SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na rozbudowę dwugłowych uda z maksymalnym odizolowaniem pośladków.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Wiek: 19
Masa ciała: 98Kg
Wzrost: 177cm
Staż treningowy: 2.5 lat
Cel: Powolne budowanie masy mięśniowej i siły

Witam, mam dość nietypowy problem. Mam staż 2,5 lat i dopiero teraz powoli dojrzewam do tego aby zacząć skupiać się na ćwiczeniach i technice która pozwoli czuć konkretnie ten mięsień który właśnie chcę żeby pracował. Wcześniej wiadomo zaślepiony ciężarami, i teraz oczywiście zajawaka na zwiększanie kg na sztandze jest dalej. Więc siłowo od początku stażu wykonuję mc/przysiad/wl/żołnierskie oczywiście są też ruchy z zakresem hipertrofi ale w tych ćwiczeniach staram się stopniowo dokładać kg z odpowiednią techniką oczywiście.

Problem mój jest dość komiczny bo niedawno zacząłem zdawać sobie sprawę że praktycznie nie widać u mnie grubości z boku dwugłowego uda. Tył uda jest bardzo nie proporcjonalny do reszty uda które jest dobrze rozbudowane. Kolejnym mankamentem który pojawił się już kilka miesięcy po rozpoczęciu przygody z siłownią to bardzo rozbudowane i odstające pośladki które są moim kompleksem od dłuższego czasu a z praktycznie brakiem rozbudowanego tyłu uda wygląda to kiepsko.

Dodam że od robię cały czas ćwiczenia typu martwy ciąg na prostych nogach czy uginanie na maszynie lecz nie traktowałem tego jako priorytet a czas to zrobić.
Zacząłem ostatnio robić mc sumo bo praktycznie przez 2 lata robiłem klasyk. Aktualnie ostatnią serię robię 190x5. Dwugłowy jest na pewno zaangażowany lecz nie widzę poprawy. Czuję jak by wszystko co miało iść w tył uda idzie w pośladki.

Co radzicie w moim przypadku? Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
najlepsze ćwiczenia angażujący dwugłowe ud to również ćwiczenia angażujące pośladek.
I tego nie zmienisz. Dwójek nie przećwiczysz w innym sposób jak ruchami zginającymi kolano i prostującymi biodro. Skup się na jakości ruchu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę z priorytetem

Następny temat

trening pleców

WHEY premium