SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zarobki lekkoatletów

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
chciałbym dowiedziec się ile średnio zarabia lekkoatleta w Polsce? Właśnie przenoszę się do seniorów i chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział. Pytam również czy da się wyżyc z zarobków lekkoatlety w kategorii seniora? Proszę o rozsądne odpowiedzi..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
100m - 10.70s
110m ppł - 14.60s
400m ppł - 54,79s
200m - 22,90
to moje życiówki, ale mniej więcej utrzymuję poziom.



Zmieniony przez - biegacz20000 w dniu 2012-08-04 09:01:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1564
Jeśli masz sukcesy międzynarodowe to jak najbardziej da się, jeżeli ogólnopolskie to nie wiem, ale jak nie ma sukcesów to raczej cienka sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2544
Dobre sobie zarobki lekkoatletów w Polsce.Troche słabo to wygląda osoby które są w najwyższym śwaitowym czubie mogą się utrzymać spokojnie a nawet się im to opłaca,ale cała reszta nawet osoby na dobrym europejskim poziomie kombinują jak tu nie zbankrutować.Sprawe ratują sponsorzy ale żeby ich pozyskać też trzeba być bardzo bardzo dobrym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
trochę zdemotywowałeś mnie tą wypowiedzią :( czyli co? Radzisz/radzicie zdobyc jeszcze drugi zawód?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Może powiesz jakie wyniki i w jakiej konkurencji osiągasz. I w jakim wieku jesteś.
1

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
no jak idzie do seniora do 24 w tym roku chyba, da sie wyciagnac z ulicznych/gorskich sporo jesli biegasz dluzsze

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2544
N3sta ciężko coś naprawde zarobić na bieganiu co prawda w biegach ulicznych których w Polsce jest sporo można zarobić jednak jak to wygląda w praktyce?
Najwiecej zarabia się na maratonach nawet w Polsce można zgarnąć te 20tys ale strat w maratonie to max 2 razy w sezonie. Bardzo trudno jest tego dokonać bo Polskie maratony są szturmowane przez biegaczy z afryki a z nimi to naprawdę ciężko wygrać.Nawet jeśli się uda wygrac i zgarnąć te 20 koła to na ile one starczą?
Wyczynowy trening nie jest rzeczą tanią jak to kiedyś wyliczał Chabowski 70 tys rocznie wiadomo ale myśle że można wejść do 50
czyli gdzieś 4 tys miesięcznie lekko liczac.Wchodzi w to utrzymanie(mieszkanie,jedzenie,rachunki itp.)oraz sprawy związane ze sportem.Sprzęt w przypadku wyczynowców naprawdę się szybko eksploatuje np buty zmieniane są co ok 1000km czyli dla maratończyka 2 miesiące.Kolejna sprawa to suplementy ,regeneracja,wyjazdy na zawody.Bardzo drogie są obozy biegowe niezbędne do biegania na njwyższym poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 193 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2544
Trening częściowo finansuje PZLA gwarantuje jeden obóz klimatyczny i hyba 3 krajowe.Jeden obóz klimatyczny może okazać sie nie wystarczający i trzeba kombinować samemu.
Dobra nawet jeśli coś tam zostanie to trzeba sie modlić o zdrowie bo jak przytrafi się kuontuzj to raz że sie nic nie zarabia to się dużo traci bo rehabilitacja to droga sprawa a i tak nie ma się 100% gwarancji powrotu do zdrowia.
takze małe i średnie biegi na dystansach od 5 do 15km ale tam wcale nie jest łatwiej bo szturmują je biegacze za wschodniej granicy też bardzo mocni.Biegacz na dobrym poziomie moze spojnie zarobić te 300zł ale to raczej dodatek po pensji niż ona sama w sobie.
Najwięksi dostają startowe czyli kase ze samo pojawienie się ale to już naprawde światowa elita moze jest 40 osób na świecie która startuje na takich warunkach.Dla przykładu biegacz na poziomie 2:10 na dużym europejskim maratonie może sobie o tym pomarzyć.
Polscy wyczynowi biegacze utrzymują sie głównie dlatego ze każdy z nich jest żołnierzem zawodowym i pobiera normalną pensję wiec moze to jest jakieś światełku w tunelu.
PS.Mieszkam w małej miejscowości i zawsze sąsiedzi znajomi wypytują
"co ty masz z tego latania" myślą że zarabiam na tym nie wiem ze 2 tysiace na miesiąc i za nic na swiecie nie chcea uwierzyć że robie to za frajer czyli tak jak 95% biegaczy w Polsce.

Zmieniony przez - funyruner w dniu 2012-07-08 10:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
Tak mam 24 lata i średnie wyniki. Czyli chcecie powiedziec, że z zarobków lekkoatlety nie utrzymam rodziny? A nawet sam z tego nie wyżyję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
funnyrunner a Ty ile zarabiasz? Czy naprawdę biegasz za free? ;o


Zmieniony przez - biegacz20000 w dniu 2012-07-20 14:10:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
funyruner biega na podobnym poziomie co ja, ale nie statruje czesto w tych ulicznych, ja swoja drogą przez rok to tak ~2000zł, w kolejnym pewnie 3000 albo 4000 jak bedzie forma tylko trzeba duzo jezdzic po zawodach i jakies stypendium etc.

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

konflikt podbarkowy

Następny temat

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych 2012/13

WHEY premium