SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Low Carb do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Witam!
Mam zamiar wziąć się za robienie masy. Jako że mam skłonności do przybierania na tłuszczu postanowiłem wybrać dietę Low Carb. Proszę o ewentualne korekty uwagi.
Zapotrzebowanie 3200 + 500kcl(na mase)


I posiłek(48,83g białka 7,97g węgli 81,99g tłuszczu)
Jajecznica - 300g
Orzechy włoskie - 50g

II posiłek - przed treningiem 484,50kcl 9,96g/bialka/45,43g wegli /30,74g tłuszczu
banan - 180 g
orzechy włoskie - 50g

III posiłek - po treningu 791,40kcl 51,79g białka/76,68g wegli/35,01g tłuszczu
pierś z kurczaka smażona na oliwe z oliwek bez panierki - 200g
ryż brązowy - 90 g
surówka colesław - 70g

IV posiłek 852,40kcl 60,43g białka/13,48g węgli/62,10g tłuszczu
pierś z kurczaka smażona na oliwe z oliwek bez panierki - 200g
papryka, pieczarki, pomidory rzaem - 210 g
orzechy włoskie 50g

V posiłek 576,00kcl 38,75 białka/8,75 wegli/42,90 tłuszczu
twaróg tłusty 250g
oliwa z oliwek - 25 ml
szczypiorek

RAZEM
3673,72 kcl
209,76 gram białka
152,31 gram węglowodanów
252,74 gram tłuszczu

Z góry dziękuje za wszystkie opinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Wrzuć swoje dane i informacje o aktywności fizycznej.

Ryb - brak. Warzyw i owoców, jak kto napłakał.
To, że masz tendencje do łapania tłuszczu nie oznacza, że low-carb będzie strzałem w dziesiątkę. Skup się na źródłach pokarmowych tak, by były jak najlepszej jakości.

Z mięs nie jadasz nic, poza piersią z kurczaka?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Tak jeśli chodzi o mięsa to głównie pierś z kurczaka i może dla niektórych brzmi to monotonnie ale to jest podstawa mojej diety juz od bardzo dawna ;p
Jestem również po redukcji z 109kg bieganie + stałe posiłki bez specjalnego planowania co jem z ogarnieczeniem weglowodanów prostych w miare mozliwosci

Wiek:20 lat(nick moze byc mylacy bo to stare konto brata)
Waga:87kg Wzrost:190cm
Typ budowy ciała: Mezomorfik
Aktywność fizyczna: Siłownia + 2x2,5km marszu( spacer z psem ;p)
Jeśli chodzi warzywa to nie wiem np. dodac do jajecznicy pomidora czy po prostu dieta jest zła i trzeba ja budować od początku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
W czym problem? Dorzucasz do diety owoce, a ze świeżych warzyw możesz zrobić sałatkę z sosem np. na bazie jogurtu naturalnego, czy oliwy z oliwek.

Do diety włączyłbym również ryby - najlepiej tłuste, morskie i przede wszystkim świeże - nie z puszki.

Zróżnicowanie z pewnością wyszłoby na plus, jak jedzenie wciąż wyłącznie kurczaka, ale to już Twoja sprawa.

Jak do tej pory wyglądał Twój jadłospis? Nie wiem, czy konieczne jest cięcie węglowodanów już na wstępie.

Staraj się nie smażyć na oliwie - lepszym wyjściem będzie spożycie jej na zimno.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Moja wcześniejsza dieta na której schudłem była całkiem podobna w strukturze. W okresie wakacyjnym pracowałem i do pracy jeździłem na rowerze. Jak jestem na uczelni to mieszkam w akademiku wiec taki dodatkowy trening mi odpadał.


I posiłek to jajecznica z szczypiorkiem,pomidorami badz tez płatki owsiane z swiezymi owocami i jogurtem naturalnym

II posiłek to była albo kanapka z ciemny pieczywem albo sałatka jajeczna z warzywami

III posiłek to kurczak z warzywami i makaronem pełnoziarnistym

IV posiłek to kurczak+ryż basmati albo brazowy+ jakaś surówka

trening bieganie co drugi dzień (od 5 do 10 km średnim)

V tawaróg chudy+oliwa z olwiek

Po każdym posiłku oprócz ostatniego filiżanka czerwonej herbaty.


Skupiłem sie głównie na low carb dlatego, że panicznie sie boje zalania, już wole być słabiej zbudowany ale chudy ;p A jeśli chodzi o wymiane kurczaka to jestem jak najbardziej otwarty na takie propozycje i spróbuje to zmienić w swojej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Panicznie boisz się zalania, to nie przesadzaj z kalorycznością i skup się na jakości produktów, które spożywasz. Węglowodany są bardzo demonizowane aktualnie - zupełnie niepotrzebnie.

W zasadzie każde mięso możesz spożywać - kwestia to wliczenie w bilans ew. dodatkowych kalorii z tłuszczu w przypadku np. wieprzowiny.
Ryby, owoce morza - również.

Jeśli wcześniej nie liczyłeś kalorii, a skupiłeś się na ograniczeniu węglowodanów - ostrożnie podnosiłbym kaloryczność diety. Ograniczenie węgli może spowolnić metabolizm

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Jeszcze mam jedno pytanie, mówiąc o jakości jedzenia mówisz o tym żeby wybierać ryż brązowy zamiast białego? Pieczywo ciemne zamiast białego oraz rzeczy jak najmniej przetworzone itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
skoro miałeś satysfakcjonujące efekty redukując na węglowodanach to nie musisz się przerzucać na LC. Po prostu tak-źródła jak najmniej przetworzone,zaczynając od okolic bilansu zerowego i bez gwałtownych zmian kaloryczności. Jesli boisz się o zalanie to możesz dorzucić jakąś dodatkową aktywność fizyczną poza siłownią(aeroby,interwały)

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2012-12-24 08:46:07

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 668
Areoby i interwały lepiej w dni treningowe czy może po prostu codzienie? Czy moze w dni nietreningowe;p?
Dzięki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
proponowałbym w nietreningowe

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki.

Następny temat

Masa dla chudzielców. Sprawdzone.

WHEY premium