SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do sprawdzenia.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
Witam, postanowiłem ułożyć sobie diete. Bo kiedyś próbowałem jakoś trzymać się diety bez konkretnego planu. Próbowałem jednak rodzielić posiłki na 6 razy dziennie. To nie zawsze sie udawało i myślę że jak będę miał rozpisane to będę bardziej trzymał się planu. Czytałem na forum tematy o odżywianiu, zdania sa podzielone - niektórzy twierdzą że białko, węglowodany i tłuszcze powinno obliczać się na ilośc gramów/ kg masy ciała, niektórzy twierdzą że powinno liczyć się w procentach, albo że każdy powinien sam wymyślić swoją diete i dopasowywać/zmieniać ją w zależności jak organizm się do niej przystosowuje. Druga sprawa jest taka że jeżel ichodzi o zapotrzebowanie kaloryczne [kcal] to też różnie z tym bywa bo np. na forum czytałem o wzorze (waga*24* współczynnik aktywności) a w arkuszu kaluklacyjnym VitalMax też inaczej obliczało. Bo porównując oba wyniki różniły się i to nawet dużo. Dlatego postanowiłem trzymać się spsoóbu który polega na samodzielnym przystosowaniu diety do swojego organizmu. Ważę ok. 60 kg (troche mniej) i przedstawiam dietę jednodniową którą sam ułożyłem, inne dni będą podobne tyler że zamienie niektóre produkty innymi o podobnych wartościach produktami. Diete podzieliłem na 6 posiłków dziennie. Liczby które umieściłem obok produktów oznaczają pokolei Białko / Tłuszcz / Węglowodany.

Dieta ma być głównie na masę.

I śniadanie
B T W
1. mleko - 3,4/ 1,5/ 5
otręby 16 / 4.6/ 19.5
płatki kukurydziane 6.9/2.5 / 77
2. owoc

II szkoła
chleb razowy - 3 skibki x2 5.6/1.7/45.6
-twaróg - 18.7/4.7/3.7
-ser edamski - 26.1/23.4/0.1

III jogurt naturalny - 4.3/2/6.2, owoc lub mleko, owoc

IV obiad

V posiłek potreningowy - ryż - 6.7/0.7/76.5, owoc, miód lub wędliny, owoc, miód

VI kolacja
2 jajka i chleb razowy lub chleb razowy z szynką z indyka

Jeżeli chodzi o ilości spożywanych produktów to kieruje sie normalnymi standardowymi "naczyniami" czyli jeżeli chodzi o ryż to 1 talerz, a np. o mleko to 1 szklanke, a np. miód to 1 łyżke. Jak już pisałem to jest jednodniowa dieta i na inne dni niektóre produkty dla urozmaicenia pozamieniam z podobynymi produktami o podobnych wartościach białek tłuszczów i węglowodanów.

Teraz kilka pytań
1. Czy ta dieta to jest dobry pomysł ? Nie bawie sie w oblcizenia bo zdania na ten temat są podzielone i wole sam sobie dostosować ilości pokarmów.

2. Czy cokolwiek byście zmienili w tej diecie - jeżeli już bym miał się jej stosować ?

3. Czytałem gdzieś że orzechy mają dużo czegoś i warto je spozywać. Ale czy orzechy ziemnie mają to samo np. co orzechy włoskie ?

4. Wiem że na noc niepowinno sie spozywac dużej ilości węglowodanów. A lepiej spożywać dużą ilość węglowodanów przed czy po treningu ?

To by było na tyle, jeżeli chodzi o diete. Czekam na wasze odpowiedzi.

Zmieniony przez - User15 w dniu 2007-01-27 13:33:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
IV obiad

co jest w tym obiedzie?
daj tam najlepiej ryz + cyc z kuraka + warzywa i troche oliwy z oliwek


1. dieta w miare ok
2. nie doczytalem czy jest to dieta na mase czy na co?
3. orzechy wloskie maja duzo zdrowych tluszczy = dodaj je do 1 lub 2 sniadania
4. przed i po duzo wegli
przed mozesz troche tluszczy
ale po juz 0 tluszczy
na noc mozesz dac duzo bialka + tluszcze...zeby bialko wolniej sie wchlanialo..

