SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry Poczatek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 384
Witam. Na poczatku chcialem przeprosic za to jezeli pisze w zlym dziale. A wiec chcialem dowiedziec sie kilku rzeczy. Mam 15 lat, 177cm wzrostu. Waze 60kg. Niedawno kupilem lawke, zestaw gryfow(prosty, lamany, 2 male) oraz 40kg obciazenia. Chcialbym sie dowiedziec od czego najlepiej zaczac. To moj pierwszy kontakt z silownia. Gdyby ktos mogl ulozyc chocby krotki plan cwiczen dla mnie ( a zamierzam cwiczyc 3 dni w tygodniu, z tego co wiem podstawa jest klata, rece, barki) Czy ustalic diete, czy brac odzywki ? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie rady jak zaczac. Prosze o odpowiedz!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 349 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4362
diete napewno musisz sobie ułożyc, odzywek narazie nie bierz.
na początku priorytetem jest całe ciało
poczytaj o układaniu treningow FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
Nogi, plecy to jest podstawa, nie zestawik dyskotekowy. Koniecznie dokup obciążenia, bo 40kg to nic nie zdziałasz.
https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html
masz tu plan traktor71 i zabieraj się do roboty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
jeśli masz 15 lat i ważysz 60 kg to te 40 kg wystarczy Ci na jakieś dwamiesiące, przez ten czas uzbieraj kasę i przeznacz na dodatkowe obciążenie, w między czasie wykombinuj dla siebie drążek i dopracowuj systematycznie to co jesz, bo w niedługim czasie przekonasz się że dieta to zupełna podstawa. Póki co rozglądaj się za treningiem fbw tu masz opisy jego działania i wiele innych informacji. https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW-_TRENING-t401012.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 384
Ok w takim razie mam rozumiec ze FBW trening bedzie narazie dla mnie najlepszy? Zerknalem w dzial ktory przeslaliscie.
Co myslicie o tym ?

Przykładowe FBW na mase- 1 zestaw (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Czy jeden zestaw bedzie dla mnie ok ? (przy cwiczeniach 3 razy w tygodniu)Oraz przez jaki czas mam stosowac FBW ? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 384
Pozatym jak mam dobrac odpowiednia diete ? Chodze do szkoly. Wracam przewaznie ok. 14 o 15 musze wyruszac juz na silownie. Pozniej nauka, kolacja i to wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
tak jeden zestaw wystarczy.
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na płasko 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 3s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 1s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 1s
brzuch + przedramię + rozciąganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1026
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

mysle ze przy tym treningu to tylko nogi sa dobre a reszte dorzuć wiecej seri i rozne cwiczenia i jak masz zamiar cwiczyc 3 x w tyg to polacz np triceps z klatka , barki- plecy , biceps -nogi
Najpierw rob cwiczenia na wieksze partie pozniej na mniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
Z_POLSKI -wyjdź i zamknij drzwi!!
zero pojęcia w temacie i się udziela no załamka normalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 384
Rozumiem. Czy metoda FBW bedzie dobra na caly staz mojego treningu czy moze stosowac ja na sam poczatek ? Przez dany okres czasu ? Jesli tak to przez ile ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań co do treningu

Następny temat

Zmiana planu treningowego - cel masa

WHEY premium