SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

style tradyyjne a mma czytaj walka z przesądami i oszołomstwem

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Autor tematu ma najwyraźniej jakieś kompleksy. trzeba szanować innych ludzi bez względu na to co trenują ( chociaż nie do końca bo znam taki jeden styl którego nigdy nie uszanuję- wszyscy wiedzą o jaki styl chodzi).

Jakby autor pochodził na MMA lub inny kontaktowy sport/system walki to nauczyłby się pokory.
...
Napisał(a)
Usunięty przez vtserafin za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 819
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Norris, eno widzę że odrobiłeś lekcje na YT!!! ( Szacunek młody oddaj tradycyjnym a wiesz dlaczego? Dlatego, że tak jak napisał Puchatek83 - bez tradycji nie ma MMA. MMA jest efektem tysięcy lat praktyki!

Poza tym masz nick, faceta który ma 10 dan w tradycyjnych, więc przestań się podlizywać w Scenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 922
powiem tak tradycyjne style takie jak karate kung fu itd. raczej mają słabe zastosowanie na ulicy czy w konfrontacji na zawodach w mma. Te style walki zostały opracowane ile tam lat temu gdzie ludzie do walki na ulicy nie używali ewentualnie kiji i mieli dość małe pojęcie o sztukach walki(nie było tyle klubów itd.). Ja osobiście za małolata trenowałem karate jakieś 4-5 lat przez większość tego czasu 6 razy w tygodniu na zawodach medale itd. Natomiast na ulicy to raczej słabo wiedziałem co zrobić głównie dlatego że nie było żadnych realnych sparingów tylko ciosy nogami i rękami w powietrze. Ale postanowiłem się sprawdzić z kumplemi którzy byli więksi i troszke skoksowani( tacy osiedlowi gangsta):). I oni chodzili na treningi mma wprawdzie krótko ale jakieś podstawy tam znali. a ja jak ubrałem rękawice nie wiedziałem co robić jak garde trzymać itd. i tak dostawałem od nich można powiedzieć systematycznie, później z innymi ziomkami którzy grali w piłke w klubach było podobnie więc powiedziałem sobie że kit z tym karate skoro po 5 latach treningu dostaję nawet od piłkarzy czy blokersów po dupie. Zapisałem się na mma i ciągle idę w tym kierunku już po pół roku było widać efekty w sparingach w piwnicy:)

A tak w ogóle co dają tradycyjne sztuki walki? Ja mogę wywnioskować że w dzisiejszych czasach to jest sport jak np. piłka nożna albo lekkoatletyka. Niby nic nie daje ale miałem kondycje bardzo dobrą silny byłem bo mega dużo pompek robiłem ( teraz nawet tyle nie zrobie) itd. ogólnie sprawność fizyczna była o wiele większa. Pozatym jak zapisałem się na mma nie miałem takiej trudności z adaptacją ruchów jak mój kolega który zapisał się w tym samym czasie, jakieś podstawy np skręt bioder czy przemieszczanie się są podobne. Poza tym mma to tylko nazwa i tak naprawdę w każdym klubie treningi są zupełnie inne i jeszcze jedno myślę że walczy człowiek a nie jakieś kung fu czy mma to tylko styl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
takie rozwazania sa bezsensowne ktora sw jest lepsza wedlug mnie kazda sw jest inna i nie da sie ocenic "mma jest najlepsze bo..."
jeden ktory tyrenuje 5 lat mma dostanie w pysk od czlowieka ktory nic nie trenuje
nie ma podstaw do takich rozwazan bo jak niby okresic ktora sw jest najskuteczniejsza?
jeden parterowiec posklada czlowieka ktory trenuje mt w 20 sekund a drugi karateka moze zrobic to samo z parterowcem
ta dyskusja moglaby sie ciagnac w nieskonczonosc lecz wedlug mnie nie ma ona najmniejszego sensu poniewaz kazdy trenujacy owa sztuke walki powie "moja jest najlepsza bo zrobie to i to"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 819
No styl też ma znaczenie. Na treningach gdzie są sparingi, człowiek jednak ma szanse sprawdzic swoje umiejętności, choc to jednak chyba kwestia metodyki, a nie techniki. Zjawisko polegające na konkurencji sw między sobą jest pozytywne, pomaga obu stronom. W takich rozmowach należy uważac, aby nie robic dwóch grup - jedna to prawidłowo myślący, a druga ciemnogród.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 611
dawno takich bzdur nie czytalem jakie tutaj wypisuje autor tematu.
tylko czlowiek trenujacy bardzo krotko albo majacy nienormalnego instruktora bedzie tak obrazliwie wypowiadal sie o sztukach walki "tradycyjnych".. fakt ze to co teraz jest nauczane w wielu szkolach SW to bzdury i tak naprawde niepraktyczne skrawki tego czym byl dany styl lata temu. obrazajcie sobie smiesznych instruktorow czy ludzi uwazajacych sie za mistrzow walki trenujacych obecnie sportowe odmiany pewnych styli ale plz.. nie obrazajcie tradycji i tego z czego rodzily sie w pocie i krwi metody walki ktorych kolejna ( jedna z wielu) sciezka ewolucji jest mma lub inna "wlasciwa" sztuka walkki... lol

w ktorejs wypowiedzi ktos napisal ze kiedys jak powstawaly sztuki walki to ludzie nie uzywali kija na ulicy a ze teraz to niby tak niebezpiecznie ?? nosz kur.. takich bzdur to nie czytalem jeszcze.. wiesz czlowieku w jakich czasach rodzily sie "tradycyjne" metody walki ?? wiesz po co powastaawaly i byly doskonalone ?? troche pokory szczylu i historii poczytaj.

ehh sam nie wiem czy sie zmiac czy plakac czytajac takie bzdury!

Zmieniony przez - pridem w dniu 2009-01-18 23:53:44

Zmieniony przez - pridem w dniu 2009-01-18 23:57:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 254 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2083
proponuje się śmiać bo łez szkoda ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 611
niezdazylem edit. wiec na koniec chcialem wymienic kilka "tradycyjnych" sztuk walki :P
sambo - proponuje sparing ze znawca tego stylu - fedorem emelianenko :P
BJJ - moze ktorys z braci G ? ?
muay-thai ... eee wybierz sie z kolega do tajlandi i niech tam udowadnia wyzszosc mma na ich tradycyjnym, trenowanym od lat stylem waliki :)..
box - w sumie to sport wiec chyba bardzo latwo udowodnic wyzszosc mma nad tym "sporteem".. ee wiec ktorys z mistrzow WBO, WBC .. sam sobie wybierz organizacje i szukaj faceta do udowadniania czegokolwiek !
a jesli chcesz to nawet i karateke z tradycyjnego karate kyokushin Ci znajde ktory "sklepie" niejednego "fajtera" mma :)

z tego co wiem z histori SW to juz kiedys, lata temu byla taka moda na udowadnianie wyzszosci jednej sztuki walki nad druga :) japonskiej nad chinska, taijalndzkiej nad.. itd.
widze ze teraz to wraca :)

" to nie Twoja sztuka walki przegrala, problem lezy w Tobie, jestes za slaby.. " ... ot taki cytat na koniec, jednego z panow :)


Zmieniony przez - pridem w dniu 2009-01-19 00:20:30

Zmieniony przez - pridem w dniu 2009-01-19 00:23:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2603
pridem nic dodać nic ująć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ważenie UFC 93

Następny temat

Rękawice do MMA na sparring...

WHEY premium