA JEST SOBOTA (WOLNA)

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
2. zakładajać ze zrobie tak jak radzisz i bede miał stała liczbę powtórzeń i tyko dodawał ciężar- przez ile treningów mam go dodawać? (dodam ze najmnijeszy cięzar jaki moge dodać to 2,5 kg)

JESLI TO JEST NAJMNIEJSZY CIEZAR TO MOZE FAKTYCZNIE LEPIEJROBIC PODWOJNA PROGRESJE, CZYLI WYKONUJ CWICZENIA NP W ZAKERSIE 6-10 I JAK WYKONASZ 10 BEZ PROBLEMOW TO DODAJ CIEZARU

niezabardzo rozumie
na pierwszym treningu np ustale sobie cięzara na wyciskanie naz płaskiej 50 kg i zrobie tylko 8 powtórzeń, ale za dwa tygodnie bede wstanie zrobic jsuz 10 i wtedy mam dodać te 2,5 kg lub wiecej ????????? i znowu jechać na max, czyli np 8 powyótzeń i jak dam rade wiecej to dołożyć????????

no i co z tym brzuchem mam zrobić???? czy mozer być tak jak wyzej napisałem, czy jeszcze jakieś ćwiczenia dołożyć, czy zzupełnie oddzielny cykl na brzuch?????????????????????

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na pierwszym treningu np ustale sobie cięzara na wyciskanie naz płaskiej 50 kg i zrobie tylko 8 powtórzeń, ale za dwa tygodnie bede wstanie zrobic jsuz 10 i wtedy mam dodać te 2,5 kg lub wiecej ????????? i znowu jechać na max, czyli np 8 powyótzeń i jak dam rade wiecej to dołożyć????????

TAK DOKLADNIE ALE WEZ WIEKSZY ZAKRES NP 6-10

no i co z tym brzuchem mam zrobić???? czy mozer być tak jak wyzej napisałem, czy jeszcze jakieś ćwiczenia dołożyć, czy zzupełnie oddzielny cykl na brzuch?????????????????????

NIE MA POTZREBY DODOATKOWEGO CYKKLU TYLKO NA BRZUCH, JEDNO, DWA CWICZENIA NA KONIEC TRENINGU TO WSZYSTKO CZEGO CI POTRZEBA


Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hm...... coś mi tu nie gra :-I

Następny temat

ćwiczenia rozciągające

WHEY premium