SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białka wolnowchłanialne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1083
No coz, takiego tematu jeszcze nie widzialem, zeby nie bylo, ze spam. ;)
Chodzi o nastepujacy problem, zblizaja sie powoli wakacje (liceum->studia, tj. najdluzsze wakacje w zyciu). Wiadomo, ze jak jest sie w domu to trzymanie michy jest mniej lub bardziej mozliwe, ale w sytuacji przykladowej : powrot z imprezy o godz 3ciej w nocy, w nie lekkim stanie, po wypiciu 1,5 litra wody na dowodnienie organizmu stajemy nad wielkim dylematem : zjesc 250g bialego sera z oliwa z oliwek przed snem, czy pojsc spac? Odpowiedz logiczna - pojść spać.
Natomiast, jesli staje sie przed wyborem : wypić na szybko białko i iść spać czy iść spać - wtedy mozna rozważyc pierwsza możliwość. ;)
Stad moje takie małe poszukiwania białka wolnowchłanialnego, gdzie cena MA znaczenie, ma być jak najmniejsza w porownaniu do ilośći i jakości białka.
No ale do rzeczy :
znalazłem 3 białka :
Olimp System Protein 80, Biogenix Prolongatum, Activlab Night Protein Mix. Za 1 zł można z nich 'wyciagnąć' ~12,5 grama białka (czystego białka, nie proszku). Białka te sa właściwie w tych samych cenach, rożnice sa minimalne.

Stad pytanie, ktore z nich bedzie lepsze?
Rowniez byloby miło, gdyby ktoś polecil rowniez inne białka.
Dodam, ze ilość białka za 1 zł, tj. Waga całego opakowania : cena * procentowy skład białka.
w/w, ze za 1 zł dostanie sie z nich 12,5g białka, tak dla porównania z innymi.
A, dodam, ze prolongatum w smaku ssie, mam nadzieje, ze nie jest z nich najlepsze.

z gory dziekuje za kazda odpowiedz, pozdrawiam. ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1083
No ok, to w sumie wystarczy, temat mozna uznac za zamkniety. :)
Wielkie dzieki wszystkim i pozdrawiam. ;)

Zmieniony przez - Workis w dniu 2011-04-19 21:50:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12074 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
kup jakas kazeine solo.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Jeżeli dzień w dzień masz zamiar iść w tango to odpuść siłownię bo szkoda Twojego czasu.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1083
@Amentoris, trenuje judo od 4 lat, siłka od roku z kawałkiem. Nie jestem maniakiem, ktory bedzie spedzal na siłowni 3-5 dni w tyg. przez całe swoje zycie, mam wakacje - trzymam miche i robie co lubie, nie mam wakacji - trzymam miche i trenuje(trening oczywiscie tez lubie). Efekt tego jest, wiec mi to pasuje. ;) Wiadomo, ze nie przechleje calych wakacji dzien w dzien, jednakze przez jakis czas na pewno, trzeba sie zabezpieczyc. ;) Podczas wakacji mam m.in. oboz w judo, wiec akurat tam nie bedzie problemow z zarciem. ;)

@MajkelTSW, TomQ-MAG
Kazeina jako podklad pod sen rozumiem, ze jest lepszym wyborem niz mix kazeiny i innych bialek, ktore wymieniłem? ;)
I jeszcze takie pytanie, bo mam lekki problem z rozumomowaniem, w białku do ktorego link dostałem jest napisane, ze na 30g jest ~22g bialka, ale ~28g kazeiny. Rozumiem, ze ilosc białka, ktore wliczam do BTW to 22, nie 28? ;)


pozdrawiam

Zmieniony przez - Workis w dniu 2011-04-17 00:55:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Co do tego co lepsze na noc czy kazieina czy np WPC to zdania sa podzielone.
Gdzies w MD był artykuł o tym ze WPC na noc nie jest złym wyjsciem, jak znajde wkleje z ktorego to nr.
Tak wliczasz 22.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
w MD raz pisza cos
za drugim razem pisza co innego
za innym razem jeszce co innego wracajac do punktu wyjscia
zalezy kto napisze

wpc i inne szybkowchlanialne uwalniaja aminki ~3h
tj. od chwili po spozyciu do 3h
kazeina - od chwili po spozyciu do 7-8h
ale w przypadku szybkich bialk tez wyzrut jest szybki
max osiaga po ok 30-60minut
pozniej spada
aby po ok 3h osiagnac stan sprzed wypicia

w przypadku kazeiny/albuminy jaja - tez wyrzut jest bardzo maly - ale jest staly przez okres do 8h

ale jesli sie zje cos - normlany posilek np.jajca,ser bialy czy inne zrodlo bialka
do tego da sie jakies zrodlo fatu
warzywa ->blonnik opozni sie trawienie i wchlanianie posilku

sredni posilke trawi sie ok 5-6h
jajca dopiero po 5h zostaja w polowie wchloniete (200g)
dorzucajac jakies warzywa,fat - jesczze bardzioej spowalniamy to trawienie

jezeli komus zalezy - to imo lepszym wyjsziem jest kazeina - rzezc jasna
ale jesli ktos ma mieszanke,czy wpc a spozywa jakis poislek - nie jest to sam shake
niech go glowa nie boli ze schudnie przez te kilka h
organizm ma inne zrodla energi niz tylko aminki z miesni





Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-04-17 02:39:28

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
No dlatego napisałem że zdania sa PODZIELONE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przetestowałam już na sobie dziesiątki odżywek (niemal wszystkich firm) i ostatnio kupiłam za 200 pln słój 2,2kg Olimp Mega Strong Protein. Pomijając fakt, że to jedyne białko ktore świetnie smakuje w wersji wanilia (bo wszelkie wanilie zawsze mnie odrzucały), to nadaje się zarowno na noc, jak i w ciągu dnia.

btw: ostatnio sobie każdego dnia wrzucam jedną porcję do kubeczka, zalewam bardzo mała iloscią wody (tylko tyle, żeby sie na gęsto rozpuściło) i.....wstawiam do zamrażarki. po paru godzinach mam za***iste lody bez żadnego syfu- czyste białeczko ;) na ciepłe dni jak znalazł :D

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12074 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
w sumie po wieczorze imprezowym uzasadnione jest spozycie bialka ktore szybko dostarczy nam amin (w zwiaku z balangowaniem pol nocy) oraz amin ktore wchlaniac beda sie troche wolniej (ze wzgledu na odespanie imprezy)

mozna by samemy zrobic mix wpc+kazeina wyjdzie chyba troszke taniej.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1083
Poszukałem kazeiny w jak najnizszej cenie, znalazlem Peak Miccelar Casein. Orientacyjna cena ~75zł za 1kg, 82% białka w białku.
W sumie w porownaniu do TREC'a cena jest dosc atrakcyjna..
Jesli by je polaczyc z WPC to mozna by bylo otrzymac cene porownywalna do bialek w/w.
Tylko wlasnie, jakim WPC? ;)

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem!Przerwać Cykl?

Następny temat

Odżywka pompująca

WHEY premium