SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gorzka czekolada na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 590 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11170
Jakie jest Wasze stanowisko co do gorzkiej czekolady w diecie redukcyjnej ? Wiele informacji w necie czy mediach wskazuje na to, że ta czekolada ma same zalety, m.in. lepsza pamięć, zmniejsza ryzyko Alzheimera czy nawet ryzyko zawałów serca.
Ile jest w tym prawdy oraz jaki jest odnośnik dotyczący diety redukcyjnej ? Czy 10-30 g dziennie ( oczywiście wpisane w bilans ) jest wskazane ?
1

'It's not because of that, it's not because of money
Works in my blood and I kill 'cause I'm hungry'

-

'Pain demands to be felt'

-

'Where there is life - there is hope'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Jeśli wliczysz w bilans to jak najbardziej możesz spożywać, choć w rozsądnych ilościach i niecodziennie. Na dobrą sprawę możesz od czasu do czasu zjeśc nawet zwykłą czekoladę, byle zachować umiar i nie robić z tego rutyny. Na pewno nie wpłynie to negatywnie na proces redukcji tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy, że nie jesteśmy zawodowcami kilka tygodni przed startem w prestiżowych zawodach. Nie musimy więc aż tak restrykcyjnie podchodzić do diety i robić z siebie niewolników. Osobiście raz w tygodniu zawsze pozwalam sobie na zjedzenie czegoś na co mam ochotę i nigdy nie wpłyneło to negatywnie na odchudzanie. Powiem nawet więcej, są tego plusy, bo psychika odpocznie, doładujemy baterie i później mamy motywację, by trzymać dietę przez kolejny tydzień. Gdybyśmy odmawiali sobie wszystkiego to być może po kilku tygodniach odpuścilibyśmy trzymanie diety i wrócili do starych nawyków żywieniowych. Stąd strategiczne wprowadzanie cheat mela może mieć szereg pozytywnych skutków.


Jeśli zaś chodzi o samą gorzką czekoladę to odsyłam do ciekawej lektury :

https://potreningu.pl/articles/4187/gorzka-czekolada-czekoladzie-gorzkiej-nie-rowna

https://potreningu.pl/articles/2180/szesc-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-gorzka-czekolade


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak nie idziesz na scenę to się nie przejmuj.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
celuj w czekoladę powyżej 70% kakao minimum,
no pomiedzy 10 a 30g jest juz znaczaca roznica, bo jakby nie patrzec 1/3 tabliczki to juz okolo 150-180kcal wiec na redukcji moze byc juz to dla niektorych sporym dodatkiem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 590 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11170
Zatrzymam się na 10-15 g :)

'It's not because of that, it's not because of money
Works in my blood and I kill 'cause I'm hungry'

-

'Pain demands to be felt'

-

'Where there is life - there is hope'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Zdejmij trochę z orzechów i wrzuć czeko. Nie zaszkodzi, ale nie przesadzaj. Wrzuć taką powyżej 90%kakao. Wtedy poczujesz to, czego szukasz - KAKAO. Polecam ścierać na małych oczkach do płatków na śniadanie. Nadaje super smak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 325
Ja na redukcji jadałem czasem całą na dzień albo pół i normalnie chudłem. Wliczałem ją w makrosy oczywiście.
Jak dla mnie na dłuższą metę to droga do nikąd bo taka czekolada nie daje uczucia sytości więc lepiej zjeść omleta z płatkami owsianymi słodzikiem, kakao i masłęm orzechowym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wlicz to w bilans kcal i nie bedzie problemu. Wazny jest ogol diety a niw 15g czekolady.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
baja1989
Ja na redukcji jadałem czasem całą na dzień albo pół i normalnie chudłem. Wliczałem ją w makrosy oczywiście.
Jak dla mnie na dłuższą metę to droga do nikąd bo taka czekolada nie daje uczucia sytości

Daje i sytość i zadowolenie. Najlepiej gorzką 90% z wawela zagryzać słodzikiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poukładać diete + trening

Następny temat

cheat meal /odzywki?brac czy nie brac

WHEY premium