SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW na masę/siłę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Cześć,

Od jutra chcę się wybrać na siłownię (pierwszy raz).
Tydzień temu skończyłem https://www.sfd.pl/Plan_Javorek_Complex_+_jako_taka_dieta_DO_OCENY-t734139.html 
Zrobiłem 6 tygodni hantlami 7kg
Potrzebuję jakiegoś planu FBW, czytałem trochę i szczerze to się w tym gubię. Przeczytałem temat FBW georgu, ale potrzebuję żeby mi ktoś to rozpisał.
Z racji tego, że idę pierwszy raz na siłkę, planuję poświęcić pierwszy tydzień na wyrobienie sobie techniki do ćwiczeń typu martwy ciąg itp. ćwiczeń ze sztangą i dobranie odpowiednich ciężarów.
Prosiłbym żebyście nie pisali "poczytaj/poszukaj/wy******laj" bo czytałem.
Ćwiczenia na pon-wt-piątek (chyba, że warto ćwiczyć 4-5 razy w tyg. to nie ma problemu)

Z góry dzięki


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 78-80kg

Wzrost: 180-2

Cel treningowy: masa/siła

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: koszykówka/piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: Jako taka, ale jest

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: nie ma
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
e;
Ta dieta co jest podana w linku wygląda teraz inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Przy FBW musi być chociaż dzień przerwy między treningami więc zamiast wtorku w środę powinieneś odbyć trening. Co do treningu poczytaj ten link i weś sobie gotowca https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_i_korekty!_Proszę_o_pomoc!-t696520.html 

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Pomyłka, chciałem napisać pon-śr-piątek :)

No trochę lektury mi dałeś, może jestem tępy ale za c*** nie mogłem znaleźć gotowca tam

Znalazłem w końcu w poście traktora coś takiego:

1. PRZYSIAD 3s
2. RDL (romanian deadlift czyli rumunski martwy ciag) 3s
3. WYCISKANIE NA PLASKIEJ 3s
4. WIOSLOWANIE W OPADZIE 3s
5. WYCISKANIE W STANIU (z klatki) 3s
6. PODCIAGANIE NA DRAZKU (podchwytem) 3s

seria 1 - 50% CD

seria 2 - 75% CD

seria 3 - 100% CD

Edit:/ rozumiem, że robię 1 serię 50%CD 15powtórzeń, 1 serię 75%CD 15 powtórzeń a potem 3 serie 100%CD 12-15powtórzeń ? Czyli ogółem tak jak by 5 serii ?

Seria 1 i 2 (rozgrzewkowe) 15 powtórzeń , natomiast seria 3 min. 12 max.15 , gdy osiągnę 15 na następnej sesji dokładam ciężar i znów staram się osiągnąć 15 powtórzeń.

Teraz tylko dwie rzeczy : Przydało by się jakieś ćwiczenie na łydki, możecie coś polecić ? I czy warto w dni nie treningowe wstawić jakieś ćwiczenie na brzuch (6weidera, ABS czy jakie tam cuda są).

I teraz takie pytanko, niby to logiczne, ale ciężar dobieram robiąc te 100% CD 12-15 powtórzeń i od tego odejmuje wtedy te 25% i 50% ?
Jeszcze jedno, stosować przerwy między seriami czy dopiero między ćwiczeniami ? Ile te przerwy mają wynosić?

A i robić jakąś ogólną rozgrzewkę przed całym FBW (Jeżeli tak to jaką?) czy te 50% i 75% w każdym ćwiczeniu to rozgrzewka?
Zmieniony przez - kacperoo14 w dniu 2011-07-03 20:45:02

Zmieniony przez - kacperoo14 w dniu 2011-07-03 21:04:58

Zmieniony przez - kacperoo14 w dniu 2011-07-03 21:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Jak wykonywać ten "przysiad" bo w atlasie nie mogłem znaleźć i mógłby ktoś wstawić tutaj filmik/gif jak poprawnie wykonać RDL, bo na YT jest mnóstwo filmików ale w komentarzach piszą, że autor źle wykonuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

masz wszystkie ćwiczenia i ładne animacje więc będziesz wiedzieć jak zrobić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
No tak, znam tę stronę, aleeee.. Jaki to jest przysiad? Bo są różne, a tutaj jest po prostu napisane "przysiad"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prawdopodobnie normalny przysiad ze sztangą trzymaną na barkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Ludzie pomóżcie trochę, bo chciałem się już dzisiaj przejść na koksownię.
-Ten plan co podałem jest dobry?
-Co dodać na łydki ?
-Jaka rozgrzewka przed?
-Czy dobrze rozpisałem te serie tzn. 2 rozgrzewkowe 50% i 75% i 3 właściwe?
-Jak szybko i właściwie dobrać ciężary?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Już ci odpowiadam na twoje pytania:
-tak jest dobry
-na łydki wspięcia na palce stojąc/siedząc z obciążeniem
-najpierw rozgrzewka ogólna jaka powinna być przed każdym treningiem(truchcik,rowerek,rozciąganie dynamiczne itp.) później rozgrzewka specjalistyczna w każdym ćwiczeniu taka jak napisałeś wyżej tylko jedna seria główna nie trzy
-tylko jedna właściwa narazie w miarę progresu możesz tu dodawać
-zacznij z zaniżonego pułapu żeby zapewnić sobie jak najdłuższy progres
Aha i odpuść sobie cud programiki typu a6w i rób jedno ćwiczenie specjalistyczne na końcu treningu na zmianę z łydkami.

Zmieniony przez - Tjujka w dniu 2011-07-04 21:44:53

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Dzięki wielkie za pomoc.
Ruszam w środę na siłownię i zobaczymy co z tego wyjdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW vs SPLIT

Następny temat

Dwie sytuacje

WHEY premium