SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW i przysiady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 212
Witam. Od dwóch tygodni chodzę na siłownie i postanowiłem, że zacznę robić FBW. Wiem, że bardzo ważnym ćwiczeniem są przysiady, jednakże mam skrócone ścięgna achillesowe, przez co nie mogę wykonać pełnego przysiadu ( pięty odrywają się od podłoża, jeśli staram się ich nie odrywać, zaczynają boleć golenie ). Chciałbym spytać, czy mógłbym zastąpić przysiady innymi ćwiczeniami, a jeśli tak, to jakimi.
Dodam, że mam 16 lat, 178 wzrostu i waże 67kg. Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Nie ma co ukrywać, że przysiady ze sztangą to jedno z najlepszych ćwiczeń do rozbudowy dołu naszego ciała, choć tak na prawdę przysiady nie są tylko na dół ciała bo to ćwiczenie globalne, ale nastawiona na zaangażowanie dołu naszego ciała.

To, że jest to najlepsze ćwiczenie nie znaczy, że każdy ma je wykonywać. Bo jeśli mamy jakieś przeciwwskazania medyczno do wykonywania przysiadów to lepiej nie robić tych przysiadów i zastąpić je innym ćwiczeniem niż nabawić się kontuzji.

Przy czy jeśli problem mamy z głębokością poprzez ścięgno achillesa to sposobem ominięcia problemu najczęściej jest podkładka pod pięty. Taki prosty zabieg pozwoli nam obejść to ograniczenie. Jednak jeśli to pomoże powinniśmy regularnie pracować nad zakresem ruchu w stawie skokowym, chyba, że taki patologiczny stan rzeczy jest wywołany jakimś urazem czy kontuzją to wówczas nie robimy nic na siłę.

A jeśli nie jesteśmy w stanie pokonać pewnych ograniczeń to szukamy zamienników w postaci innych ćwiczeń, które pozwolą nam trenować nogi.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-10-27 16:43:43

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możesz dać za przysiady np. wykroki jeśli nie masz problemów przy wykonywaniu ich.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-02-15 21:48:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 212
Dzięki wielkie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna

Następny temat

Plan do korekcji

WHEY premium