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
"Ważę ok. 60 kg (troche mniej) i przedstawiam dietę jednodniową którą sam ułożyłem"

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
Jeżeli chodzi o to na co ma być ta dieta to u góry napisałem że na masę. Niewiem po co bez sensowne posty bez odpowiedzi (chodzi o odpowiedź Rothen'a). Napisałem że troche mniej bo np. jak sie najem moge ważyć więcej, normalnie waże 59 skoro robi Ci to wielką różnice. Myślałem że moge tutaj szukać pomocy, jednak widze że odrazu pojawia się krytyka od takich użytkowników forum jak Rothen. Rafal-ex dzięki za "normalną" odpowiedź, dostajesz ode mnie SOG'a i jeżeli ktoś mógłby coś dodać do tego tematu to czekam na odpowiedzi.

Zmieniony przez - User15 w dniu 2007-01-27 18:09:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
I śniadanie
B T W
1. mleko - 3,4/ 1,5/ 5
otręby 16 / 4.6/ 19.5
płatki kukurydziane 6.9/2.5 / 77
2. owoc
Na śniadanie daj płatki owsaine 100g na mleku do tego rodzynki orcechy i jajko albo ser biały
II szkoła
chleb razowy - 3 skibki x2 5.6/1.7/45.6/ok
-twaróg - 18.7/4.7/3.7/ok
-ser edamski - 26.1/23.4/0.1/zbedny

III jogurt naturalny - 4.3/2/6.2, owoc lub mleko, owoc/ok
Dodaj tłuszcze np.orzechy włoskie lub masełko do chleba
IV obiad

V posiłek potreningowy - ryż - 6.7/0.7/76.5, owoc, miód lub wędliny, owoc, miód
Bezpośrednio po treningu woda z miodem a za ok 30 min ryż+miesko
VI kolacja
2 jajka i chleb razowy lub chleb razowy z szynką z indyka/ok
Dodaj warzywa

Teraz kilka pytań
1. Czy ta dieta to jest dobry pomysł ? Nie bawie sie w oblcizenia bo zdania na ten temat są podzielone i wole sam sobie dostosować ilości pokarmów.
Dieta ogóolnie dobra(skorzystaj z moich porad jak chcesz
2. Czy cokolwiek byście zmienili w tej diecie - jeżeli już bym miał się jej stosować ?
Wprowadziłem poprawki
3. Czytałem gdzieś że orzechy mają dużo czegoś i warto je spozywać. Ale czy orzechy ziemnie mają to samo np. co orzechy włoskie ?
Orzechy włoskie są lepsze (inne proporcje tłuszczy)
4. Wiem że na noc niepowinno sie spozywac dużej ilości węglowodanów. A lepiej spożywać dużą ilość węglowodanów przed czy po treningu ?
Zarówno przed treningiem możesz sobie pozwolić na wiekszą ilość węgli jak i po nim (po zwłaszcza)

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
OK, Mateo 1983 dzięki za odpowiedź i jeżeli chodzi o niektóre poprawki to będę stosował zamiennie np. raz na śniadanie otreby z płatkami i raz płatki owsiane - zobacze. Ogólnie postaram się wprowadzić chociaż niektóre zmiany które zaproponowałeś. Z resztą zobacze jak będzie, bo wiadomo każdy organizm oddziałuje inaczej. Ale przynajmniej wiem że dieta nie jest najgorsza i właśnie chciałem sprawdzić czy zrobiłem jakiś podstawowy błąd. Jeżeli dobrze radzicie to widzę że nie ma tutaj szczególnych uwag. Oczywiście dostajesz SOG'a. Dzięki wszystkim za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do ocenty

Następny temat

Odchudzanie!!

WHEY premium