SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira, tak, czy nie ?????

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 51834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Q-bosh, jakie masz doświadczenia z capoeirą, ze aż chcesz doradzać, gdzie ćwiczyć najlepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 115
Najbardziej zależy mi na poprawie kondycji i sprawności fizycznej. Chciałbym trenować sztukę walki dzięki której nauczyłbym się efektownych kopnięć (także wysokich), ale która "pamiętałaby" o rękach (które są podobno najważniejsze). A jeżeli chodzi o skuteczność "na ulicy" to słyszałem, że praktycznie żadne style tradycyjne się nie sprawdzają (to nie jest moja opinia, tak tylko słyszałem), ale może to błędna informacja? W takim razie co powinienem według Was trenować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24
jeśli chcesz być rozciągnięty i w ogóle to spoko idź. Ale jak chcesz walczyć to znajdź sobie coś lepszego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 115
Ale właśnie o to chodzi, że nie za bardzo wiem co mam zacząć trenować. :) I nie chodzi mi o kickboxing, bo nie wiem dlaczego, ale jakoś mnie nie ciągnie do tej sztuki walki. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
taekwondo ITF

ps i WTF i wogóle taekwondo ale żeby trener pamiętał o rękach to mozesz na początku zapytaćskoro i łapkami chcesz machać i ładnie kopać

Zmieniony przez - niwix w dniu 2005-02-25 13:59:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
zagorakisie: z Twojej wypowiedzi o wysokich kopnięciach wnioskuję, że bardziej Ci zalezy na efektowności niz na efektywności. Wysokie kopnięcia nie sa złe, ale sa w tyle jeżeli chodzi o efektywność za parterem, boksem czy low kickami.
Dobry fajter nie musi poruszać się jak skrzyzowanie baletnicy z akrobatą, ważne by umiał dowalić. Style uznawane za najbardziej efektowne: bjj, muay thai, boks, zapasy itp. na ogół nie sa wizualnie atrakcyjne dla postronnego, nie znającego sie na SW obserwatora - walki na turniejach MMA bardziej przypominają dyskotekowe łupaniny niz filmy kung-fu. Jeżeli chcesz nauczyć sie skutecznie walczyć to musisz liczyc sie z tym, że niewiele bedzie to przypominało Twoje o walce wyobrażenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
Dobrze prawisz cynik75. Sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Opanowanie wysokich kopnięc tak aby mozna je było uzyć w walce na ringu czy macie to zadanie na lata. Na ulicy, a wiec w norm,alnym ubraniu, bez wcześniejszego rozgrzania i rozciągnięcia mięśni sa one praktycznie nie do zrobienia. A lowkickami (tzn kopnięciami w udo) można w realu najwiekszego byka zwalic z nóg juz po kilku miesiącach treningu. Efekrowny rzadko = efektywny.
Słuchaj cynika, choc do jego listy styli moznaby dodać kilka pozycji. napisz skąd jesteś i jakie masz u siebie możliwości, to cos ci doradzimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
efektywnośc a efektowność to dwie różne rzeczy on chciał bardziej coś efektownego a jeżeli nei to MT BJJ KB Judo i takie tam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 115
Jestem z Poznania. Z tego co wiem to jest tutaj dość duży wybór szkół walki, natomiast nie wiem jak wygląda sprawa z poziomem nauczania. Wiem, że są szkoły (o ile się nie mylę): karate, taekwondo, capoeiry, boksu, kickboxingu, thai boxingu, bjj, shootfightingu, sambo, aikido.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym się rózni BJJ i Judo ?

Następny temat

Czy taekwondo to dobry wybór ?

WHEY premium