SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase do oceny/korekty

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 622

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

68

Wzrost

175

Staż treningowy

3 miesiące (bez przerw wcześniej jeszcze troche ćwiczyłem)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Siłownia 3 razy w tyg.

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

nie mogę wit. A

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak po prostu zdrowo się odżywiam.

Wrażliwość na stymulanty

-

Możliwosci finansowe

się zobaczy

Cel/problem/opis

Budowa masy mięśniowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104
Więc ułożyłem sobie dietę ponieważ trzeba przytyć chociaż 5kg w zimę
Niżej ją zamieszczę i co o niej sądzicie? Wiem, że nie ma warzyw i owoców ponieważ nie powinno się ich kaloryczności dodawać przy diecie na masie, ale będę je jadł jak najwięcej oczywiście oprócz w posiłkach około treningowych. Boje się też trochę ponieważ nie mogłem zapełnić diety węglami, że nie dam rady zjeść tyle ryżu i w razie czego czym mógłbym to zastąpić mniej sytym? Wiem, że powinienem jeszcze dodać z 300kcal, ale nie mam pomysłu już bym był wstanie coś jeszcze zjeść. Co do budowy mojego ciała sam nie wiem,(jeżeli potrzeba wrzucę zdjęcie) ponieważ kiedyś jeszcze gdy nie ćwiczyłem siedziałem tylko przed kompem i jadłem nie zdrowe żarcie to i przytyłem, gdy zacząłem ćwiczyć i odżywiać się zdrowo to z 74kg schudłem do 66kg a teraz staram się jeść nie co więcej i ważę 68kg tylko, nie wiem kiedy przytyłem 2kg i w jakim czasie bo nie kontrolowałem swojej wagi. Nie daje też więcej kalorii ponieważ przy wybieraniu aktywności na stronie by obliczyć zapotrzebowanie wybrałem 3-5 ćwiczeń w tygodniu gdy ćwiczę tylko 3 dni na siłowni a przez resztę dni nie bardzo się ruszam (szkoła, i raczej teraz przez okres zimowy siedzę przed komputerem). O to moje zapotrzebowanie:
Współczynnik BMR 1762.32
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3040
Węglowodany 55% 1672kcal = 418gram
Białko 15%% 456kcal = 114gram
Tluszcz 30% 912kcal = 101.33gram
No i dieta :)




Zmieniony przez - BAZ w dniu 2012-11-28 17:27:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1184
BAZ

...Białko 15%% 456kcal = 114gram
Tluszcz 30% 912kcal = 101.33gram...



Chyba coś nie tak :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104
Nanobite
BAZ

...Białko 15%% 456kcal = 114gram
Tluszcz 30% 912kcal = 101.33gram...



Chyba coś nie tak :D


W sensie, że w zapotrzebowaniu czy że w diecie mam inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1184
W diecie masz dobrze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1104
Nanobite
W diecie masz dobrze ;)


No właśnie wiem białka 2g na 1kg masy ciała i tłuszczu 1g na 1kg resztę kalorii uzupełniam węglami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - potrzebna mała pomoc.

Następny temat

Trening aerobowy+siłowy, dieta

Wiecej