SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, masa, problem z brzuchem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 164
dzień dobry wszystkim

chciałbym prosić o ocenę diety którą rozpisałem

wiek - 25 lat
waga - 85kg
staż - prawie rok, +18kg
wzrost - 186cm
trenuję splitem 4 razy w tygodniu, do tej pory bez jakoś specjalnie rozpisanej diety, tyle że starałem się jeść w miarę rozsądnie i zdrowo jak na robienie masy.
Dietę rozpisałem ponieważ zaczął mi się uwydatniać i to mocno brzuch i z tym mam problem bo chciałbym to opanowaći rozwijać go proporcjonalnie do reszty ciała. Reszta ciała rośnie zadowalająco i proporcjonalnie.
na portalu potreningu.pl wyliczyło mi że potrzebuję 3220kcal natomiast licząc samemu z wzoru wyszło mi zapotrzebowanie 3850kcal


czas posiłków orientacyjny, śniadanie 1 to jest jabłko starte z płatkami owsianymi

1. Czy dieta jest OK. co do zmiany?
2. Czy na tej diecie dam radę jakoś zmniejszyć brzuch, ewentualnie co zredukować/zamienić?

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Rośnie Ci brzuch, a masz 7 g węgli/kg wagi ciała przy samych treningach siłowych. Nie pomyślałeś o dodaniu cardio, jakichś treningach obwodowych albo chociaż o wywaleniu tylu owoców z diety, bo masz ich prawie kilo dziennie? Zdrowych tłuszczy też maławo, dodawaj jakichś ryb tłustych, lnianego. W przedtreningowym czemu same węgle? I tak masz mało białka zwierzęcego jak na masę, ze źródeł tylko zwierzęcych masz niecałe 130 g, co to było na 90 kg chłopa. Nie wiem, ja bym wprowadził cardio i jakąś rotację węglami, albo uciął je na jakiś czas i zobaczył czy pas trochę zleci (oczywiście nie zmniejszając podaży białka).

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 164
Gats 2 wielkie dzięki! wprowadzę zasugerowane zmiany
Ucięcie węgli nie wpłynie negatywnie na mięśnie?
A rotacyjne - to mówisz o 2-3 dniach niskowęglowych, następnie średniowęglowy i następnie wysokowęglowy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Umówmy się: pewnie trochę wody podskórnej z Ciebie zejdzie, ale to nie będą mięśnie. To znak że jesteś balonikiem z którego zeszła zawartość;);) No tak, możesz różnicować poziom węgli w załęzności od tego, jaki masz trening, możesz i zrobić dnt nisko, dt wysoko, czyli troszkę prościej. Po prostu uciąć węgle, dodać aktywności, może nawet zmienić troszkę trening na bardziej objętościowy/intensywniejszy, możliwości wiele. I na pewno więcej warzyw niż te 100 g surówki, litości, minimum 0,5 kg, weź dużą cukinię, skroj połowę i schrup, bo przy takiej podaży węgli prosisz się o kłopoty żołądkowo-trawienne, którym błonnik z warzyw zapobiega. Nie no, nie umrzesz jak zjesz 1 mandarynkę czy kaki, kawałek melona lub ananasa, ale na pewno nie kilo owoców dziennie, to naprawdę sporo fruktozy

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LC

Następny temat

Białko w posiłku.

WHEY premium