SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira, tak, czy nie ?????

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 51727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 56 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 211
Filmik całkiem, całkiem aczkolwiek to typowa widowiskowa scenka z filmu i nic więcej.
Tomek88 "hehe lecz ten facet w filmiku to chbya ją trenował od 2 roku zycia"
Znam kolesia któremu do takiego poziomu dużo nie brakuje, trenuje w Gdyni. Uwierz nie trenuje od 2 roku życia
I ostatnia kwestia co do tego że doświadczony capoerista nie potrzebuje gingi oraz że akrobacje to pozostałości po zabawie jaką miała imitować capoeira (do dziś mówi się, że to joga- gra) mówiłem to wielokrotnie ale niektórym się nie chce czytać tematu w całości, wiem że tego jest dużo ale kultura wymaga

Zmieniony przez - Lobo89 w dniu 2006-02-04 18:10:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 581
O mamulku, sie nieledwie momentami polałem.

Jak to jest, że więcej nt skuteczności i prawidłowości technik charakterystycznych dla capo wiedzą osobnicy z innych styli? A może inaczej - jak to jest, że osoby mające te wiedzę nomenkulaturowo-folkrostyczną (ach te nazwy...Karnawał w Rio..), i trochę juz treningu za sobą p....ą takie bzdury?

Ludzie trnujący capo robią to nie dla walki, ale dla klimatu, tańca, muzyki, rytmu. Capo fantastycznie rzezbi ciała, i daje wspaniałą zabawę w grupie. Historyczne aspekty - że Bimba chciał z niej zrobic z niej superniebezpieczną sztukę walki, a także wspominane też solówki niewolników nijak mają się do realiów walki.

Teraz to przerabiam u mnie w domu. Moja dziewczyna trenowała kiedyś capo, i opowiada mi, jakie to skuteczne, i jakie siniaki miała po sparingach...Tak się patrzę na nią, i się już nie kłócę, tylko sobie dalej worek kopie (bo właśnie jak trenuję, to ona musi wspominac swoje sukcesy w KO).
Najwięcej ma do powiedzenia jednak o przystojnych brazylijczykach i dredziarzach przygrywających do tych malowniczych wymachów. To żeby mnie zesłościc:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43
wiecie czemu Capoeira była zabroniona w Brazylii ?? bo dochodziło do krwawych bijatyk kazde udezenie rękami (chociaz jest ich mało) moze skonczyc sie rozcienciem łuku brwiowego , peknieciem bebenkow a nawet utrata oczu Capoeira jest lepsza od innych walk Mestre Bimba walczac z roznymi Karatekami bokserami i tym podobne musiał wyprowadzic maksymalnie 3 ciosy zeby pokonac przeciwnika w Capoeirze nie uzywa się siły można powalic kogos duzo silniejszego ja sam trenuje Capoeirę w grupie Abada i cwicze tylko do samoobrony

"Capoeira é para homen, menino e mulher, só năo aprende quem năo quiser" Mestre Pastinha

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"kazde udezenie rękami (chociaz jest ich mało) moze skonczyc sie rozcienciem łuku brwiowego , peknieciem bebenkow a nawet utrata oczu"

O matko, tsunami wymieka i nawet tajemniczy BAS3 sie chowa

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 56 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 211
dawno tu nie zaglądałem... ale świat pełen jest d****i- patrz Duch.88, mam swój pogląd na capo i inne SW, i za równych z Duchem uważam ludzi, którzy uważają, że capoerista w ogóle nie poradzi sobie podczas walki, ale nie jestem kórna ekstremistą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2801
"Capoeira jest lepsza od innych walk Mestre Bimba walczac z roznymi Karatekami bokserami i tym podobne musiał wyprowadzic maksymalnie 3 ciosy zeby pokonac przeciwnika"

No spewnoscia dawal rade wszystkim, tylko dlaczego nikt o nim nie slyszal???

"i tym podobne"
swietny z ciebie polonista:-% to wyrazenie pasuje tam jak kwiatek do kożucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Freezekk:

Duch ma 13 lat Pomijając już tę drobną kwestię, iż jakiś czas temu dostał bana

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-08-23 08:46:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
Capoeira!!! Tam nie ma więcej tańca niż walki!!! Jak chce sie wam tańczyć to idzcie do you can dance! Capoeira to bardzie akrobatyka i walka niż taniec!!! POLECAM :D Bo chodze!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
fanatyk

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
W dodatku nastoletni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym się rózni BJJ i Judo ?

Następny temat

Czy taekwondo to dobry wybór ?

WHEY premium